Obóz pracy w Sławięcicach: prace remontowo-konserwatorskie schronu typu Salzgitter I - etap II
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292266
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292266/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 12:06
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-931be9d2-3dbf-4811-8f29-f5c62107054c
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292266 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Obóz pracy w Sławięcicach: prace remontowo-konserwatorskie schronu typu Salzgitter I - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/26836650-DE12-4B84-B802-8406E28DA5F71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obóz pracy w Sławięcicach: prace remontowo-konserwatorskie schronu typu Salzgitter I - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-931be9d2-3dbf-4811-8f29-f5c62107054c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292266
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.38 Obóz pracy w Sławięcicach: prace romontowo-konserwatorskie schronu typu Salzgitter I - etap II.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203989
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.27.2026.AP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
A. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac remontowo-konserwatorskich schronu typu Salzgitter I na terenie obozu pracy w Sławięcicach - etap II, na podstawie opracowania „OBÓZ PRACY W SŁAWIĘCICACH. Dokumentacja remontowo-konserwatorska schronu typu Salzgitter I. Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice ul. Spacerowa”, wykonanej przez podmiot specjalistyczny Ochrona Zabytków KRESY,
ul. Lipowa 3, Leśna Podlaska, obejmujących renowację części wewnętrznej schronu, a w szczególności:
1. Prace związane z remontem posadzki schronu:
a) usunięcie zanieczyszczeń z posadzki przelotni, przedsionka i komory schronowej,
b) odtworzenie warstw klepiska posadzki,
c) oczyszczenie i zabezpieczenie metalową kratą studzienki kanalizacji.
2. Prace związane z remontem ścian i wnętrza schronu:
a) likwidacja napisów i rysunków – graffiti,
b) oczyszczenie i dezynfekcja wewnętrznej powierzchni murów,
c) wypełnienie szczelin i rys w ścianach schronu,
d) zabezpieczenie odsłoniętych prętów zbrojeniowych i uzupełnienie ubytków powierzchni betonowych ścian,
e) uzupełnienie ubytków w murach i sufitach wewnętrznych,
f) oczyszczenie i zabezpieczenie korodujących elementów metalowych: ościeżnic, półpierścieni komory schronowej,
g) odtworzenie i zabezpieczenie reliktów podkonstrukcji filtrującej,
h) uzupełnienie drewnianych ubytków istniejącego szalunku traconego,
i) oczyszczenie i zabezpieczenie istniejących (w stanie dobrym), drewnianych fragmentów szalunku traconego.
Zastosowane do ww. prac materiały winny być dopasowane kolorystycznie do remontowanych elementów schronu.
3. Wykonanie tablicy informacyjnej zgodnie z wzorem określnym w załączniku nr 3 oraz 3a do umowy.
Zamówienie współfinansowane w ramach:
Programu rządowego - Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
B. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje dodatkowo:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym powykonawczej dokumentacji konserwatorskiej i dostarczenie jej Zamawiającemu do dnia zgłoszenia zakończenia prac, w formie papierowej i elektronicznej.
2) Właściwą organizację, zagospodarowanie i uporządkowanie obiektu, terenu i miejsca prowadzenia prac konserwatorskich.
3) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji prac konserwatorskich zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych prac odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami, nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu prac konserwatorskich.
4) Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni w drogi i terenu zielonego, powstałych w związku z prowadzonymi pracami remontowo-konserwatorskimi.
5) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu i miejsca prowadzenia prac konserwatorskich, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu obiektu i jego sąsiedztwa przed rozpoczęciem prac. Wykonaną inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych, w terminie 5 dni od dnia przekazania mu obiektu i miejsca prowadzenia prac remontowo-konserwatorskich.
6) Sporządzenie dokumentacji fotograficznej terenu i miejsca prowadzenia prac konserwatorskich w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych, w terminie 5 dni od dnia odbioru.
7) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych oraz wykonanie czynności konserwacyjnych, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej.
8) Uporządkowanie terenu i miejsca prowadzonych prac remontowo-konserwatorskich po ich zakończeniu.
9) Uporządkowanie także terenu przylegającego miejsca i terenu prowadzonych prac konserwatorskich, który został naruszony wskutek prowadzonych prac.
10) Wykonawca ponosi wszystkie koszty wynikające z warunków i decyzji instytucji w związku
z prowadzonymi pracami konserwatorskimi.
11) Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania terenu i miejsca prac konserwatorskich, posiadać
i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż wartość wynagrodzenia, na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
C. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę.
Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: prace remontowo-konserwacyjne;
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: opracowanie „OBÓZ PRACY W SŁAWIĘCICACH. Dokumentacja remontowo-konserwatorska schronu typu Salzgitter I. Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice ul. Spacerowa”, wykonanej przez podmiot specjalistyczny Ochrona Zabytków KRESY, ul. Lipowa 3, Leśna Podlaska, Projektowane postanowienia umowy zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, stanowiące integralną częścią SWZ.
Nadto, Zamawiający udostępnia przedmiar robót jako element wspierający Wykonawcę w rzetelnym skalkulowaniu ceny (celem ułatwienia i usprawnienia procesu kalkulacji ryczałtowej ceny ofertowej). Zgodnie z zapisami SWZ oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy (PPU), w niniejszym postępowaniu obowiązuje wynagrodzenie ryczałtowe, w związku z czym przedmiar robót nie stanowi wyłącznej podstawy do określenia pełnego zakresu robót, a Wykonawca – działając z należytą starannością zawodową – obowiązany jest do wyceny całości przedmiotu zamówienia w oparciu o pełną dokumentację zamówienia oraz zasady sztuki budowlanej, celem osiągnięcia pełnego zamierzenia budowlanego.
D. Realizacja robót przeprowadzona będzie zgodnie z ww. dokumentami, obowiązującymi przepisami, polskimi normami i zasadami wiedzy technicznej oraz z należytą starannością w odniesieniu do ich wykonania, bezpieczeństwa, dobrej jakości i właściwej organizacji.
E. W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi dokumentami składającymi się na Opis Przedmiotu Zamówienia i przyszłą Umowę, postanowienia bardziej szczegółowe będą miały pierwszeństwo przed postanowieniami ogólniejszymi. Jeżeli jednak z różnych dokumentów o tym samym poziomie szczegółowości składających się na Opis Przedmiotu Zamówienia i przyszłą Umowę wynikać będzie różny zakres świadczeń, za decydujący będzie się uważać szerszy zakres świadczeń.
F. Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 200 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
G. Zamawiający umożliwia Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych (minimalnych) lub nie gorszych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
Podane w projekcie parametry należy, w takim przypadku, traktować jako minimalne.
1) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego.
2) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3) Ewentualne wskazane przez Zamawiającego w SWZ nazwy własne, znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący.
4) Wszystkie wskazane w dokumentacji nazwy należy rozumieć jako określenie minimalnych parametrów technicznych i standardów jakościowych, a zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie niższych niż podane w dokumentacji.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy „Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że „proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia” pod względem norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239850,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 770381,84 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239850,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Arrow Apartments Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591993396
7.3.3) Ulica: Al.płk.Beliny-Prażmowskiego 69/1B
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-514
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace remontowo-konserwatorskie, Bartosz Kruk
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239850,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie należy zrealizować w terminie do 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia przekazania placu budowy.Przekazanie placu budowy do 14 dni kalendarzowych licząc od daty zawarcia umowy.
Okres gwarancji wynosi 60 miesięcy, licząc od dnia protokołu odbioru końcowego
Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |