Modernizacja i remont uszkodzonych w wyniku powodzi w 2024 roku rowów i przepustów na terenie Gminy Sobótka
Gmina Sobótka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290490
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290490/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 13:49
- Lokalizacja
- Sobótka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-afe64172-8a09-4191-90c0-a22143bf856f
- Identyfikator
- 8961000784
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290490 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i remont uszkodzonych w wyniku powodzi w 2024 roku rowów i przepustów na terenie Gminy Sobótka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sobótka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935112
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sobótka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-050
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sobotka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sobotka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sobotka1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i remont uszkodzonych w wyniku powodzi w 2024 roku rowów i przepustów na terenie Gminy Sobótka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afe64172-8a09-4191-90c0-a22143bf856f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290490
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021084/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja i remont uszkodzonych w wyniku powodzi w 2024 roku rowów i przepustów na terenie Gminy Sobótka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00156003
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiGK.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy (oczyszczenia, remontu i przebudowy) rowów i przepustów znajdujących się na terenie Gminy Sobótka. W ramach zadania przewiduje się wykonanie robót budowlanych przy następujących przepustach oraz rowach:
Przepusty:
1) Ul. Rycerska w Sobótce – przepust nr 481P na rowie nr R-N4
2) Skrzyżowanie ul. Kogucia – ul. Orla w Olbrachtowicach – przepust na rowie R-I15
3) Przezdrowice – przepust na rowie nr R-A6
4) Ul. Oliwkowa w Sobótce – przepust nr 487P na rowie R-V
5) Ul. Wolności w Będkowicach – przepust na rowie przydrożnym DP 1985D
6) Skrzyżowanie ul. Wiśniowa – ul. Świdnicka w Sulistrowiczkach – przepust na rowie przydrożnym DP 1990D
Rowy:
1) Ul. Łysej Góry w Świątnikach – rów przydrożny
2) Ul. Kogucia w Olbrachtowicach – rów melioracyjny R-I15
3) Ul. Słoneczna w Strzegomianach – rów melioracyjny R-MŁ-A19
4) Ul. Wierzbowa w Będkowicach – rów melioracyjny R-E
Załącznikiem do SWZ jest dokumentacja projektowa – „Inwentaryzacja stanu technicznego istniejących rowów i przepustów uszkodzonych w wyniku powodzi na terenie Miasta i Gminy Sobótka” – załącznik nr 10 do SWZ. W niniejszym opracowaniu opisano najważniejsze informacje dotyczące rowów i przepustów – lokalizację, inwentaryzację, dokumentację zdjęciową, parametry geometryczne, ocenę stanu technicznego, wnioski i zalecenia, w tym zakres zalecanych prac naprawczych. Wykonawca zobowiązany jest do:
Przepusty:
1) Wykonanie robót przygotowawczych,
2) Odbudowanie konstrukcji przepustów,
3) Odbudowanie wlotów i wylotów przepustów,
4) Naprawę konstrukcji betonowych,
5) Zabezpieczenie, wzmocnienie skarp i dna cieku,
6) Roboty wykończeniowe i porządkowe, utylizację urobku
Rowy:
1) Czyszczenie i udrożnienie koryta,
2) Remont i przebudowa przepustów,
3) Naprawa umocnień i ścian,
4) Zabezpieczenie, stabilizacja skarp.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich robót wskazanych w dokumentacji projektowej będącej załącznikiem do niniejszej SWZ. Ponadto Zamawiający w drodze uszczegółowienia opisu i dokumentacji projektowej, wymaga aby:
1. Dokonał utylizacji urobku i opadów wynikających z wykonanych robót.
2. Na wlocie i wylocie przed każdym przepustem wykonał umocnienia dna i skarp rowu z kostki granitowej (3 metry przed wlotem i 5 metrów na wylocie). Umocnienie ułożyć na podsypce cementowo-piaskowej o gr. min. 20 cm. Spoiny należy wykonać z zaprawy cementowej min. M15. Zakończenia umocnień bruku kamiennego na wylocie i wlocie na skarpach i dnie zakończyć palisadą drewnianą z palików o wys. min. 1 m i średnicy min. 8 cm.
3. Przed i za każdym przepustem wykonać, udrożnienie i oczyszczenie, wyprofilowanie koryta, dna i skarp rowu na odległość min. 20 metrów (za wykonanymi umocnieniami dna i skarp). Po wyprofilowaniu należy wykonać obsianie skarp rowu trawą. Każdą ze skarp należy odchwaścić, dokonać odpowiednich wycinek drzew i krzewów, jeśli takowe się znajdują. Wyregulować i oczyszczać skarpy sprzętem (np. koparką). W przypadku gdy z dokumentacji projektowej wynika, że należy wykonać dłuższy odcinek czyszczenia, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania czyszczenia zgodnie z przedłożoną dokumentacją projektową.
4. Umocnienie dna i skarpy rowy na całej długości od strony ul. Koguciej z płyt ażurowych betonowych ułożonych na podbudowie z podsypki cementowo-piaskowej gr. min. 15 cm. Płyty ażurowe na skarpie układać na wysokość min. 1,2 m od dna rowu. Zastosować płyty o gr. min. 8 cm. Płyty ażurowe wypełnić zaprawą cementową.
5. Konstrukcje kamienne, które będą przemurowywane wykonać na zaprawie min. M15.
6. Zamawiający informuje, że przepust rurowy na ul. Wiśniowej został wymieniony i Wykonawca nie jest zobowiązany do wymiany rury przepustu. Zobowiązany jest do wykonania pozostałych robót przy przepuście.
7. Zamawiający informuje, nie wymaga aby Wykonawca wykonał rurowanie rowu R-MŁ-A19 ul. Słoneczna w Strzegomianach. Wymaga wykonania robót i prac remontowych zgodnie z inwentaryzacją.
8. Umocnienie skarp kamieniem w przypadku stabilizacji skarp wykonać z kamienia narzutowego. Narzut kamienny – warstwa kamieni łamanych o uziarnieniu 63-120 mm lub większe stosowane do umocnienia skarp. Minimalna grubość narzutu 25 cm.
9. W przypadku realizacji nowych w miejscu istniejących przepustów minimalna średnica jaką należy zastosować to średnica istniejącego przepustu. Należy zastosować rury karbowane PEHD o klasie min. SN8.
10. Na wszystkie oczyszczone powierzchnie betonowe należy nanieść powłokę hydroizolacyjną odporną na wilgoć i porastanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590083,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1183014,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 590083,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROS POLAND Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851491213
7.3.3) Ulica: Al. Niepodległości 606-610
7.3.4) Miejscowość: Sopot
7.3.5) Kod pocztowy: 81-855
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 590083,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-30| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |