„Wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5”
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290859
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290859/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 15:03
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e217dae-6f51-4060-b517-efa0ab3aabe7
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290859 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kłopotowskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-708
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppn.zampubl@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapn.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/285770/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e217dae-6f51-4060-b517-efa0ab3aabe7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290859
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019604/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5 w Warszawie wraz z zagospodarowaniem terenu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych w m.st. Warszawa – zakres 1” w ramach inwestycji B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności będącej częścią programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” realizację zadania finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222750
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VII-WZP.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2807579,9 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych w m.st. Warszawa – zakres 1” w ramach inwestycji B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności będącej częścią programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” realizację zadania finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy celem wykonania robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5”.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) wykonanie termomodernizacji przegród zewnętrznych budynku szkoły (ściany osłonowe, stropodach) na działce nr ew. 171 z obrębu 4-12-01, przy ulicy Szanajcy 5 w Warszawie (kat. obiektu IX);
b) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
c) wykonanie instalacji odgromowej,
d) wykonanie audytu energetycznego ex post.
Zakres wymaganych działań przed przystąpieniem do robót budowlanych oraz w trakcie wykonywania robót budowlanych
- wykonanie inwestycji zgodnie z zasadą DNSH „nie czyń poważnych szkód”.
Przed rozpoczęciem robót budowlanych, konieczne jest zapoznanie się z opracowaniem: „Zgodność przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” – zasadą DNSH – PODRĘCZNIK DLA BENEFICJENTA oraz „Analizą spełniania zasady „nie czyń poważnej szkody” (DNSH), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 dla projektu dokumentu pn. Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027”, ww. dokumenty są dostępne w poniższych linkach:
https://www.kpo.gov.pl/media/143985/4.pdf
https://www.pois.gov.pl/media/108045/ocena_DNSH_FEnIKS_2021-2027.pdf
- przed realizacją robót budowlanych należy opracować wykaz odpadów, które mogą powstać przy realizacji inwestycji,
- opracowanie audytu przedrozbiórkowego, mającego na celu analizę jakościową i ilościową strumieni odpadów oraz określenie możliwości ich zagospodarowania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki,
- określenie sposobu działań mających na celu ograniczenie emisji hałasu, pyłu i innych substancji, w trakcie robót budowlanych,
- określenie sposobu stosowania środków służących gospodarowaniu odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami w celu maksymalizacji wskaźnika (wagowo) odpadów budowlanych i rozbiórkowych innych niż niebezpieczne (z wyłączeniem naturalnie występujących materiałów, o których mowa w kategorii 17 05 04 w europejskim wykazie odpadów ustanowionych decyzją 2000/532/WE, tj. gleba i kamienie, które nie są uznawane za odpady niebezpieczne i nie są zanieczyszczone innymi substancjami, np. mogą to być fragmenty skał, piasek czy ziemia wydobyta podczas prac ziemnych, ale pod warunkiem, że nie zawierają szkodliwych substancji wytworzonych na placu budowy, możliwych do ponownego użycia, recyklingu i innego odzysku materiałów, uwzględniając lokalne możliwości w tym zakresie jak również rodzaj i charakter danego projektu
Zakres wymaganych robót budowlanych
- termomodernizacja i izolacja ścian piwnic budynku: odsłonięcie od zewnątrz ścian piwnic, przygotowanie podłoża z zagruntowaniem i położeniem warstwy izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej - grubość warstwy izolacji cieplnej 15 cm,
- termomodernizacja ścian nadziemia budynku: przygotowanie podłoża, przyklejenie płyt izolacyjnych do ścian i zamocowanie łącznikami mechanicznymi, wykonanie warstwy szpachlowej zbrojonej siatką oraz tynkiem cienkowarstwowym - grubość warstwy izolacji cieplnej 15 cm,
- zabezpieczenie elewacji preparatem antygrafitti do poziomu ok. 3 m ponad poziom terenu,
- termomodernizacji stropodachu poprzez montaż styropapy i warstwy przeciwwodnej - grubość warstwy izolacji cieplnej 25 cm,
- wymiana obróbek blacharskich - parapety oraz nad elementami daszków i gzymsów (należy zastosować rozwiązania systemowe zakończenia parapetów zewnętrznych i listew przyokiennych dostarczonych przez dostawcę systemów ociepleń),
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- wykonanie instalacji odgromowej: zwody, przewody odprowadzające, uziom otokowy,
- montaż prefabrykowanych naświetli (Zamawiający dopuszcza modernizację istniejących naświetli po wcześniejszym uzgodnieniu zakresu prac),
- demontaż i ponowny montaż zabezpieczonych antykorozyjnie i pomalowanych krat okiennych i drzwiowych oraz ślusarki na tarasie,
- demontaż i ponowny montaż zadaszenia nad wejściem głównym,
- demontaż i odtworzenie wszystkich instalacji na elewacji wraz z klimatyzatorami. Klimatyzatory od strony ul. Szanajcy należy zlokalizować na ziemi i zabudować antykradzieżową osłoną.
- murowanie kominów z wymianą czapek i montażem krat osłonowych,
- malowanie konstrukcji zadaszenia przed wejściem głównym w kolorze mat grafit,
- nasadzenia zieleni (trawników) - odtworzeniowo,
- wycinka drzew i krzewów będących w kolizji z termomodernizacją ścian fundamentowych
- nasadzenie trzech drzew i krzewów (21 m2) wraz z koniecznością pielęgnacji przez okres 3 lat od momentu nasadzenia,
- wykonanie opaski wokół budynku - odtworzeniowo,
- wykonanie ciągów pieszych, chodników - odtworzeniowo,
- zabezpieczenie znaku geodezyjnego państwowego i pozostawienie w nienaruszonym stanie.
Uwaga!
Do sporządzenia oferty nie należy wyceniać robót budowlanych związanych z wymianą posadzek oraz robót budowlanych związanych z wykonaniem pochylni dla osób z niepełnosprawnością oraz robót budowlanych związanych z wykończeniem pomieszczenia węzła.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Przedmiotu umowy (łącznie z uzyskaniem decyzji dopuszczającej obiekt do użytkowania) w terminie 3 miesięcy od daty zawarcia umowy.
UWAGA: w miesiącu czerwcu przestój 1 tygodnia ze względu na egzaminy zawodowe.
Zgłaszanie nieprawidłowości:
W projektach dofinansowanych z Krajowego Planu Odbudowy, w ramach Programu realizującego Inwestycję B1.1.3. – “Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej”, funkcjonuje mechanizm który umożliwia sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych. Potencjalne nieprawidłowości należy zgłaszać na adres e-mail utworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:
nieprawidlowosci@nfosigw.gov.pl
Szczegółowe informacje dotyczące sygnalizowania nieprawidłowości lub nadużyć finansowych w ramach powyższego Programu, dostępne są na:
Portal gov.pl - Zgłoś nieprawidłowość, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 6 do SWZ
b) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ
d) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 10 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2804400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4199220,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2804400,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELTIM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223217466
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2804400,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków w Ogłoszeniach, tym samym brak możliwości posługiwania się pełną nazwą zamówienia- tytuł został skrócony. Pełna nazwa postępowania brzmi: „Wykonanie w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych w m.st. Warszawa – zakres 1” w ramach inwestycji B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności będącej częścią programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” realizację zadania finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy celem wykonania robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn.„Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14przy ul. Szanajcy 5”. Zamawiający informuje, że w dokumentach zamówienia posługuje się skróconym tytułem tj.
„Wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5”
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |