Wykonanie zewnętrznej iluminacji budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 wraz z pracami towarzyszącymi

Śląski Urząd Wojewódzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290800
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290800/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-15 14:50
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89e12480-f69d-4f32-9f4f-f6987b2a5735
Identyfikator
9541727830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE ELEKTROINSTAL MIECHÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMiechów, PL · lot 0
447 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290800 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie zewnętrznej iluminacji budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 wraz z pracami towarzyszącymi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Urząd Wojewódzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514259

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 25

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-032

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniauw@katowice.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.uw.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89e12480-f69d-4f32-9f4f-f6987b2a5735

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie zewnętrznej iluminacji budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 wraz z pracami towarzyszącymi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89e12480-f69d-4f32-9f4f-f6987b2a5735

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290800

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129346/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane: obiekt I: Budynek ŚUW w Katowicach, ul. Jagiellońska 25, zamówienie udzielane w częściach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00157066

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BAI.272.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 12774528,42 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 364448,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zewnętrznej iluminacji budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 wraz z pracami towarzyszącymi.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac
określonych w Dokumentacji projektowej wraz z załącznikami, tj.:
1. Program prac konserwatorskich – oprócz części dotyczącej montażu opraw na dachu budynku, w celu ekspozycji flagi na maszcie.
2. Wizualizacja montażu opraw od strony ul. Jagiellońskiej
3. Wizualizacja montażu opraw na daszkach od strony ul. Lompy
4. Przedmiar robót.
5. Pozwolenie na umieszczanie urządzeń na zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz podejmowanie innych działań przy zabytku – K – NR.5174.6.2025.RRW .
3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Dokumentacji projektowej wraz z załącznikami i stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 469435,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE ELEKTROINSTAL MIECHÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 520668729

7.3.3) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 70A

7.3.4) Miejscowość: Miechów

7.3.5) Kod pocztowy: 32-200

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Montaż instalacji elektrycznych i opraw oświetleniowych oraz doradztwo, udostępnienie know-how, transfer wiedzy wynikającej z nabytego doświadczenia, opiniowania rozwiązań i nadzór nad realizacją, co stanowi 20% prac wykonywanych przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego-

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ELEKTROINSTAL Stanisław Osmenda

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane