Budowa drogi gminnej w Chlewnicy
Gmina Potęgowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290866
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290866/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 15:06
- Lokalizacja
- Potęgowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e09108ec-6577-49bf-98c3-f5d5c09fe034
- Identyfikator
- 8411338704
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290866 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w Chlewnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Potęgowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979849
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 5
1.5.2.) Miejscowość: Potęgowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-230
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@potegowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.potegowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e09108ec-6577-49bf-98c3-f5d5c09fe0341.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w Chlewnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e09108ec-6577-49bf-98c3-f5d5c09fe034
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290866
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038119/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej w miejscowości Chlewnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181379
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6879856,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej w Chlewnicy. Teren inwestycji obejmuje działki nr:
- obręb Chlewnica: 28/1, 34/2, 38/1, 39/9, 39/10, 39/12;
- obręb Darżyno: 1/1, 244/6, 245/1;
- obręb Potęgowo: 757, 758, 767/3, 767/4, 768.
1) Stan istniejący:
Obecnie teren w obszarze planowanej budowy drogi gminnej obsługiwany jest drogami gminnymi wewnętrznymi o nawierzchniach gruntowych oraz częściowo z płyt betonowych. Północna część terenu posiada połączenie z drogą krajową nr 6 poprzez drogę wewnętrzną ul. Przemysłową w postaci zjazdu z DK6. Teren po południowej stronie posiada połączenie z droga krajowa nr 6 w postaci zjazdu. Docelowy układ komunikacyjny przewidziany w obowiązującym MPZP przewiduje rezygnację z w/w połączeń.
Teren na północ od drogi krajowej nr 6 w miejscy, w którym przewidziano lokalizację drogi gminnej użytkowany jest jako pole uprawne. Na końcu planowanego odcinka drogi gminnej znajduje się istniejąca droga wewnętrzna o nawierzchni z płyt betonowych, przebiegająca poprzecznie w stosunku do planowanej drogi publicznej gminnej.
Teren na południe od drogi krajowej nr 6 w miejscu, w którym przewidziano lokalizację drogi gminnej w części użytkowany jest jako pole uprawne oraz w części zlokalizowane są drogi wewnętrzne (o równoległym przebiegu) o nawierzchniach gruntowych i nieregularnych szerokościach od 3 do 7 m, stanowiące dojazd do nieruchomości przyległych i pól.
W obszarze planowanej inwestycji występuje uzbrojenie terenu w postaci sieci i przyłączy: wodociągowych, kanalizacji sanitarnej, telekomunikacyjnych, elektroenergetycznych.
2) Projektowane przedsięwzięcie:
Zadanie polega na budowie jednojezdniowej, dwupasowej, dwukierunkowej drogi gminnej o klasie technicznej L praz kategorii ruchu pojazdów KR2.
Zakres robót:
- przebudowa/budowa drogi o długości 990 m i podstawowej szerokości 6m, tj. dwa pasy ruchu po 3 m (warstwy: podłoże istniejące, podbudowa pomocnicza gr. 18 cm, podbudowa zasadnicza dolna gr. 20 cm, podbudowa zasadnicza górna gr. 7 cm, warstwa wiążąca mineralno-asfaltowa gr. 5 cm, warstwa ścieralna mineralno-asfaltowa gr. 4 cm); w tym: wykonanie drogi na odcinku o dł. ok. 30 m z płyt drogowych betonowych (warstwy: podłoże istniejące, podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego gr. 19 cm, warstwa podsypkowa gr. 5 cm, płyty drogowe betonowe pełne 150x300x15 cm kolor szary, gr. 15 cm); skrzyżowanie skanalizowane w miejscu przecięcia drogi gminnej z drogą krajową nr 6;
- obustronne pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m o nawierzchni z kruszywa naturalnego;
- wykonanie pasów postojowych dla pojazdów ciężarowych odpowiednio o długości 80, 60 i 40 m;
- zjazdy z kostki brukowej betonowej gr. 10 cm – 12 szt.
- budowa chodnika z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm – szer. 1,8 m oraz szer. 2 m
- budowa kanału technologicznego ulicznego – 913,5 m oraz budowa kanału technologicznego przepustowego - 58,5 m, 12 szt. studni kablowych;
- odwodnienie drogi: spadkami podłużnymi i poprzecznymi nawierzchni do zaprojektowanych rowów drogowych oraz zbiornika retencyjnego – chłonnego; budowa 10 rowów drogowych z 11 przepustami o Ø600 mm z PEHD; budowa zbiornika retencyjnego o wymiarach 23,0 x 18,0 m;
- oświetlenie w postaci sieci elektroenergetycznej 0,4 kV oświetleniowej z latarniami drogowymi LED: szt. 51 (w tym: słupy oświetleniowe h=9 m szt. 8 z oprawami 117W, słupy oświetleniowe h=6 m szt. 37 z oprawami 76W, słupy oświetleniowe h=5 m szt.6 z oprawami 91 W; budowa szafek sterowniczych i przyłączy energetycznych.
- zieleń;
- oznakowanie drogowe pionowe i poziome,
- wykonanie i montaż tablicy informacyjnej (zgodnie z załączonymi materiałami) – montaż tablicy ma nastąpić w momencie rozpoczęcia robót budowlanych lub działań bezpośrednio zmierzających do realizacji zadania, w miejscu realizacji inwestycji, równolegle do obiektu liniowego; miejsce montażu tablicy zostanie wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca przed wykonaniem tablicy przekaże Zamawiającemu wzór tablicy do akceptacji.
Podstawowe parametry drogi:
- długość – 990 m,
- szerokość pasa ruchu – 3 m
- nawierzchnia jezdni – bitumiczna, obustronnie ograniczona opornikami betonowymi wtopionymi ( na odcinku 30 m nawierzchnia z płyt drogowych betonowych);
- pobocza – gruntowe, o szer. 0,75 m każde
- chodnik – szer. 1,8 m oraz 2 m.
Zestawienie powierzchni – całość 11.102,9 m2, w tym:
a) powierzchni dróg 8.988,8 m2:
- z masy mineralno-asfaltowej (jezdnia) – 7.050,5 m2,
- z drobnowymiarowych elementów brukarskich i płyt betonowych (jezdnia, wyspy kanalizujące, zjazdy) – 1.983,3m2
b) powierzchnia ciągów pieszych: z drobnowymiarowych elementów brukarskich (chodniki) – 2.114,1 m2
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją:
- Projekt budowlany: projekt techniczny
- Projekt budowlany: projekt architektoniczno-budowlany
- Projekt budowlany: projekt zagospodarowania terenu
- Projekt budowlany: załączniki do projektu
- Projekt stałej organizacji ruchu
- STWiORB BD
- STWiORB IE
- Przedmiar robót drogowy
- Przedmiar robót elektryczny
- Decyzja Starosty Słupskiego z dnia 01.08.2024 Nr 409/2024 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz postanowienia: z dnia 10.06.2025, z dnia 10.03.2026
- warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej – stanowią załącznik do dokumentacji projektowej, Zamawiający wystąpił o aktualne warunki;
- Zamawiający załącza schemat ideowy oświetlenia drogowego wraz z szafkami oświetleniowymi.
Załączone przedmiary robót stanowią dokument pomocniczy w dokonaniu właściwej wyceny przedmiotu zamówienia, a nadrzędnym dokumentem jest dokumentacja budowlana wraz z decyzją ZRID.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4863702,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7101065,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4863702,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210421928
7.3.3) Ulica: Parzniewska 10
7.3.4) Miejscowość: Pruszków
7.3.5) Kod pocztowy: 05-800
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
część robót drogowych, w szczególności roboty ziemne, brukarskie, podbudowy niebitumiczne, zieleń, oznakowanie, roboty branży elektrycznej i sanitarnej. Firmy nie są jeszcze znane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4863702,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |