Zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców miejscowości Ściborze

Gmina Rojewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290645
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290645/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-15 14:19
Lokalizacja
Rojewo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8573f610-bfa1-434d-8528-396ed6e31ad0
Identyfikator
5562562869
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290645 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców miejscowości Ściborze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rojewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rojewo 8

1.5.2.) Miejscowość: Rojewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-111

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rojewo@rojewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-rojewo

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8573f610-bfa1-434d-8528-396ed6e31ad0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców miejscowości Ściborze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8573f610-bfa1-434d-8528-396ed6e31ad0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290645

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013724/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców miejscowości Ściborze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców miejscowości Ściborze” jest współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Priorytet FEKP 5 Fundusze europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu Działanie FEKP 05.06 Odnowa Przestrzeni Publicznych BYDOF-IP

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215457

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RB.II.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa placu zabaw na działce o numerze ewidencyjnym 73/14
w miejscowości Ściborze, gm. Rojewo.
2.
Zakres opracowania obejmuje:

usunięcie istniejących urządzeń przeznaczonych do demontażu,

usunięcie istniejącej nawierzchni syntetycznej,

wytyczeniu wykopów pod nawierzchnię bezpieczną żwirową,

wytyczeniu wykopów pod nawierzchnię syntetyczną,

usunięciu z części terenu humusu i wykonaniu wykopów (siłowni zewn. na nawierzchni
trawiastej)

wykonanie nawierzchni bezpiecznej żwirowej,

wykonanie nawierzchni syntetycznej,

montaż urządzeń zabawowych, zlokalizowanych wg projektu zagospodarowania terenu,

montaż trzech urządzeń siłowni zewnętrznej,

rekultywację części trawnika,

inwentaryzacja powykonawcza.
UWAGA!
3.
Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia posiadały certyfikaty zgodności z normami serii
PN-EN 1176 (wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie), wydane przez akredytowaną jednostkę
certyfikującą. Certyfikaty te muszą dotyczyć poszczególnych urządzeń, a nie systemu urządzeń.
4.
Zamawiający informuje, że dokonuje zmiany zapisów dokumentacji projektowej w zakresie
dopuszczalnych tolerancji wymiarowych urządzeń.
W odniesieniu do wszystkich urządzeń, dla których wskazano zapis: „w zakresie gabarytów za
równoważne uznane zostanie urządzenie mniejsze o 15%”, Zamawiający wprowadza zmianę
polegającą na ograniczeniu dopuszczalnego zmniejszenia wymiarów – urządzenia mogą być
mniejsze maksymalnie o 5% względem wymiarów określonych w projekcie. Zmiana wynika z
konieczności zachowania funkcjonalności urządzeń – nadmierne zmniejszenie mogłoby
skutkować brakiem możliwości ich prawidłowego użytkowania.
Jednocześnie zapis dopuszczający zwiększenie wymiarów urządzeń o maksymalnie 20%
pozostaje bez zmian.
Zamawiający podkreśla, że w każdym przypadku ewentualne zmiany wymiarów nie mogą
powodować naruszenia wymaganych stref bezpieczeństwa – muszą one zostać bezwzględnie
zachowane zgodnie z dokumentacją oraz obowiązującymi normami.
5.
Zamawiający wymaga, aby konstrukcja urządzenia typu „modliszka” (lub równoważne
urządzenie zgodnie z projektem) była wykonana z rur giętych o średnicy minimum 133 mm, o
różnych promieniach gięcia, przy czym minimalny promień gięcia wynosi 350 mm.
6.
Zamawiający wymaga, aby huśtawka miała konstrukcję wykonaną z rur o średnicy min. 88,9 mm
x 2,6 mm, a zawiesia siedzisk były wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w podwójne
łożyskowanie.
7.
Zamawiający wyjaśnia, że należy zastosować obrzeża wykonane z SBR.
8.
W zakresie elementów, dla których w dokumentacji przewidziano zastosowanie stali nierdzewnej,
dopuszcza się zastosowanie stali czarnej ocynkowanej i malowanej proszkowo.
9.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia, uwzględnione zostały w dokumentacji
projektowej. Wszystkie prace objęte przedmiotem postępowania i umowy powinny być wykonane
zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, Projektem budowlanym, oraz
obowiązującymi przepisami prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 2 ustawy Pzp wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie zostały złożone dwie oferty. W toku badania i oceny ofert Zamawiający przeprowadził czynności przewidziane ustawą Pzp, w tym wezwał wykonawców do uzupełnienia wymaganych dokumentów oraz dokonał weryfikacji złożonych podmiotowych środków dowodowych.
Oferta Wykonawcy nr 1 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b i c ustawy Pzp, ponieważ Wykonawca nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Oferta Wykonawcy nr 2 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp, ponieważ Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
W konsekwencji wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu,
a w postępowaniu nie pozostała żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu.
Wobec powyższego zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane