Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich
GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292281
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292281/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-16 12:08
- Lokalizacja
- Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-84c0d9de-250a-43af-8d03-47db57243e9e
- Identyfikator
- 5792210163
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292281 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2
1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: +48556404357
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mikolajkipomorskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84c0d9de-250a-43af-8d03-47db57243e9e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292281
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008422/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki OSP
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza, działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00205727
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026.MW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich wg poniższego wykazu.
2. Gmina Mikołajki Pomorskie realizuje projekt pn.: „Zakup specjalistycznego wyposażenia dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich”
Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027,
Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza,
Działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu,
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.
3. Dostarczony sprzęt strażacki musi posiadać aktualne atesty, certyfikaty oraz świadectwa zgodności potwierdzające spełnianie norm obowiązujących w Unii Europejskiej, w szczególności norm dotyczących sprzętu ochrony przeciwpożarowej i ratowniczego (m.in. PN-EN). Sprzęt musi być całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i posiadać wymagane prawem dopuszczenia do obrotu oraz stosowania przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Wymagane są w szczególności: certyfikaty zgodności, aprobaty techniczne, świadectwa badań i dopuszczenia CNBOP-PIB, które umożliwiają wykorzystanie sprzętu zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny służby w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
35112000-2 - Sprzęt ratunkowy i awaryjny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta.Oferta ta podlega odrzuceniu, ponieważ nie spełnia wymagań określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. W szczególności Wykonawca nie złożył wymaganych przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
• kart katalogowych/specyfikacji technicznych oferowanego sprzętu,
• dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań (certyfikatów, deklaracji zgodności, świadectw dopuszczenia lub innych wymaganych dokumentów).
Zgodnie z postanowieniami SWZ, przedmiotowe środki dowodowe należało złożyć wraz z ofertą, a Zamawiający nie przewidział możliwości ich uzupełnienia. Brak tych dokumentów skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W związku z powyższym jedyna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona, co skutkuje koniecznością unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |