Przeprowadzenie audytów
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00291746
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00291746/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-16 10:17
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97dbf6cd-d406-433d-9799-349bdf51aaba
- Identyfikator
- 5260013054
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291746 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie audytów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012513262
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 190
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-608
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 592 64 20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@krus.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/krus
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.krus.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Ubezpieczenia społeczne rolników
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przeprowadzenie audytów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97dbf6cd-d406-433d-9799-349bdf51aaba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291746
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00125591/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Przeprowadzenie audytu recertyfikacyjnego (odnowienia) oraz dwóch audytów nadzoru ZSZ
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213293
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 0000-ZP.261.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu recertyfikacyjnego (odnowienia) Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz dwóch audytów nadzoru, polegających na sprawdzeniu stanu zgodności systemu zarządzania jakością oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji funkcjonujących w KRUS z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001:2015-10 i PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08.
2. W Zintegrowanym Systemie Zarządzania KRUS wyodrębniono 15 procesów, w tym 5 procesów głównych i 10 procesów pomocniczych.
3. Aktualnie KRUS posiada ważny do 20 listopada 2026 r. certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością oraz system zarządzania bezpieczeństwem informacji są zgodne z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2015-10 i PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08 w obszarze: obsługa ubezpieczonych i świadczeniobiorców w zakresie zadań wynikających z ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz organizacja wsparcia rolników. Przedmiotowy certyfikat stanowi ważny element mający na celu podniesienie efektywności oraz skuteczności systemu zarządzania, minimalizację ryzyk oraz uzyskanie satysfakcji z obsługi stron zainteresowanych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
4. Certyfikat obejmuje Centralę KRUS oraz oddziały regionalne wraz z podległymi Placówkami Terenowymi.
5. Struktura organizacyjna KRUS, w tym dane adresowe Centrali, poszczególnych Oddziałów Regionalnych i Placówek Terenowych KRUS, znajduje się pod adresem: www.krus.gov.pl/krus/struktura/. Obecnie KRUS zatrudnia 6212 pracowników (stan na dzień 01.04.2026 r), pracujących w systemie jednozmianowym. Wykaz jednostek organizacyjnych Zamawiającego wraz z liczbą osób w nich zatrudnionych stanowi załącznik nr 1 do umowy.
6. Zamawiający wymaga, aby usługa była świadczona przez Wykonawcę, który przez cały okres trwania umowy będzie posiadał Certyfikat Akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji dla jednostek certyfikujących systemy zarządzania w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. 2025, poz. 568) i/lub równoważne zgodnie z wielostronnym porozumieniem z podmiotami certyfikującymi system zarządzania jakością, uprawniające Wykonawcę do certyfikacji systemów zarządzania na zgodność z normami PN-EN ISO 9001 i PN-EN ISO/IEC 27001.
7. Zamawiający wymaga aby usługa była świadczona przez audytora wiodącego i audytorów technicznych, którzy, w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, uczestniczyli w co najmniej 2 audytach certyfikacyjnych lub recertyfikacyjnych w charakterze odpowiednio: audytora wiodącego/audytora technicznego, zakończonych przyznaniem certyfikatu zgodności systemu zarzadzania z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001:2015-10 oraz PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08, zakończonych wydaniem certyfikatu.
8. W przypadku podmiotów występujących wspólnie usługa winna być Wykonywana przez tego wykonawcę, który posiada dokument wskazany w pkt 6.
Termin wykonania zamówienia
1. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 20 listopada 2029 r., przy czym:
a) audyt recertyfikacyjny zostanie przeprowadzony w terminie gwarantującym utrzymanie ciągłości posiadanego przez Zamawiającego certyfikatu, z uwzględnieniem czasu na usunięcie ewentualnych niezgodności lub wprowadzenie działań korygujących i podjęcia przez Wykonawcę jako jednostkę recertyfikującą decyzji o przyznaniu certyfikatu najpóźniej do dnia 20 listopada 2026 r.,
b) pierwszy audyt nadzoru – zostanie przeprowadzony po upływie jednego roku od daty przeprowadzenia audytu recertyfikacyjnego,
c) drugi audyt nadzoru – zostanie przeprowadzony po upływie dwóch lat od daty przeprowadzenia audytu recertyfikacyjnego.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia audytów zgodnie z planami uprzednio ustalonymi z Zamawiającym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79212000-3 - Usługi audytu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170970,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 170970,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 170970,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bureau Veritas Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015295564
7.3.3) Ulica: ul. Domaniewska 44
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-672
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 170970,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2029-11-20| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |