Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290467
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290467/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 13:43
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c68186cc-748b-416a-adb2-ca94babac192
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290467 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c68186cc-748b-416a-adb2-ca94babac192
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290467
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071863/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodna w Kudowie-Zdroju
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodne w Kudowie-Zdroju” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 6 Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uz. faktyczne:
W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym na podstawie art. 275 ustawy z dnia 11 września 2019 r. PZP na zadanie pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju”, z podziałem na 2 części:
1. Część 1 – Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju,
2. Część 2 – Przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju, ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00175544 z dnia 27.03.2026 r., do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 13.04.2026 r. do godz. 10:00, nie złożono żadnej oferty na część nr 1 zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp.
Uz. prawne:
Zgodnie z art. 213 ust. 1 ustawy PZP oraz w nawiązaniu do art. 304 tej ustawy, zamówienie z wolnej ręki jest trybem udzielenia zamówienia, w którym Zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-e210c9a6-5014-4313-9fba-f17d727e3caf
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1728888,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na osiedlu oraz renowację schodów przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju, z podziałem na 2 zadania:
Zadanie 1 Zagospodarowanie terenu między budynkami nr 11 do 23 przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju.
Przedmiot zamówienia w ramach zadania 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na osiedlu przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju, na działce 169/5 obręb Słone zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania przestrzeni publicznej w Kudowie-Zdroju Zagospodarowanie terenu między budynkami nr 11 do 23 przy ul. Pogodnej”.
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych,
2) rozbiórkę istniejących schodów terenowych oraz obrzeży,
3) demontaż elementów małej architektury,
4) zabezpieczenie istniejącej zieleni, w szczególności drzew,
5) wykonanie nawierzchni i układu komunikacyjnego:
a) ciągów pieszych z kostki betonowej,
b) ciągów pieszo-jezdnych z kostki betonowej oraz z eko-kostki.
6) wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych
7) wykonanie schodów terenowych z kostki betonowej,
8) montaż balustrad i poręczy,
9) dostawa i montaż małej architektury,
10) wykonanie zagospodarowania terenów zielonych, w tym m.in:
a) wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i roślin ozdobnych zgodnie z projektem,
b) wykonanie trawników oraz ich renowację,
c) montaż obrzeży trawnikowych,
d) ściółkowanie korą.
11) regulację wysokościową studni, zaworów oraz wpustów,
12) uporządkowanie terenu.
Zadanie 2 - Renowacja schodów - ciągu komunikacyjnego pomiędzy ulicą Pogodną i Zdrojową w Kudowie-Zdroju.
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 2 jest wykonanie robót budowlanych polegających na renowacji oraz przebudowie ciągu komunikacji pieszej stanowiącego połączenie pomiędzy ul. Pogodną i ul. Zdrojową w Kudowie-Zdroju, na działkach nr 43/1 i 43/2 obręb Stary Zdrój, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej. Renowacja schodów - ciągu komunikacyjnego pomiędzy ulicą Pogodną i Zdrojową”
Inwestycja prowadzona będzie przy zabytku: miasto Kudowa-Zdrój jako historyczny układ urbanistyczny wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 684/Wł decyzją z dnia 18.12.1977 r. W związku z tym roboty należy realizować zgodnie z decyzją nr 93/2025 z dnia 20.01.2025 r., wydaną przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę i usunięcie istniejących nawierzchni utwardzonych
2) demontaż istniejących elementów małej architektury,
3) demontaż opraw oświetleniowych oraz słupów,
4) wykonanie nawierzchni ciągów pieszych z kostki granitowej,
5) remont istniejących schodów wraz z ich wykończeniem,
6) wykonanie renowacji istniejących murków,
7) montaż balustrad i poręczy na schodach,
8) montaż nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
9) dostawę i montaż elementów małej architektury,
10) wykonanie zagospodarowania terenów zielonych, w tym m.in.:
a) wykonanie nasypu,
b) wykonanie nasadzeń roślin,
c) wykonanie trawników i rabat.
11) uporządkowanie terenu.
Wynikiem całości robót budowlanych będzie obiekt budowlany w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy winien być wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami wydanymi przez Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków, opiniami oraz warunkami zawartej umowy.
Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodne w Kudowie-Zdroju” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 6 Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana „KRĘŻEL”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 885-128-37-69
7.3.3) Ulica: ul. Sikorskiego
7.3.4) Miejscowość: Ścinawka Średnia
7.3.5) Kod pocztowy: 57-410
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zamawiający zamierza powierzyć podwykonawcom wykonanie nasadzeń, zakres procentowy robót: 20%. Podwykonawcy nie są jeszcze znani.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2086775,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |