SZP/243-165/2026 Najem stanowiska do wirtualnych badań wytrzymałościowych
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00291998
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00291998/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-16 11:12
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12c7bf5d-f48e-4aca-9b8b-c16783e8c67d
- Identyfikator
- 000001614
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00291998 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/243-165/2026 Najem stanowiska do wirtualnych badań wytrzymałościowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mateusz.synowka@pwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12c7bf5d-f48e-4aca-9b8b-c16783e8c67d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SZP/243-165/2026 Najem stanowiska do wirtualnych badań wytrzymałościowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12c7bf5d-f48e-4aca-9b8b-c16783e8c67d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291998
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00620025/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.64 Najem stanowiska do wirtualnych badań wytrzymałościowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiająca oświadcza, że projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach FENG.01.01-IP.01-005/23 Ścieżka SMART – Projekty realizowane w konsorcjach, pt.: “Modułowe pływające elektrownie wodne jako sposób na wykorzystanie energii nurtu rzeki.”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249746
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP/243-165/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest najem stanowiska do wirtualnych badań wytrzymałościowych wraz z oprogramowaniem
CPV 48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Zamawiająca oświadcza, że projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach FENG.01.01-IP.01-005/23 Ścieżka SMART – Projekty realizowane w konsorcjach, pt.: “Modułowe pływające elektrownie wodne jako sposób na wykorzystanie energii nurtu rzeki.”
Po upływie okresu obowiązywania umowy, Zamawiający ma prawo wykupu wynajmowanego Stanowiska. Cena wykupu nie może przekroczyć 5% ostatniej raty wynajmu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ.
3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ.
4. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, budynek L1, ul. Na Grobli 15, 50-370 Wrocław.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna: art. 255 ust 2 uPzpUzasadnienie prawne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne: Do wyznaczonego terminu na składanie ofert złożono jedną ofertę, która podlega odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |