„Ogród miododajny na Cytadeli”

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290639
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290639/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-15 14:18
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d25eb491-7451-4816-8fee-260843529a72
Identyfikator
7831711486
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNE INMEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
6 048 660 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290639 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ogród miododajny na Cytadeli”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302689539

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wiosny Ludów 2

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-831

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pim.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d25eb491-7451-4816-8fee-260843529a72

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ogród miododajny na Cytadeli”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d25eb491-7451-4816-8fee-260843529a72

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290639

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00144361/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Ogród miododajny na Cytadeli ROBOTY BUDOWLANE

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148629

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: postępowanie nr PIM/03/26/ZP16/2022-337

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5452186,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

SWZ:
5.1. Przedmiot zamówienia: „Ogród miododajny na Cytadeli” - postępowanie nr PIM/03/26/ZP16/2022-337 - wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ogrodu miododajnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz rozbiórką pozostałości amfiteatru (Teatru Letniego) w rejonie ulic Na Stoku i Na Szańcach w Poznaniu.
5.2. Zamawiający, w zależności od pozyskania dodatkowych środków finansowych na realizację Inwestycji może skorzystać z Prawa Opcji w zakresie: OPCJA 1 – trzyletnia pielęgnacja zieleni na terenie inwestycji, o której mowa w §1 ust. 1 Umowy.
5.3. Wynagrodzenie za wykonanie prac objętych Prawem Opcji nie może przekroczyć 27% wartości netto Umowy dla zakresu podstawowego.
5.4. Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy
– Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ.
5.5. UWAGA – w odniesieniu do Opisu przedmiotu zamówienia i kalkulacji ceny oferty Zamawiający informuje, iż przedmiary robót załączone do dokumentacji postępowania mają charakter wyłącznie pomocniczy i nie stanowią wyłącznej podstawy do kalkulacji ceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania własnej analizy dokumentacji projektowej oraz uwzględnienia wszystkich robót niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia. Ewentualne rozbieżności lub braki w przedmiarach nie zwalniają Wykonawcy z obowiązku wykonania całości przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB oraz pozostałymi wymaganiami Zamawiającego.
5.6. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych opisanych wg „Wspólnego słownika zamówień” (CPV):
• 45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6048660,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6212442,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6048660,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 301940517

7.3.3) Ulica: Podolańska 45 lok. 2

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-626

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Kierowanie pracami konserwatorskimi - ARCHIKON Konserwacja Zabytków Andrzej Lipiński, ul. Powstańców Wlkp.57, 62-053 Drużyna;
Część robót branży zieleni - NIEZNANY NA TYM ETAPIE
Część robót branży drogowej - NIEZNANY NA TYM ETAPIE
Część robót branży elektrycznej - NIEZNANY NA TYM ETAPIE
Część robót branży sanitarnej - NIEZNANY NA TYM ETAPIE
Część robót branży konstrukcyjnej - NIEZNANY NA TYM ETAPIE

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6048660,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 395 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane