Remont dróg gminnych na terenie Gminy Miasta Sanoka w roku 2026
Gmina Miasta Sanoka w Sanoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290908
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290908/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 15:20
- Lokalizacja
- Sanok, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ace4e98-77e8-4693-8d3d-2c9ba49d8a3b
- Identyfikator
- 6871787673
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290908 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg gminnych na terenie Gminy Miasta Sanoka w roku 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Sanoka w Sanoku
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Sanoka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sanok
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-500
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.sanok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.sanok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ace4e98-77e8-4693-8d3d-2c9ba49d8a3b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dróg gminnych na terenie Gminy Miasta Sanoka w roku 20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ace4e98-77e8-4693-8d3d-2c9ba49d8a3b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290908
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00130822/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont cząstkowy dróg gminnych położonych na terenie Gminy Miasta Sanoka.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261144
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRM.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Remont dróg gminnych na terenie Gminy Miasta Sanoka w roku 2026”, które obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
a) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno – asfaltową typu AC 16 na gorąco o grubości 6-8 cm, w ilości ok. 6000 m2, w tym:
− mechaniczne wycięcie (frezowanie) uszkodzonych miejsc nawierzchni,
− oczyszczenie uszkodzonych miejsc,
− skropienie bitumem krawędzi i dna naprawianego miejsca,
− rozścielenie mieszanki mineralno – asfaltowej wraz z jej zagęszczeniem.
b) Dostawa wraz z wbudowaniem kruszywa drogowego naturalnego łamanego 0-31,5mm na drogach gminnych, w ilości ok. 1125 m3 w tym:
− dostawa (załadunek, rozładunek, transport) kruszywa naturalnego;
− profilowanie lub wyrównanie odcinków dróg wskazanych do remontu;
− rozłożenie kruszywa na wyprofilowanym odcinku i wyrównanie go równiarką (grubość warstwy 5-8 cm),
− zaklinowanie poprzez wałowanie.
c) Wbudowanie destruktu na drogach gminnych, udostępnionego przez Zamawiającego, (transport z bazy SPGK) oraz pozyskanego w trakcie prac remontowych nawierzchni bitumicznych jest po stronie Wykonawcy, w ilości ok. 345 m3 w tym:
− dostawa (załadunek, rozładunek, transport) kruszywa naturalnego;
− profilowanie lub wyrównanie odcinków dróg wskazanych do remontu;
− rozłożenie destruktu na wyprofilowanym odcinku i wyrównanie go równiarką (grubość warstwy 5-8 cm),
− zagęszczenie poprzez wałowanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert w dniu 11.06.2026r. na stronie internetowej prowadzonego postępowania Zamawiający zamieścił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 1 578 825,00 zł brutto.Oferta firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o., Al. Wojska Polskiego 74, 38-500 Sanok podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust 1. pkt 5) – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. nie złożyła formularza ofertowego. Zaoferowaną cenę można wywnioskować na podstawie formularza informacyjno-cenowego. Jest to niezgodne
z warunkami zamówienia. Oferta nie podlega uzupełnianiu w trybie art. 128 ustawy Pzp.
W związku z powyższym, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie nieodrzucone oferty znacznie przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił prowadzone postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1899944,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2453850,00 PLN
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |