„Wykonanie i odnowienie oznakowania poziomego dróg w granicach administracyjnych miasta Tarnowa w 2026 roku”

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292236
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292236/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-16 11:57
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6e9fed39-4ffd-40e1-b7d7-8bc32f96c500
Identyfikator
8731011086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Malowanie nawierzchi

Wykonawcy

1 przyznane

Przedsiębiorstwo Drogowe EFEKTAR Sp. z o.o. Sp. k.Tarnów, PL · lot 0
360 697,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292236 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie i odnowienie oznakowania poziomego dróg w granicach administracyjnych miasta Tarnowa w 2026 roku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122680121

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bernardyńska 24

1.5.2.) Miejscowość: Tarnów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 6883100

1.5.8.) Numer faksu: 14 6883115

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.kurzyp@zdik.tarnow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdik.tarnow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6e9fed39-4ffd-40e1-b7d7-8bc32f96c500

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie i odnowienie oznakowania poziomego dróg w granicach administracyjnych miasta Tarnowa w 2026 roku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e9fed39-4ffd-40e1-b7d7-8bc32f96c500

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292236

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043198/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie i odnowienie oznakowania poziomego dróg w granicach administracyjnych miasta Tarnowa w 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245312

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDiK.DZ.271.35.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 267287,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie polegać będzie na:
1) wykonaniu i odnowieniu oznakowania cienkowarstwowego farbą rozpuszczalnikową,
2) wykonaniu i odnowieniu oznakowania grubowarstwowego masą termoplastyczną lub chemoutwardzalną,
3) usuwaniu oznakowania poziomego metodą chemiczną i mechaniczną,
4) wykonaniu i odnowieniu oznakowania materiałami prefabrykowanymi do oznakowania poziomego,
5) znakowaniu punktowymi elementami odblaskowymi.
w zakresie wskazanym poniżej:
a) Wykonanie znaków poziomych podłużnych, poprzecznych, strzałek i znaków uzupełniających – farba rozpuszczalnikowa – malowanie cienkowarstwowe min. 14 000,00 m2, maks. 18 000,00 m2; b) Wykonanie znaków poziomych podłużnych, poprzecznych, strzałek i znaków uzupełniających - masa chemoutwardzalna lub termoplastyczna - malowanie grubowarstwowe min. 200,00 m2, maks. 350,00 m2; c) Wykonanie dodatkowego oznaczenia barwy czerwonej masa chemoutwardzalna lub termoplastyczna - malowanie grubowarstwowe min.30,00 m2, max. 150,00 m2, d) Wykonanie dodatkowego oznaczenia barwy czerwonej dla przejazdów dla rowerów, barwy niebieskiej dla stanowisk dla osób niepełnosprawnych - farba rozpuszczalnikowa - malowanie cienkowarstwowe min. 400,00 m2, maks. 600,00 m2; e) Wykonanie dodatkowego oznaczenia barwy zielonej dla stanowisk dla ładowania pojazdów elektrycznych - farba
rozpuszczalnikowa - malowanie cienkowarstwowe min. 0,00 m2, maks. 100,00 m2; f) Wykonanie symbolu znaków pionowych w oznakowaniu poziomym materiały prefabrykowane min. 0,00 m2, maks. 10,00 m2; g) Usuwanie oznakowania poziomego metodą chemiczną lub metodą mechaniczną min. 150,00 m2, maks. 350,00 m2; h) Znakowanie punktowymi
elementami odblaskowymi 360 stopni najezdniowy (wysokość do 25 mm, średnica od 100 mm do 120 mm, wbudowane w nawierzchnię, kolor czerwony i biały, rodzaj odbłyśnika: szklany, konstrukcja: niezginająca
się) min. 0 szt, maks. 10 szt. 2. W przypadku robót wskazanych powyżej, Zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu minimalnego zakresu zamówienia. Przewidywane zmiany wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na usługi objęte zamówieniem.
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania ilości wymienionych powyżej w ilości większej niż minimalny gwarantowany zakres z uwzględnieniem prawa opcji. Wszelkie zmiany dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz w
projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360697,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 360697,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 360697,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe EFEKTAR Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 1220226620

7.3.3) Ulica: Technologiczna 16

7.3.4) Miejscowość: Tarnów

7.3.5) Kod pocztowy: 33-100

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 360697,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 182 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin wykonania zamówienia: 26 tygodni od dnia podpisania umowy (182 dni), przy czym kompleksowe wykonanie i odnowienie oznakowania poziomego dróg, dotyczące poz. 1 gwarantowanego zakresu zamówienia tabeli zamieszczonej w ust. 2 załącznika nr 1 do SWZ (do zakresu 9 000,00 m2) zostanie zrealizowane w terminie do 35 dni od dnia otrzymania
zlecenia, z zastrzeżeniem zapisu w ust. 17 pkt 9 SWZ (termin kompleksowego wykonania i odnowienia oznakowania poziomego dróg jest jednym z kryteriów oceny ofert i Wykonawca deklarujący skrócenie tego terminu otrzyma dodatkowe punkty w tym kryterium).
2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane