Dokumentacja projektowa budowy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkań wspomaganych przy ul. Staszica w Żarach

GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290426
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290426/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 13:34
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-76428cce-ebaf-4aac-a5f4-962984f41af3
Identyfikator
9282077626
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

MATEUSZ BOGÓJZielona Góra, PL · lot 0
184 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290426 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowa budowy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkań wspomaganych przy ul. Staszica w Żarach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770540

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Rynek 1-5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48684708281

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.lemanska@um.zary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zary.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76428cce-ebaf-4aac-a5f4-962984f41af3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokumentacja projektowa budowy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkań wspomaganych przy ul. Staszica w Żarach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76428cce-ebaf-4aac-a5f4-962984f41af3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290426

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059593/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Dokumentacja projektowa budowy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Śrdowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkań wspomaganch przy ul. Staszica w Żarach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00134104

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WFZ.271.1.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 250110

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Celem przedsięwzięcia jest adaptacja dawnego gimnazjum przy ul. Staszica 16, 68-200 Żary dz. nr 130/1 obręb 0001 na Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz mieszkania wspomagane. Zamówienie obejmuje przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku wraz z zagospodarowaniem terenu i drogą wewnętrzną.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Zakres podstawowy - Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (na podstawie istniejącej dokumentacji projektowej z 2023 r. opracowanej pod kierownictwem Pana Pawła Janczarskiego – Prezesa Przedsiębiorstwa Projektowo-Doradczego WROTECH Sp. z o.o. we Wrocławiu) wraz z uzyskaniem dokumentu formalno-prawnego uprawniającego do przeprowadzenia prac zgodnie z opracowaną dokumentacją, w tym:
1) opracowanie koncepcji w formie opisowej i graficznej,
2) uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego,
3) uzyskanie decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków udzielającej pozwolenia na prowadzenia robót budowlanych w otoczeniu zespołu urbanistyczno-krajobrazowego, wpisanego do rejestru zabytków,
4) opracowanie mapy do celów projektowych lub aktualizacja istniejącej,
5) opracowanie dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, obejmującej w szczególności:
a) projekt budowlany:
- projekt zagospodarowania działki lub terenu,
- projekt architektoniczno-budowlany,
- projekt techniczny,
- opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów (np. odstępstwa),
b) projekt wykonawczy,
c) przedmiar robót,
6) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
7) opracowanie kosztorysu inwestorskiego,
8) opracowanie projektu zieleni obejmującego nasadzenia zieleni i zalecenia pielęgnacyjne dla istniejącej i projektowanej zieleni,
9) opracowanie harmonogramu wykonania robót wyszczególnionych w tabeli elementów rozliczeniowych,
10) wykonanie wizualizacji – 4 ujęcia uzgodnione z Zamawiającym na etapie projektowania,
11) opracowanie projektu wykończenia i wyposażenia wnętrz zawierającego:
a) projekt lekkiej zabudowy,
b) projekt kolorystyki i rozwiązań materiałowych w zakresie wykończenia wnętrz wraz z rozwiązaniami detali,
c) projekt mebli wbudowanych,
d) projekt wyposażenia ruchomego.

Zakres objęty prawem opcji – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych –prowadzonych w oparciu o dokumentację projektową. Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski w zakresie określonym w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo Budowlane przez okres do 18 miesięcy, jednak nie krócej niż do dnia odbioru końcowego robót budowlanych, realizowanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz sposób jego realizacji został zawarty w Projekcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ oraz w „Opisie przedmiotu planowanego zamówienia” i w „Procedurze pełnienia nadzoru autorskiego”, stanowiących załączniki do projektu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 767486 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PMB Kompleks PHU Mateusz Bogój

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385099945

7.3.3) Ulica: ul. Lisia 51/79

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-093

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi