Usługa przedłużenia asysty technicznej i konserwacji na oprogramowanie Otago na rok 2026 .

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00291480
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00291480/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-16 09:13
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8a66b1b2-cf0c-4c46-9f6c-145cafec494c
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie wsparcia systemu

Wykonawcy

1 przyznane

ASSECO DATA SYSTEMS SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
320 000,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291480 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przedłużenia asysty technicznej i konserwacji na oprogramowanie Otago na rok 2026 .

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mjasinska@stalowawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa przedłużenia asysty technicznej i konserwacji na oprogramowanie Otago na rok 2026 .

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a66b1b2-cf0c-4c46-9f6c-145cafec494c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045769/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.22 Usługa ATiK systemu OTAGO

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235188

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wskazany wykonawca jest jedynym producentem systemu informatycznego OTAGO, a zarazem wyłącznym właścicielem autorskich praw majątkowych, w tym praw do kodu źródłowego oprogramowania.
W konsekwencji wyłącznie wykonawca będący twórcą i dostawcą oprogramowania OTAGO posiada uprawnienia prawne, wiedzę specjalistyczną oraz kompetencje techniczne niezbędne do świadczenia usługi przedłużenia asysty technicznej i konserwacji systemu, a także do wprowadzania ewentualnych zmian bez ingerencji w jego podstawową architekturę.
Podstawę prawną zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki stanowi art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy – Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia w tym trybie, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone wyłącznie przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-III.261.120.2026.MJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 308943,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na świadczeniu asysty technicznej oraz konserwacji zintegrowanego systemu informatycznego OTAGO, wykorzystywanego przez Zamawiającego, w szczególności:
 zapewnienie ciągłości działania oprogramowania,
 dostęp do aktualizacji i nowych wersji systemu,
 usuwanie błędów i awarii,
 wsparcie techniczne użytkowników,
 dostosowanie systemu do zmian przepisów prawa,
 konsultacje w zakresie eksploatacji systemu.

2. Wymagania dotyczące realizacji usługi.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
 świadczenia usług wsparcia technicznego w dni robocze w godzinach, nie krócej niż 8 godzin dziennie, przy czym co najmniej 6 godzin musi pokrywać się z godzinami pracy Zamawiającego: 7:30-15:30
 przyjmowania i obsługi zgłoszeń serwisowych za pośrednictwem dedykowanego i zapewnionego przez wykonawcę portalu on-line oraz telefonicznie,
 konsultacji w zakresie eksploatacji systemu za pośrednictwem zapewnionego przez wykonawcę portalu on-line, telefonicznie, zdalnie za pomocą narzędzi do komunikacji zdalnej on-line.
 zapewnienia czasów reakcji oraz usunięcia awarii (SLA),
 bieżącej aktualizacji oprogramowania zgodnie ze zmianami przepisów prawa,
 zapewnienia bezpieczeństwa i integralności danych,
 prowadzenia dokumentacji zgłoszeń i wykonanych prac.
z zastrzeżeniem, że szczegółowe parametry SLA, w tym czasy reakcji i czasy usunięcia awarii dla poszczególnych kategorii błędu krytycznego i błędu niekrytycznego zgłoszeń, zostaną ustalone na etapie negocjacji i określone w umowie.
Usługa musi być świadczona przez wykwalifikowany personel.
Wszelkie aktualizacje systemu muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 320000,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Data Systems S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 180853177

7.3.3) Ulica: ul. Jana z Kolna 11

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-864

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 320000,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 226 dni

2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi