Budowa budynku usługowo - magazynowego związanego z usługami publicznymi w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji OL i OC"

Gmina Lidzbark

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292402
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-16 12:30
Lokalizacja
Lidzbark, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-281636bb-37bb-467e-8d07-3158bf21d958
Identyfikator
5711629663
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportemRoboty budowlaneRoboty murarskie i muroweRoboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskieRoboty drogoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

WIESŁAW DAWIDDziałdowo, PL · lot 0
1 666 454,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292402 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku usługowo - magazynowego związanego z usługami publicznymi w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji OL i OC"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lidzbark

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377942

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sądowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Lidzbark

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 696 15 05

1.5.8.) Numer faksu: 23 696 21 07

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lidzbark.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.lidzbark.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1256679

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku usługowo - magazynowego związanego z usługami publicznymi w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji OL i OC"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-281636bb-37bb-467e-8d07-3158bf21d958

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025123/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji OL i OC

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00102960

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BiGK.271.1.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową budynku usługowo - magazynowego o powierzchni zabudowy ok 308,50 m2 związanego z usługami publicznymi w ramach zadania pn. Budowa budynku usługowo - magazynowego związanego z usługami publicznymi w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji OL i OC” w na dz. nr 77/7, 77/8 obręb 0004 Lidzbark w miejscowości Lidzbark wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Budynek będzie służył jako budynek na potrzeby reagowania kryzysowego do przechowywania i zaopatrywania ludności w sytuacjach kryzysowych oraz związanych z ochroną ludności i obroną cywilną, a także do przechowywania sprzętu wydawanego odpowiednim służbom w razie wystąpienia zagrożeń.
2. Zakres prac obejmuje m.in.:
- roboty budowlane – budynek
- roboty ziemne i przygotowawcze
- fundament
- warstwy wyrównawcze pod posadzki
- ściany nośne
- ściany działowe i kominy
- dach
- tynki wewnętrzne
- podłoża pod posadzki
- sufity
- roboty wykończeniowe wewnętrzne
- okna
- drzwi i wrota
- obudowy z płyt warstwowych
- elewacja
- roboty zewnętrzne
- niwelacja terenu
- utwardzenia z betonowej kostki brukowej – ciągi jezdne
- roboty ziemne
- podbudowa
- obrzeża i krawężniki
- nawierzchnia
- opaska z betonowej kostki brukowej
- roboty ziemne
- podbudowa
- obrzeża i krawężniki
- nawierzchnia
- odwodnienie liniowe
- droga - utwardzenie
- roboty ziemne
- podbudowa i nawierzchnia z KŁSM
- miejsca postojowe i miejsce na śmietnik z kraty trawnikowej
- roboty porządkowe
- instalacje sanitarne
- przyłącze wodociągowe
- kanalizacja - wyprowadzenie z budynku do szczelnego szamba
- instalacja z.w. i c.w.u.
- kanalizacja
- biały montaż
- klimatyzatory z funkcją grzania
- instalacja grzewcza
- roboty branży elektrycznej
- układanie kabli ziemnych
- instalacje elektryczne
- tablica elektryczna
- instalacja oświetleniowa
- instalacja gniazd wtyczkowych i obwodów 230V oraz 400V
- instalacja odgromowa
- instalacja alarmowa
- badania i pomiary
3. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony za pomocą dokumentacji, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający wymaga by wszystkie roboty budowlane były wykonane z należyta starannością, zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, warunkami uzgodnień, wymogami norm i przepisów w tym zakresie oraz warunkami BHP.
5. Materiały stosowane przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą Prawo budowlane.
6. Zamawiający informuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
7. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla robót, materiałów, systemów spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu zamówienia. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii /systemów /urządzeń /materiałów. W przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii /systemów /urządzeń /materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. Mając na uwadze treść art. 105 ustawy pzp, Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie.
8. Poprzez dokumentację potwierdzającą minimalne wymagania parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. W przypadku zaoferowania materiałów/ wyrobów niespełniających minimalnych parametrów jakościowych, określonych w opisie przedmiotu zamówienia, oferta takiego Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, jako że jej treść nie będzie odpowiadała treści SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45213000-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportem

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

45233140-2 - Roboty drogowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1666454,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2380050,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1666454,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WIESŁAW ZDZISŁAW DAWID USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5711218871

7.3.3) Ulica: Chabrowa

7.3.4) Miejscowość: Działdowo

7.3.5) Kod pocztowy: 13-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1666454,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane