Dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów (zamówienie z podziałem na 2 części)

34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292517
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292517/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-16 12:51
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af538cee-70a3-4f25-8e28-06c2c67ec681
Identyfikator
5170346645
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweNośniki do przechowywaniaAkcesoria zasilająceAkcesoria komputerowe

Wykonawcy

1 przyznane

ATEL ELECTRONICS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 1
116 328,48 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292517 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów (zamówienie z podziałem na 2 części)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180690373

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowska 11B

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-111

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia34wog@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.34wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1299723

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów (zamówienie z podziałem na 2 części)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af538cee-70a3-4f25-8e28-06c2c67ec681

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292517

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00146959/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214046

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/38/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 292206,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów (zamówienie z podziałem na 2 części).
2. Przedmiot zamówienia:
1) Część nr 1: Dostawa drobnego sprzętu informatyki.
3. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Formularz kalkulacji ceny ofertowej - załącznik nr 1A do SWZ dla części nr 1 - załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej oraz opis przedmiotu zamówienia.
2) Projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 4 do SWZ.
4. Towar, o którym mowa w ust.1 powinien odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu.
5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć towar fabrycznie nowy, wysokiej jakości i odpowiadający normom bezpieczeństwa w zakresie wpływu na zdrowie ludzi i środowisko oraz innych przepisów powszechnie obowiązujących.
6. Dostarczony towar musi znajdować się w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu oraz opisem zawartości w języku polskim.
7. Towar, o którym mowa w ust. 1 objęty jest gwarancją, której okres wynosi 24 miesiące liczony od daty potwierdzenia odbioru, chyba, że producent towaru udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część towaru Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta.
8. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1A do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji poprzez:
1) określenie producenta oferowanego przedmiotu zamówienia (kol. 19) oraz
2) oznaczenie symbol/model oferowanego przedmiotu zamówienia nadany przez producenta pozwalający na jednoznaczną identyfikację (kol. 20).

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30234000-8 - Nośniki do przechowywania

30237280-5 - Akcesoria zasilające

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 163029,26 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa drobnego sprzętu informatyki oraz niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów (zamówienie z podziałem na 2 części).
2. Przedmiot zamówienia:
1) Część nr 2: Dostawa niskonapięciowych przewodów sieciowych i akcesoriów.
3. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Formularz kalkulacji ceny ofertowej - załącznik nr 1B do SWZ dla części nr 2 - załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej oraz opis przedmiotu zamówienia.
2) Projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 4 do SWZ.
4. Towar, o którym mowa w ust.1 powinien odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu.
5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć towar fabrycznie nowy, wysokiej jakości i odpowiadający normom bezpieczeństwa w zakresie wpływu na zdrowie ludzi i środowisko oraz innych przepisów powszechnie obowiązujących.
6. Dostarczony towar musi znajdować się w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu oraz opisem zawartości w języku polskim.
7. Towar, o którym mowa w ust. 1 objęty jest gwarancją, której okres wynosi 24 miesiące liczony od daty potwierdzenia odbioru, chyba, że producent towaru udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część towaru Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta.
8. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1B do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji poprzez:
1) określenie producenta oferowanego przedmiotu zamówienia (kol. 19) oraz
2) oznaczenie symbol/model oferowanego przedmiotu zamówienia nadany przez producenta pozwalający na jednoznaczną identyfikację (kol. 20).

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30234000-8 - Nośniki do przechowywania

30237280-5 - Akcesoria zasilające

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 129177,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania w zakresie części nr 1:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania w zakresie części nr 1: Przed otwarciem ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (Komunikat Zamawiającego), informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: w zakresie zamówienia podstawowego: 100 263,00 zł brutto, w zakresie prawa opcji: 100 263,00 zł brutto. Łączna kwota środków przeznaczonych na realizację zamówienia wynosiła zatem 200 526,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj. dnia 06.05.2026 r. do godziny 10:00, złożono 7 ofert. Informacja o złożonych ofertach została udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 6 maja 2026 r. Przed przystąpieniem do oceny ofert pod kątem przyjętego kryterium oceny (cena 100%) Zamawiający dokonał badania złożonych ofert w zakresie ich zgodności z warunkami zamówienia. W wyniku przeprowadzonego badania Zamawiający stwierdził, że pięć spośród siedmiu złożonych ofert podlega odrzuceniu. Zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert najwyższą liczbę punktów uzyskała oferta Wykonawcy, której cena ofertowa brutto wynosi 207 870,00 zł (zamówienie podstawowe).
Cena oferty najwyżej ocenionej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (100 263,00 zł brutto) o 107 607,00 zł brutto, tj. o 107,33% (dotyczy zamówienia podstawowego).
Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej oraz możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na realizację zamówienia Zamawiający ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty najwyżej ocenionej. W związku z powyższym, wobec braku możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny oferty najwyżej ocenionej, Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 415740,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461225,40 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 116328,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 839538,96 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 116328,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Atel Electronics Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7543356130

7.3.3) Ulica: ul. Oleska 121

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-231

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 116328,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-04
2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy