Przebudowa drogi Nr 850 ul. Łaszczowiecka w Tomaszowie Lubelskim na odcinku od km 0+026.00 do km 0+569.10 oraz Remont drogi wojewódzkiej nr 850 na odcinku od km 7+300 do km 17+300
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00291775
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00291775/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 10:24
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d1db40bb-67fe-4ba2-ba54-c7a42d2f5e86
- Identyfikator
- 7122904545
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291775 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi Nr 850 ul. Łaszczowiecka w Tomaszowie Lubelskim na odcinku od km 0+026.00 do km 0+569.10 oraz Remont drogi wojewódzkiej nr 850 na odcinku od km 7+300 do km 17+300
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bohdana Dobrzańskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-262
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zdw.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytania_email,229664,88a6ea8a31fbe6cb257f204c63ec3482.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi Nr 850 ul. Łaszczowiecka w Tomaszowie Lubelskim na odcinku od km 0+026.00 do km 0+569.10 oraz Remont drogi wojewódzkiej nr 850 na odcinku od km 7+300 do km 17+3002.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1db40bb-67fe-4ba2-ba54-c7a42d2f5e86
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291775
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098548/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi woj. Nr 850 ul. Łaszczowiecka w Tomaszowie Lub. od km 0+026 do km 0+569,1 oraz remont drogi od km 7+300 do km 17+300
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest realizowane w ramach Umowy nr PLUA.06.01-IP.01-0002/25-00 dla Projektu pn.: „Enhancing transport infrastructure to strengthen Polish-Ukrainian connectivity via road 850 in Lubelskie and H22 in Rivne” w ramach Programu Interreg NEXT Poland – Ukraine 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245272
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZU.371.35.2026.ms
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 17601178,95 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zamówienia pn.: „Przebudowa drogi Nr 850 ul. Łaszczowiecka w Tomaszowie Lubelskim na odcinku od km 0+026.00 do km 0+569.10 (Reconstruction of Voivodeship Road No 850 – Łaszczowiecka Street in Tomaszów Lubelski - Section: km 0+026.00 to km 0+569.10) oraz Remont drogi wojewódzkiej nr 850 na odcinku od km 7+300 do km 17+300 (Rehabilitation of Voivodeship Road No 850 - Section: km 7+300 to km 17+300).
Powyższe zamówienie jest realizowane w ramach Umowy nr PLUA.06.01-IP.01-0002/25-00 dla Projektu pn.: „Enhancing transport infrastructure to strengthen Polish-Ukrainian connectivity via road 850 in Lubelskie and H22 in Rivne” w ramach Programu Interreg NEXT Poland – Ukraine 2021-2027.
Zamówienie należy wykonać w oparciu o dokumentacje projektowe pn.:
1) Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 850 - ulica Łaszczowiecka w Tomaszowie Lubelskim na odcinku od km 0+026.00 do km 0+569.10 wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
2) Remont drogi wojewódzkiej nr 850 na odcinku od km 7+300 do km 17+300.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy Pzp w związku z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.Uzasadnienie faktyczne
Przy szacowaniu wartości zamówienia na roboty budowlane obowiązuje ogólna zasada, zgodnie z którą podstawą ustalenia wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy bez podatku od towarów i usług, ustalone przez zamawiającego z należytą starannością (art. 28 ustawy Pzp).
Zamawiający nie może, w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy Pzp, zaniżać wartości zamówienia lub wybierać sposobu obliczania wartości zamówienia, ani też dzielić zamówienia na odrębne zamówienia, jeżeli prowadzi to do niestosowania przepisów ustawy Pzp, chyba, że jest to uzasadnione obiektywnymi przyczynami (art. 29 ustawy Pzp). Zatem nieuprawniony jest taki podział zamówienia, który ma na celu uniknięcie stosowania ustawy Pzp (całej ustawy lub poszczególnych jej przepisów), w tym stosowanie przepisów właściwych dla zamówień klasycznych o wartości mniejszej niż progi unijne, w sytuacji, w której powinny być zastosowane przepisy właściwe dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.
W przypadku, gdy zamawiający planuje udzielić zamówienia na roboty budowlane w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, lub dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, wartością zamówienia jest łączna wartość poszczególnych części zamówienia (art. 30 ust. 1 ustawy Pzp).
W sytuacji gdy, zamówienie publiczne obejmuje wykonanie robót budowlanych w różnych obiektach budowlanych, podstawowym kryterium pozwalającym na ustalenie, czy określone roboty stanowią jedno zamówienie, czy też zamówienia odrębne, będzie przede wszystkim tożsamość planowanych robót budowlanych, a także, czy są one możliwe do przewidzenia w tym samym czasie.
Mając powyższe na uwadze, przedmiotowe postępowanie ze względu na tożsamość planowanych robót stanowi jedną z części zamówień na: „roboty budowlane na drogach” obejmujących remonty oraz przebudowy dróg administrowanych przez ZDW w Lublinie.
W związku z powyższym, zakwalifikowanie przedmiotowego postępowania jako odrębnego zamówienia, czego konsekwencją było wszczęcie postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, zamiast w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wypełniło przesłankę z art. 255 pkt 6) ustawy Pzp: postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |