USŁUGA DOBROWOLNEGO UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO NA ŻYCIE PRACOWNIKÓW, ICH WSPÓŁMAŁŻONKÓW/PARTNERÓW ŻYCIOWYCH ORAZ PEŁNOLETNICH DZIECI PRACOWNIKÓW

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00291857
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00291857/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-16 10:42
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-212b9aaa-8601-442f-9201-a8036aacd6b3
Identyfikator
7770002062
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczeń na życieUsługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Wykonawcy

1 przyznane

POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
804 720 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291857 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
USŁUGA DOBROWOLNEGO UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO NA ŻYCIE
PRACOWNIKÓW,
ICH WSPÓŁMAŁŻONKÓW/PARTNERÓW ŻYCIOWYCH
ORAZ PEŁNOLETNICH DZIECI PRACOWNIKÓW

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000849327

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Noskowskiego 12/14

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-704

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ibch.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://portal.ichb.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-212b9aaa-8601-442f-9201-a8036aacd6b3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


naukowo-badawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

USŁUGA DOBROWOLNEGO UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO NA ŻYCIE
PRACOWNIKÓW,
ICH WSPÓŁMAŁŻONKÓW/PARTNERÓW ŻYCIOWYCH
ORAZ PEŁNOLETNICH DZIECI PRACOWNIKÓW

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-212b9aaa-8601-442f-9201-a8036aacd6b3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291857

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252197

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP1 102/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dobrowolnego ubezpieczenia grupowego na życie pracowników, ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci pracowników Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia.
2. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca
zatrudniał na podstawie umowy o pracę minimum 2 osoby wykonujące czynności przy realizacji zamówienia
w zakresie :
– koordynowania wszelkich czynności mających na celu należyte wykonywanie umowy oraz kontakty z Zamawiającym we wszelkich sprawach związanych z obsługą zawartej umowy ubezpieczenia.
3. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca lub Podwykonawca dostarczy imienny wykaz osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 2 powyżej. Zmiany osób, o których mowa powyżej nie będą wymagały zawarcia aneksu do umowy. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach w ww. wykazie. W przypadku zmiany osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 2 Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany dostarczyć nowy imienny wykaz osób wykonujących te czynności.
4. W celu weryfikacji zatrudnienia, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia Zamawiający może żądać w szczególności:
- oświadczenia zatrudnionego pracownika, co do charakteru umowy, stanowiącej podstawę jego zatrudnienia,
- oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
- poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika,
- innych dokumentów zawierających informacje, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
5. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie Wykonawcy lub/i Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę minimum 2 osób wykonujących czynności określone w ust. 2 powyżej. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności związane z realizacją zamówienia wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz z podaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy.
6. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć na każde żądanie Zamawiającego dokumenty, o których mowa w pkt 5.
7. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy
8. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
9. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone również w Istotnych Postanowieniach Umownych stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.
10. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
- 66.51.10.00-5 - usługi ubezpieczeń na życie
- 66.51.21.00-3 - usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.3.) Główny kod CPV: 66511000-5 - Usługi ubezpieczeń na życie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 804720 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 804720 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 804720 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5270206056

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 804720 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-01 do 2028-06-30
2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi