Zakup i dostawa profesjonalnego analizatora termograwimetrycznego (TG DSC/DTA) z wtryskiwaczem zaworowym z regulacją temperatury – z transferem próbki do GC-MS - oraz niezbędnym wyposażeniem.

Politechnika Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292581
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292581/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-16 13:02
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cf054533-d994-4c56-8313-cde982de5e2c
Identyfikator
5840203593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Analizatory

Wykonawcy

1 przyznane

Netzsch Geraetebau GmbHSelb, DE · lot 0
472 387,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292581 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa profesjonalnego analizatora termograwimetrycznego (TG DSC/DTA) z wtryskiwaczem zaworowym z regulacją temperatury – z transferem próbki do GC-MS - oraz niezbędnym wyposażeniem.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Chemiczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne.wch@pg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa profesjonalnego analizatora termograwimetrycznego (TG DSC/DTA) z wtryskiwaczem zaworowym z regulacją temperatury – z transferem próbki do GC-MS - oraz niezbędnym wyposażeniem.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf054533-d994-4c56-8313-cde982de5e2c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292581

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00193161

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/55/008/D/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 457238,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, instalacja, uruchomienie oraz przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi profesjonalnego analizatora termograwimetrycznego (TG DSC/DTA) z wtryskiwaczem zaworowym z regulacją temperatury – z transferem próbki do GC-MS - oraz niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem, umożliwiającego prowadzenie analiz termicznych próbek organicznych, w tym bursztynu i żywic naturalnych, w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. Otwarcie „bursztynowego okna” – dogłębne i kompleksowe badania wybranych organicznych i nieorganicznych sygnatur chemicznych zawartych w żywicach kopalnych – retrospektywna analiza środowiskowa, zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Wymagań Technicznych określonymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38434000-6 - Analizatory

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 472387,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 472387,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 472387,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Netzsch Geraetebau GmbH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE 811186548

7.3.3) Ulica: Wittelsbacherstraße 42

7.3.4) Miejscowość: Selb

7.3.5) Kod pocztowy: 95100

7.3.7.) Kraj: Niemcy

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 472387,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni

2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy