„Budowa placu zabaw przy SP Nr 3 – Budżet obywatelski”
MIASTO ŁĘCZYCA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290546
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290546/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 14:02
- Lokalizacja
- Łęczyca, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8c6dda05-1cc9-4fb5-be00-be3d324dd312
- Identyfikator
- 7752405045
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290546 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa placu zabaw przy SP Nr 3 – Budżet obywatelski”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ŁĘCZYCA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 610018479
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: M. Konopnickiej 14
1.5.2.) Miejscowość: Łęczyca
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: okubas@leczyca.info.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.leczyca.info.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_leczyca1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa placu zabaw przy SP Nr 3 – Budżet obywatelski”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c6dda05-1cc9-4fb5-be00-be3d324dd312
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290546
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034161/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa placu zabaw przy SP Nr 3 – Budżet obywatelski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268618
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.2.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 145714,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa placu zabaw przy SP Nr 3 – Budżet obywatelski”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został za pomocą dokumentacji projektowej. Dokumenty te stanowią załączniki do niniejszej SWZ – OPZ załącznik nr 5.
3. Urządzenia i wyposażenie należy rozmieścić zgodnie z projektem zagospodarowania terenu stanowiącym załącznik do SWZ.
4. Urządzenia należy zamontować zgodnie z projektem zagospodarowania terenu i STWiOR
stanowiącymi załączniki do SWZ.
5. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest wykonać pełną rekultywację terenów
zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy.
7. W ramach zamówienia należy wykonać prace i roboty budowlane określone w dokumentacji projektowej oraz prace i czynności pomocnicze niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać porządek na terenie budowy, na bieżąco i systematycznie likwidować wszelkie zagrożenia.
9. Wykonawca zamówienia musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć
na cenę zamówienia. W związku z powyższym wymagane jest od oferentów bardzo szczegółowe sprawdzenie warunków wykonania zamówienia. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż.
19. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu kart technicznych wyposażenia placu zabaw w celu zaakceptowania ich przez Zamawiającego. Urządzenia muszą być ze sobą spójne pod względem ogólnego wyglądu (np. kolorystyka, materiały) – urządzenia mają tworzyć komplet. Kolorystyka będzie podlegała uzgodnieniu z Zamawiającym w trakcie realizacji zamówienia.
21. Wszystkie urządzenia zabawowe zlokalizowane będą na nawierzchni z piasku o grubości 30 cm.
22. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
a. dostarczenia Zamawiającemu w dniu zawarcia umowy oświadczenia osoby pełniącej funkcję kierownika budowy o podjęciu obowiązków kierownika budowy wraz z kopią zaświadczenia o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzającego wpis tej osoby na listę członków odpowiedniej izby oraz kopią posiadanych przez tą osobę uprawnień budowlanych – przedmiotowe kopie
b. uzyskania każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia przez Zamawiającego zmiany
kierownika budowy / robót w stosunku do osoby wskazanej w ofercie,
c. uzyskania na własny koszt ubezpieczeń i zabezpieczeń należytego wykonania umowy,
d. wykonania i ustawienia tablic informacyjnych wynikających z Prawa Budowlanego,
e. oznaczenia terenu budowy, odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,
f. zagospodarowania terenu budowy i zaplecza socjalnego dla potrzeb własnych – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
g. utrzymania porządku na terenie budowy w czasie realizacji inwestycji,
h. zgłaszania Inspektorowi nadzoru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
i. przeprowadzania niezbędnych badań laboratoryjnych,
j. wywozu i utylizacji odpadów i gruzu.
k. zgłoszenia wykonanych robót do odbioru
l. przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przypadku wydłużenia terminu realizacji umowy oraz w przypadkach określonych postanowieniami niniejszej umowy,
m. uczestniczenie w przeglądach, w okresie rękojmi i gwarancji, na każde wezwanie Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu najkorzystniejsza oferta (oferta z najniższą ceną) została złożona na kwotę 172 828,73 zł brutto. W budżecie Zamawiającego na realizację przedmiotowego zadania została pierwotnie zabezpieczona kwota 179 300,00 zł. Jednakże przed wszczęciem postępowania w ramach tego samego zadania została zlecona i opłacona dokumentacja projektowa, której koszt został pokryty z zabezpieczonych środków budżetowych. W konsekwencji kwota pozostająca do dyspozycji Zamawiającego na realizację zamówienia objętego niniejszym postępowaniem wynosi 167 000,00 zł. Informacja o kwocie 179 300,00 zł podana przed otwarciem ofert nie uwzględniała wydatku poniesionego na opracowanie dokumentacji projektowej, a tym samym nie odzwierciedlała faktycznej wysokości środków pozostających do dyspozycji Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 172 828,73 zł brutto przewyższa kwotę 167 000,00 zł, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, o 5 828,73 zł. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |