Realizacja badania ilościowego (CATI- 3000) i jakościowego (TIDI-100) w ramach projektu badawczego „Świat na miarę seniora – sytuacja osób starszych w Polsce”

INSTYTUT PRACY I SPRAW SOCJALNYCH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292136
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292136/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-16 11:37
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d3713938-1523-4440-8bd2-d82424db86e2
Identyfikator
5251000520
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi badawcze

Wykonawcy

1 przyznane

ASM RESEARCH SOLUTIONS STRATEGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKutno, PL · lot 0
356 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292136 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja badania ilościowego (CATI- 3000) i jakościowego (TIDI-100) w ramach projektu badawczego „Świat na miarę seniora – sytuacja osób starszych w Polsce”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT PRACY I SPRAW SOCJALNYCH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000018023

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Bellottiego 3 B

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-022

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ipiss.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ipiss.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d3713938-1523-4440-8bd2-d82424db86e2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


badania społeczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja badania ilościowego (CATI- 3000) i jakościowego (TIDI-100) w ramach projektu badawczego „Świat na miarę seniora – sytuacja osób starszych w Polsce”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3713938-1523-4440-8bd2-d82424db86e2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292136

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224746

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na realizacji badania ilościowego techniką telefonicznych wywiadów wspomaganych komputerowo CATI (Computer-Assisted Telephone Interview) oraz badania jakościowego techniką telefonicznych indywidualnych wywiadów pogłębionych TIDI (Telephone Individual In-depth Interviews) w ramach projektu badawczego „Świat na miarę seniora – sytuacja osób starszych w Polsce”, którego celem jest wielowymiarowa ocena sytuacji osób starszych w Polsce. Natomiast celem badań jest zebranie informacji o sytuacji zdrowotnej, rodzinnej, społecznej, ekonomicznej i na rynku pracy osób starszych (60+), zidentyfikowanie niezaspokojonych potrzeb oraz możliwości ich zaspokojenia w środowisku lokalnym. Badania będą służyły zaplanowaniu polityk publicznych adresowanych do osób starszych uwzględniających ich potrzeby oraz potencjał.
Na badanie składa się kwestionariusz dotyczący części stałej oraz tematycznej dla danego roku.

Badanie CATI
Badanie będzie miało charakter reprezentatywny ogólnopolski i obejmie populację w wieku 60 lat i więcej. Badania mają być przeprowadzone na operacie wybranym metodą kwotową z uwzględnieniem takich cech, jak płeć, wiek, województwo, wielkość miejscowości zamieszkania. Dobór próby dokonany zostanie w oparciu o operat będący w gestii Wykonawcy. Na podstawie dokonanych analiz Zamawiający ustala minimalny stopień realizacji próby na poziomie N= 3000.
Badanie TIDI
Badanie zostanie zrealizowane na ogólnopolskiej próbie n=100 osób w wieku 60 lat i więcej, z uwzględnieniem zróżnicowania ze względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Badania jakościowe obejmą indywidualne wywiady pogłębione i pozwolą na pogłębienie informacji uzyskanych w ankiecie ilościowej, zrozumienie uwarunkowań funkcjonowania społecznego osób starszych i ich motywacji osobistych, rodzinnych, ekonomicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 73110000-6 - Usługi badawcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199875 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 602700 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 356700 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASM Research Solutions Strategy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7752253397

7.3.3) Ulica: Grunwaldzka 5

7.3.4) Miejscowość: Kutno

7.3.5) Kod pocztowy: 99-301

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 356700 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 55 dni

2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi