MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W BUDYNKU WYDZIAŁU INŻYNIERII MECHANICZNEJ I MECHATRONIKI PRZY AL. PIASTÓW 19 W SZCZECINIE
ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00291682
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00291682/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 09:59
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-414cacea-bdb7-46a3-85ee-6583bb0525d9
- Identyfikator
- 8522545056
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291682 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W BUDYNKU WYDZIAŁU INŻYNIERII MECHANICZNEJ I MECHATRONIKI PRZY AL. PIASTÓW 19 W SZCZECINIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320588161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Piastów 17
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-310
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zut.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-414cacea-bdb7-46a3-85ee-6583bb0525d91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Nauka i edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W BUDYNKU WYDZIAŁU INŻYNIERII MECHANICZNEJ I MECHATRONIKI PRZY AL. PIASTÓW 19 W SZCZECINIE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-414cacea-bdb7-46a3-85ee-6583bb0525d9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291682
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Modernizacja energetyczna zabytkowych budynków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie” nr FENX.01.01-IW.01-0040/24 w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna, priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z FS w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228916
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/WIMiM/96/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie w ramach projektu: „Modernizacja energetyczna zabytkowych budynków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie” nr FENX.01.01-IW.01-0040/24.
2. Szczegółowy opis robót stanowiących przedmiot niniejszego postępowania, w tym ich rodzaj, zakres określa zespół dokumentów (Dokumentacja Techniczno-Opisowa), na którą składają się:
1) Załącznik nr 2A do SWZ – Projekt instalacji i Rysunki (projekt instalacji obejmuje modernizację całej instalacji c.o., w zakresie ograniczonym przez przedmiary znajdujące się w Załączniku nr 3 do SWZ. Uwaga: Wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie z pominięciem poziomu piwnicy, które zostało wykonane na podstawie innego postępowania);
2) Załącznik nr 2B do SWZ – Wielobranżowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót STWiOR;
3) Załącznik nr 3 do SWZ – Wielobranżowe przedmiary robót;
4) Załącznik nr 3A do SWZ – Harmonogram robót.
3. 2. W zakres leżących po stronie Wykonawcy obowiązków związanych z realizacją niniejszego zamówienia wchodzą również świadczenia dodatkowe, związane z rozpoczęciem, wykonywaniem i ukończeniem robót budowanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia, w tym w szczególności:
1) Objęcie terenu budowy na czas realizacji robót budowlanych z niniejszego zamówienia, odpowiednie jego przygotowanie, zabezpieczenie i utrzymywanie;
2) Pozyskanie, nabycie i dostarczenie na miejsce realizacji zamówienia (teren budowy) niezbędnych wyrobów, materiałów i urządzeń budowlanych;
3) Dobór, skierowanie do Realizacji robót i utrzymywanie przez cały okres realizacji Robót odpowiedniego personelu wykonawczego Robot, w tym personel kierowniczy
w osobie kierownika robót branży ogólnobudowlanej, kierownika robót branży sanitarnej oraz kierownika robót branży elektrycznej z uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności uprawniającej odpowiednio do kierowania robotami branży ogólnobudowlanej, branży sanitarnej i branży elektrycznej;
4) Wykonanie robót związanych z usunięciem gruzu i odpadów pochodzących z rozbiórki z terenu budowy i ich zagospodarowaniem (wywóz z terenu budowy, składowanie na wysypisku, utylizacja, itp.), stosownie do wymogów dokumentacji, o której mowa w dziale V ust. 2 SWZ oraz przepisów prawa obowiązujących w tym zakresie;
5) odwodnienie i demontaż istniejącej instalacji (rurociągi, grzejniki, armatura)
6) montaż instalacji projektowanej (rurociągi, grzejniki, armatura),
7) prace towarzyszące niezbędne do wykonania robót (zabezpieczenie: podłóg, ścian; demontaż zbędnych elementów; zagospodarowanie odpadów; prace wykończeniowe i porządkowe),
8) próba szczelności wykonanej instalacji,
9) rozruch i kontrola wykonanej instalacji,
10) Udzielenie Zamawiającemu minimum 60 miesięcznej gwarancji (liczonej od daty dokonania Odbioru Końcowego, o którym mowa w § 13 ust. 6-15 Wzoru Umowy) wykonanych w ramach niniejszego zamówienia robót budowlanych, jak również wbudowanych, zainstalowanych lub w inny sposób zastosowanych w wykonaniu tych robót wyrobów, materiałów i urządzeń budowlanych;
11) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, o którym mowa w ustawie z dnia
7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy;
12) Wykonanie audytu rozbiórkowego, zgodnie z zasadą DNSH;
13) Usuwanie wszystkich wad i usterek z tytułu udzielonej gwarancji oraz w ramach odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady;
14) Innych określonych we Wzorze Umowy oraz w załącznikach SWZ.
3. Szczegółowy opis robót budowlanych stanowiących przedmiot postępowania z niniejszego ogłoszenia, warunki realizacji
zamówienia, w tym szczegółowe postanowienia dotyczące informacji podanych powyżej oraz wzajemne uprawnienia i obowiązki Zamawiającego i Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zawiera SWZ, w tym Wzór
Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1793190,03 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2706268,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1793190,03 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WERBAU Przemysław Ziółkowski,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8522392210
7.3.3) Ulica: ul. Korzenna 29A
7.3.4) Miejscowość: Bezrzecze
7.3.5) Kod pocztowy: 72-003
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1793190,03 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |