Rozbudowa drogi gminnej 100623K od 0+000,00 do 0+422,07 w miejscowości Chrzanów, Gmina Chrzanów
Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290351
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290351/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 13:18
- Lokalizacja
- Chrzanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-611e3dfd-44b3-4864-9689-8f6ed633b24d
- Identyfikator
- 6282260665
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290351 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej 100623K od 0+000,00 do 0+422,07 w miejscowości Chrzanów, Gmina Chrzanów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20
1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 327585123
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej 100623K od 0+000,00 do 0+422,07 w miejscowości Chrzanów, Gmina Chrzanów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-611e3dfd-44b3-4864-9689-8f6ed633b24d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290351
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025966/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Rozbudowa drogi gminnej 100623K od 0+000,00 do 0+422,07 w miejscowości Chrzanów, Gmina Chrzanów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208161
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4083416,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi wraz z budową odwodnienia oraz budową, przebudową infrastruktury technicznej w ramach zadania pn.: „Rozbudowa drogi gminnej 100623K od 0+000,00 do 0+422,07 w miejscowości Chrzanów, Gmina Chrzanów” – ul. Szarych Szeregów.
2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje:
1) Roboty przygotowawcze
2) Roboty rozbiórkowe
3) Roboty ziemne drogowe,
4) Budowa drogi, zjazdów, zatok, drogi pieszo – rowerowej i drogi dla pieszych
5) Utwardzenia terenów
6) Budowa odwodnienia i zbiornika retencyjnego
7) Budowa kanału technologicznego
8) Budowa konstrukcji oporowej
9) Budowa oświetlenia
10)Wprowadzenie czasowej i stałej organizacji ruchu
11)Usunięcie drzew i krzewów kolidujących z robotami budowlanymi niezbędnymi do wykonania inwestycji. Inwentaryzacja, plan wycinki, projekt nasadzeń, uzyskanie decyzji na wycinkę wraz z ewentualnymi nasadzeniami zastępczymi i kosztami związanymi z uzyskaną decyzją na wycinkę.
12)Wykonanie dokumentacji powykonawczej w 3 egzemplarzach zawierającej:
a) Dziennik budowy
b) protokoły odbiorów, protokoły z badań, protokoły z pomiarów i inne niezbędne protokoły potwierdzające prawidłowe wykonanie robót budowlanych oraz instalacyjnych podczas budowy,
c) operat geodezyjny,
d) karty materiałowe,
e) kosztorysy powykonawcze,
f) ostateczne pozwolenie na użytkowanie/skuteczne zgłoszenie zakończenia robót,
g) projekt z zaznaczonymi w nim wszystkimi ewentualnymi zmianami wprowadzonymi w toku budowy.
h) rysunki i opisy uzupełniające do projektu, służące realizacji obiektu, jeśli były takie wykonane
Dokumentacja powykonawcza musi być kompletna i opatrzona podpisami kierownika budowy oraz zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego
13) Zapewnienie obsługi geodezyjnej
14) Prolongowanie lub uzyskanie nowych uzgodnień branżowych umożliwiających wykonanie robót
15) Wykonanie mapy powykonawczej geodezyjnej
16) Wykonanie czasowej i docelowej organizacji ruchu
17) Uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie bądź skutecznego zgłoszenia zakończenia robót
3. Szczegółowy OPZ został określony w załącznikach do SWZ: dokumentacji projektowej – załącznik nr 8 do SWZ, STWiORB – załącznik nr 9 do SWZ oraz pomocniczno w przedmiarze robót – załącznik nr 10 do SWZ.
4. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniom tym dopisuje wyrazy „lub równoważny” w przypadku braku przedmiotowego określenia.
Jeżeli w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia wskazano nazwy producentów, znaków towarowych, patentów lub pochodzenie materiałów, urządzeń lub technologii, należy je traktować jako przykładowe.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, tj. takich, które zapewniają co najmniej takie same parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne, jak rozwiązania wskazane w dokumentacji.
Wykonawca, który proponuje rozwiązanie równoważne, jest zobowiązany wykazać jego równoważność poprzez przedstawienie stosownych dokumentów,
w szczególności kart technicznych, certyfikatów, deklaracji zgodności lub innych dowodów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów.
Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy ani obniżenia standardu robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3230199,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4324084,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3230199,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9441860340
7.3.3) Ulica: ul. I. Krasickiego 18A
7.3.4) Miejscowość: Alwernia
7.3.5) Kod pocztowy: 32-566
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3230199,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |