Wykonanie termomodernizacji budynku KPP w Tomaszowie Mazowieckim polegającej na wymianie stolarki okiennej celem uzyskania efektu środowiskowego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292234
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292234/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 11:57
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b0a0cd82-0119-4f6f-8911-401646565775
- Identyfikator
- 7260004458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292234 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie termomodernizacji budynku KPP w Tomaszowie Mazowieckim
polegającej na wymianie stolarki okiennej celem uzyskania efektu środowiskowego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470754976
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lutomierska 108/112
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-048
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ld.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.lodzka.policja.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12856431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie termomodernizacji budynku KPP w Tomaszowie Mazowieckimpolegającej na wymianie stolarki okiennej celem uzyskania efektu środowiskowego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0a0cd82-0119-4f6f-8911-401646565775
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292234
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132258/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Wymiana okien celem uzyskania efektu środowiskowego na terenie KPP w Tomaszowie Mazowieckim w formule "zaprojektuj i wybuduj"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182649
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-2380/8/26/MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej branży budowlanej
wraz z wykonaniem termomodernizacji budynku KPP w Tomaszowie Mazowieckim
przy ul. Wandy Panfil 44 polegającej na wymianie stolarki okiennej celem uzyskania efektu środowiskowego, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) ETAP I – PRACE WSTĘPNE
- opracowanie koncepcji;
- opracowanie projektu budowlanego, w tym sporządzenie Wykazu stolarki okiennej;
2) ETAP II – PRACE PROJEKTOWE
- opracowanie projektu wykonawczego dla branży budowlanej zawierającej szczegółowe rozwiązania techniczne i technologiczne wraz ze szczegółowym opisem zastosowanych materiałów budowlanych, w tym ich podstawowych parametrów;
- sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
3) ETAP III – ROBOTY BUDOWLANE
- wykonanie robót ogólnobudowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej;
- pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót do czasu całkowitego przekazania przedmiotu zamówienia do użytkowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Szczegółowe warunki wykonania i realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone
we wzorze Umowy - Załącznik nr 10 do SWZ.
Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia ma charakter ryczałtowy.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz wymogi jakościowe, zostały określone
w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w projekcie Umowy, stanowiącej Załącznik nr 10 do SWZ, a także w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Załączniki te oraz pozostałe zapisy SWZ stanowią podstawę niezbędną do wyceny i określenia technologii przedmiotu zamówienia oraz standardu zastosowanych elementów.
Rozwiązania materiałowe oraz wymogi jakościowe zostały opisane w Programie funkcjonalno – użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, że wszędzie tam gdzie w treści PFU, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym dopuszcza się zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych
niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie mają spełniać. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta świadczące o pochodzeniu określają jedynie klasę produktu. W ofercie można przyjąć inne marki i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom opisanym w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Przed wbudowaniem materiałów i urządzeń Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu do akceptacji karty katalogowe dla przedstawionych rozwiązań.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z fabrycznie nowych materiałów i innych elementów wolnych od wad fizycznych i prawnych, które powinny odpowiadać wymogom określonym
w ustawie z dnia kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213 z późn. zm.). Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać, w stosunku do wskazanych wyrobów budowlanych, dokument na podstawie którego wprowadzono wyrób do obrotu.
Do dokumentacji odbiorowych muszą być dołączone certyfikaty i/lub deklaracje zgodności dotyczące wszystkich zastosowanych przy robotach wyrobów budowlanych, zgodne z wymogami ustawy z dnia kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r.
w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2023 r., poz. 873) oraz instrukcje obsługi urządzeń w języku polskim, a także karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń. Do dostarczonych elementów / materiałów w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca winien załączyć stosowne świadectwa/certyfikaty wymagane obowiązującymi przepisami.
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w przypadku dysponowania stosownymi środkami finansowymi. Szczegółowy opis udzielania zaliczek określono w § 26 wzoru Umowy- załącznik nr 10 do SWZ.
Fakturowanie: częściowe, po zakończeniu określonego harmonogramem rzeczowo–finansowym etapu robót budowlanych (ETAP III), którego ilości i prawidłowe wykonanie potwierdzi Inspektor Nadzoru Inwestorskiego.
Podstawą wystawienia faktur częściowych / końcowej jest podpisany Protokół odbioru robót częściowych / końcowych.
Wykonawca zobowiązany jest do wystawiania i przesyłania faktury / faktur w formie ustrukturyzowanej za pośrednictwem platformy Ministerstwa Finansów tj. Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług, o ile taki obowiązek wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa w dacie wystawienia faktury / faktur, zgodnie z zapisami określonymi w pkt. 13 Formularza ofertowego – Załącznik nr 1 do SWZ, § 19 wzoru Umowy - Załącznik nr 10 do SWZ, a także w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Zgodnie z zapisami w Umowie o przekazaniu środków przez WFOŚiGW w Łodzi państwowej jednostce budżetowej nr 629/OA/J/2025 z dnia 08.12.2025 r. na realizację Zadania inwestycyjnego pn. Wymiana okien celem uzyskania efektu środowiskowego na terenie KPP
w Tomaszowie Mazowieckim w systemie zaprojektuj i wybuduj”, Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania i umieszczenia:
a) w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy (nie później niż do 15.05.2026 r,) w miejscu realizacji inwestycji w ilości 1 szt. Tablicy informacyjnej, która będzie spełniać wymogi zgodne z Załącznikiem nr 3 do SWZ;
b) w terminie do dnia 10.12.2026 r. w miejscu zakończenia realizacji inwestycji w ilości 1 szt. Tablicy pamiątkowej, która będzie spełniać wymogi zgodne z Załącznikiem nr 3 do SWZ oraz Załącznikiem nr 10 do SWZ.
5.19. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawców obowiązkowej jednej wizji lokalnej.
Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnych wspólnych dla wszystkich Wykonawców, w tym:
• 07.04.2026 r. - godz. 11:00;
• 13.04.2026 r. - godz. 11:00
Osoba do kontaktu: Pan Mariusz Kasprzak tel.: 47 841 39 69, 723 655 817
Miejsce spotkania:
dyżurka w budynku Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
przy ul. Wandy Panfil 44
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 uPzp Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej.Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w przypadku dysponowania stosownymi środkami finansowymi. Szczegółowy opis udzielania zaliczek określono w § 26 wzoru Umowy- załącznik nr 10 do SWZ.
Fakturowanie: częściowe, po zakończeniu określonego harmonogramem rzeczowo–finansowym etapu robót budowlanych, którego ilości i prawidłowe wykonanie potwierdzi Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
Na podstawie art. 95 ust. 1 uPzp Wykonawca / podwykonawca zobowiązuje się, iż w okresie realizacji Umowy będzie zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. 2025 r. poz. 277) lub analogicznych przepisów państw członkowskich UE, EOG, wszystkie osoby wykonujące roboty ogólnobudowlane, w tym malarskie, wykończeniowe, instalacje elektryczne oraz teletechniczne przez okres realizacji zamówienia. Wyłączeniu podlegają osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu Prawa Budowlanego (np. kierujące budową lub robotami) oraz osoby wykonujące czynności pomiarów i uruchomienia instalacji, dostaw towarów, usług transportu załadunku i rozładunku.
Wykonawca zobowiązany jest określić ilość osób, jaka jest niezbędna do wykonania czynności wskazanych w pkt. 5.23 oraz okresy, w jakich osoby te będą wykonywać te czynności
i adekwatnie do tego wymiar etatów przewidzianych dla tych osób przez Wykonawcę / Podwykonawcę wraz z określeniem rodzajów i okresów umów o pracę, które są lub będą zgodnie z tym zawarte. Wykonawca składa pisemne oświadczenie w tym zakresie w terminie
5 dni od zawarcia umowy. Zatrudnienie osób, o których mowa powyżej nastąpi najpóźniej
w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności przez daną osobę.
W celu weryfikacji realizacji zatrudnienia w ciągu 5 dni od zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany jest złożyć pisemne oświadczenie o ilości osób niezbędnej do wykonania czynności, o której mowa w pkt. 5.23. Na każde żądanie Zamawiającego / Inspektora nadzoru inwestorskiego w terminie wskazanym przez niego, w celu weryfikacji realizacji zatrudnienia, Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Wykazu osób wykonujących roboty objęte zamówieniem, łącznie ze wskazaniem podstawy zatrudnienia, celem wykazania okoliczności,
o których mowa w pkt.5.23. Wraz z wykazem należy złożyć oświadczenie potwierdzające fakt zatrudnienia wykazanych osób na podstawie Umowy o pracę. Wskazane dokumenty w formie pisemnej powinny zawierać w szczególności: dane podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia, wskazanie liczby i danych osobowych osób zatrudnionych, rodzaj i datę zawarcia Umowy o pracę, zakres obowiązków pracownika oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy / Podwykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę / Podwykonawcę umów o pracę i dokumentów potwierdzających odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne
i zdrowotne pracowników realizujących zamówienie. Powyższy obowiązek obciąża również Podwykonawców – na żądanie i w terminie określonym przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45213150-9 - Roboty budowlane w zakresie biurowców
50760000-0 - Usługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznej
44220000-8 - Stolarka budowlana
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1187997,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1659024,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1202921,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROFIL Maciej Piekarski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5592026667
7.3.4) Miejscowość: Łask
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1202921,18 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |