„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”
Gmina Osiek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292381
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292381/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 12:27
- Lokalizacja
- Osiek, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b23192b9-d01f-424d-9124-1357e0eb6741
- Identyfikator
- 5492197435
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292381 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Osiek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181847
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 125
1.5.2.) Miejscowość: Osiek
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-608
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 3384858261
1.5.8.) Numer faksu: 338458124
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@osiek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osiek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b23192b9-d01f-424d-9124-1357e0eb67411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b23192b9-d01f-424d-9124-1357e0eb6741
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292381
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037934/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek” zw. dalej „przedmiotem zamówienia”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących robót budowlanych:
a) roboty pomiarowe,
b) frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
c) ścinanie poboczy,
d) rozebranie istniejącej podbudowy,
e) wykonanie robót ziemnych, ułożenie prefabrykowanych elementów typu „L” na warstwie z kruszywa, betonu i podsypce cementowo-piaskowej,
f) wykonanie remontu komory znajdującej się na wylocie przepustu DN 600 znajdującego się pod drogą gminną polegającego na rozbiórce górnej części komory z bloczków betonowych i wykonanie nowych żelbetowych ścian i pokrywy komory,
g) wykonanie ścianki czołowej na wlocie przepustu DN 600 znajdującego się pod drogą gminną,
h) korytowanie pod nową konstrukcję drogi,
i) wykonanie stabilizacji gruntu C3/4 o grubości 35cm na jezdni,
j) profilowanie, zagęszczenie i pielęgnacja stabilizacji,
k) wykonanie podbudowy jezdni z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości warstwy 10cm,
l) skropienie emulsja asfaltową warstwy podbudowy jezdni,
m) wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 6cm,
n) skropienie emulsją asfaltową warstwy wiążącej,
o) wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 4cm,
p) wykonanie szwu technologicznego na połączeniu nowej nawierzchni z istniejącą,
q) wykonanie remontu przepustów pod istniejącymi zjazdami wraz z montażem ścianek czołowych i wykonaniem nawierzchni zjazdów z kruszywa łamanego 0/31,5 lub destuktu asfaltowego, skropienie podwójne warstwy emulsją z grysem,
r) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 lub destuktu asfaltowego, skropienie podwójne warstwy emulsją z grysem,
s) montaż bariery drogowej,
t) odmulenie rowów, kształtowanie skarp,
u) wyrównanie terenu, rozłożenie warstwy humusu wraz z obsianiem nasionami traw,
v) uporządkowanie placu budowy oraz przywrócenie stałej organizacji ruchu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 737000,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1187688,17 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 737000,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe "DROG-BUD" Franciszek Fryc
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070167501
7.3.3) Ulica: Zamkowa 3
7.3.4) Miejscowość: Spytkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 34-116
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 737000,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |