Przebudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich
GMINA ZABŁUDÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00291919
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00291919/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 10:57
- Lokalizacja
- Zabłudów, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-02a62e7a-ffaf-4ed4-a525-de78d2ad3e1c
- Identyfikator
- 9661770461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291919 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZABŁUDÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659208
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8
1.5.2.) Miejscowość: Zabłudów
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-060
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zabludow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umzabludow.podlaskie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02a62e7a-ffaf-4ed4-a525-de78d2ad3e1c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02a62e7a-ffaf-4ed4-a525-de78d2ad3e1c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291919
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038248/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zwiększenie dostepności Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich - Projekt dofinansowany ze środków PFRON
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234756
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 390380,98 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 202819,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w ramach inwestycji pn.: „Przebudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich” jest montaż windy i konstrukcji zewnętrznego szybu windowego, integracja windy z istniejącym budynkiem, wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych związanych z przygotowaniem infrastruktury pod montaż oraz uruchomienie urzadzenia.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) montaż dźwigu osobowego
2) montaż konstrukcji stalowej zewnętrznego szybu windowego wraz z obudową,
3) wykonanie robót budowlanych i montażowych niezbędnych do posadowienia i zabudowy urządzenia,
4) wykonanie robót instalacyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dźwigu, w tym zasilania elektrycznego i wymaganych instalacji towarzyszących oraz dostawa, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 40kW
5) wykonanie połączeń komunikacyjnych dźwigu z budynkiem na poszczególnych kondygnacjach,
6) wykonanie niezbędnych przebić, otworów, obróbek budowlanych i prac wykończeniowych związanych z integracją urządzenia z istniejącym obiektem,
7) dostosowanie i integrację dźwigu z istniejącym budynkiem pod względem technicznym, funkcjonalnym i użytkowym,
8) wykonanie wszelkich prac wykończeniowych oraz odtworzeniowych po zakończeniu robót montażowych i budowlanych,
9) uruchomienie urządzenia oraz przeprowadzenie wymaganych prób i testów technicznych,
10) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, technicznej i odbiorowej,
11) przeprowadzenie odbiorów przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) oraz uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację urządzenia,
12) dokonanie wymaganej notyfikacji oraz wystawienie deklaracji zgodności WE / UE, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami dla urządzeń dźwigowych,
13) przekazanie urządzenia do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i wymaganiami technicznymi.
3. Wymagania szczególne dotyczące realizacji zamówienia
UWAGA! Postanowienia niniejszych punktów mają charakter nadrzędny i decydujący dla sposobu realizacji zamówienia.
1) Zamawiający informuje, że poniósł nakłady związane z realizacją inwestycji, obejmujące zakup dźwigu osobowego oraz konstrukcji stalowej szybu, których producentem jest Global Lift Polska Sp. z o.o.
2) Dźwig osobowy – MP GO! Evolution 630kg 8 Pers. 1,00 m/s 3p znajduje się w posiadaniu Zamawiającego, w miejscowości Dobrzyniówka, Zamawiający udostępni specyfikację zamówienia. Wykonawca zobowiązany będzie do zorganizowania oraz pokrycia kosztów transportu urządzenia do miejsca jego montażu, tj. do ŚDS w Krynickich.
3) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pisemnych wytycznych elektrycznych i warunków ogólnego przygotowania frontu robót oraz koordynacji robót niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia od producenta windy.
4) Konstrukcja stalowa szybu wraz z obudową pozostaje w dyspozycji producenta i zostanie dostarczona po uprzednim pisemnym zgłoszeniu przez Wykonawcę zakończenia robót budowlanych oraz po dokonaniu ich protokolarnego odbioru, zgodnie z wytycznymi producenta windy.
5) Montaż dźwigu oraz konstrukcji stalowej szybu, ich integracja z obiektem, a także opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) zostaną wykonane przez producenta windy, w uzgodnieniu i przy współpracy z Wykonawcą.
6) W ofercie należy uwzględnić wszelkie koszty wynikające ze stanu istniejącego obiektu oraz jego infrastruktury, w tym w szczególności koszty związane z koniecznością dostosowania, uzupełnienia, naprawy lub poprawy wcześniej wykonanych robót budowlanych, obejmuje to również wszelkie prace niezbędne do zapewnienia prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, nawet jeśli nie zostały one wprost wyszczególnione w dokumentacji, lecz wynikają z wiedzy technicznej, obowiązujących przepisów oraz zasad sztuki budowlanej.
7) Ponadto oferta powinna obejmować wszelkie koszty należne wykonawcy windy, wynikające z realizacji przedmiotowego zakresu prac, w tym w szczególności koszty montażu, uruchomienia urządzenia oraz jego zgłoszenia do właściwego organu w celu przeprowadzenia procedur odbiorowych i uzyskania wymaganych dopuszczeń i certyfikatów.
4. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe rozpoznanie zakresu robót oraz warunków realizacji zamówienia. Niedoszacowanie zakresu prac lub brak rozpoznania stanu istniejącego nie może stanowić podstawy do roszczeń o zwiększenie wynagrodzenia
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 238686,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 238686,15 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 238686,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTERO SERWIS Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182188061
7.3.3) Ulica: Daniłowskiego
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-833
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 238686,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-178.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |