Rozwój infrastruktury publicznej na obszarze Łowiska Borek w Bieżuniu
Gmina Bieżuń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292072
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292072/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 11:26
- Lokalizacja
- Bieżuń, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-72f7c63f-9fc1-4d04-bcb0-2d2036814596
- Identyfikator
- 5110265245
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292072 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozwój infrastruktury publicznej na obszarze Łowiska Borek w Bieżuniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bieżuń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377913
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 2
1.5.2.) Miejscowość: Bieżuń
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-320
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48236578056
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@biezun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biezun.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13098771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozwój infrastruktury publicznej na obszarze Łowiska Borek w Bieżuniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72f7c63f-9fc1-4d04-bcb0-2d2036814596
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292072
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004262/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozwój infrastruktury publicznej na obszarze Łowiska Borek w Bieżuniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent Wdrażanie LSR2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240492
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRZPiFP.271.1.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Rozwój infrastruktury publicznej na obszarze Łowiska Borek w Bieżuniu.
W zakres robót wchodzi wykonanie min. następujących robót:
- roboty rozbiórkowe – demontaż starej wiaty
- nawierzchnie z kostki brukowej – wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na podbudowie o powierzchni 215.93 m2,
- wiaty – dwie drewniane wiaty pokryte gontem,
- instalacja elektryczna – wykonanie przyłącza instalacji elektrycznej do oświetlenia wiat wraz
z dostawą i montażem opraw oświetleniowych LED
- siłownia plenerowa - sześć podwójnych urządzeń siłowni na pylonach zgodnie z dokumentacją projektową
Zadanie współfinansowane w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent Wdrażanie LSR
Wszystkie montowane urządzenia i elementy wyposażenia siłowni muszą posiadać atesty, certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające , że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące normy w tym zakresie oraz posiadać dopuszczenie do stosowania na tego typu obiektach
Wszystkie urządzenia zastosowane na siłowni muszą być wykonane zgodnie z wymogami normy
PN- EN 16630:2015-06
Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia siłowni należy fundamentować i instalować zgodnie z normą PN EN 1176-1:2009 i PN EN 1176-7:2009 i planem zagospodarowania terenu
3.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
Załącznik nr 9 do SWZ - siłownia - dokumentacja, STWiORB, przedmiar robót
Załącznik nr 10 do SWZ - wiaty - dokumentacja, STWiORB, przedmiar robót
Wykonawca winien obliczyć wartość robót na podstawie załączonej dokumentacji.
Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nich elementy robót wynikające z dokumentacji nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
3.3 Roboty będące przedmiotem umowy należy wykonać z należytą starannością zgodnie z dokumentacją, przedmiarami robót, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
3.4 Materiały stosowane przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty.
3.5 Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane roboty budowlane wynosi 24 miesięcy. Uwaga wymagany okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.
3.6 Za bezpieczeństwo na terenie, na którym wykonywane będą roboty od chwili rozpoczęcia robót aż do zakończenia realizacji inwestycji (zakończonej protokołem odbioru) odpowiedzialny będzie Wykonawca.
3.7 Wykonawca zobowiązany jest do wykonania inwentaryzacji powykonawczej robót.
„W przypadku gdyby w dokumentacji przetargowej, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz w załącznikach SWZ Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, które mogłyby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów należy to traktować wyłącznie, jako rozwiązanie przykładowe określające standard odnośnie minimalnych parametrów technicznych, jakościowych, oczekiwanych materiałów i urządzeń, stanowią one wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia i nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach technicznych nie gorszych niż określono w dokumentacji. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia, produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w dokumentacji, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.
Wszystkie materiały, urządzenia czy rozwiązania równoważne w stosunku do materiału, urządzenia, produktu wskazanego jako przykładowy muszą być co najmniej tej samej wytrzymałości, trwałości, co najmniej o parametrach technicznych materiałów i urządzeń jeśli zostały określone w dokumentacji projektowej, muszą posiadać stosowne atesty, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania, muszą spełniać te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa, konstrukcji. Do wykonawcy należy potwierdzenie równoważności. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3.8 Warunki realizacji robót:
3.8.1 Wykonawca ma obowiązek zorganizować i przeprowadzić roboty w sposób bezpieczny, nie stwarzający zagrożenia dla osób przebywających na terenie inwestycji. Wykonawca jest odpowiedzialny za zagospodarowanie powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawa Prawo ochrony środowiska.
3.8.2 Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość wykonywanych robót oraz zgodność wykonania z dokumentacją przetargową, zaleceniami osób nadzorujących, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi wykonania robót oraz sztuką budowlaną. Do wbudowania mogą być użyte materiały i urządzenia odpowiadające wymogom wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z obowiązującymi normami.
3.8.3 Każda zmiana technologiczna wykonania robót z inicjatywy Wykonawcy, wymaga akceptacji projektanta oraz Zamawiającego. Koszt wprowadzenia zmian obciąża Wykonawcę.
3.8.4 Do zakresu robót i obowiązków wykonawcy przedmiotu zamówienia w ramach ceny ryczałtowej wchodzić będzie również:
a) organizacja i zagospodarowanie placu budowy wraz z zapleczem budowy,
b) zorganizowanie dojazdu, doprowadzenie mediów dla potrzeb placu budowy,
c) zabezpieczenie terenu przed dostępem osób trzecich,
d) nadzór nad mieniem i ubezpieczenie budowy,
e) utrzymanie porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsc wykonywania prac,
f) koszt wywozu, składowania i utylizacji odpadów w tym azbestowego pokrycia dachowego
g) prowadzenie robót w sposób bezpieczny,
h) uwzględnienie miejsca, odległości, kosztu wywozu, składowania i utylizacji odpadów,
i) wykonanie niezbędnych prób badań, uzgodnień nadzorów i odbiorów,
j) obsługa geodezyjna w tym w tym wykonanie inwentaryzacji powykonawczej i przekazanie jej Zamawiającemu,
k) natychmiastowe usunięcie wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez wykonawcę w trakcie realizacji robót,
l) zasilenie placu budowy w wodę i energię,
ł) demontaż obiektów tymczasowych i uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.
3.9 Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie w/w wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3.10 Wykonawca zobowiązany jest na trzy dni przed podpisaniem umowy do dostarczenia zamawiającemu kosztorysu ofertowego (zgodnego z ceną podaną w formularzu ofertowym). Kosztorys należy opracować na podstawie przedmiarów robot (podanych w przedmiarze podstaw ustalenia cen) z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych robót i kosztów niezbędnych do wykonania zadania, a nie ujętych w przedmiarach robót. Wykonawca nie ma obowiązku dołączania do oferty kosztorysu ofertowego. Brak załączonego do oferty kosztorysu ofertowego nie stanowi podstawy odrzucenia oferty.
4. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach o których mowa w art. 95 ustawy Pzp
Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności polegające na pracach fizycznych, montażowych instalacyjnych, operowaniu sprzętem i narzędziami, które zostały określone w przedmiarze robót o ile czynności tych nie będą wykonywać osobiście osoby samodzielnie prowadzące działalność gospodarczą (właściciel firmy) lub wspólnik spółki osobowej. Osoby wykonujące czynności, o których mowa wyżej, winne być zatrudnione do ich realizacji na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku — Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 i 1700), co najmniej na okres wykonywania tych czynności w czasie realizacji niniejszego zamówienia; w przypadku rozwiązania stosunku pracy przez pracownika lub przez pracodawcę przed zakończeniem tego okresu wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na to miejsce innej osoby. Powyższy wymóg nie dotyczy pełnienia funkcji kierownika budowy. Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w tym: postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o prace oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu ich niespełnienia zawarte zostały we wzorze umowy — Załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1320 ze zm.) „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
Oferta nr 1: ERSO Sp. z o.o. ul. Poznańska 4, 88-100 Inowrocław
Cena brutto oferty 208 900,00 zł długość okresu gwarancji na roboty budowlane - 48 miesięcy – oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp,
Oferta nr 2: PPHU ORION Robert Rochoń, Karniszyn Parcele 10a, 09-320 Bieżuń
Cena brutto oferty 233 570,85 zł; długość okresu gwarancji na roboty budowlane - 48 miesięcy
Oferta nr 3: SELEN S.C. Kazimierz Łapczuk, Marek Matusik Produkcja Tężni Solankowych i grot solnych, ul. Powstańców Wielkopolskich 19A, 75-100 Koszalin
Cena brutto oferty 459 687,90 zł; długość okresu gwarancji na roboty budowlane - 48 miesięcy
Cena najkorzystniejszej oferty nie podlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 212 806,70 zł brutto.
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |