Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W (ul. Krakowska) w Legionowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Powiat Legionowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292887
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292887/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 13:57
- Lokalizacja
- Legionowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-59df6909-bd46-4a52-956a-40c2bcc83689
- Identyfikator
- 5361597016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292887 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W (ul. Krakowska) w Legionowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Legionowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 227640516
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legionowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat-legionowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.powiat-legionowski.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W (ul. Krakowska) w Legionowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59df6909-bd46-4a52-956a-40c2bcc83689
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292887
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038947/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W ul. Krakowska w Legionowie (160 m)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159211
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Projekt i budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W (ul. Krakowska) w
Legionowie, w ramach zadania pn. „Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W
(ul. Krakowska) w Legionowie.”
2. W ramach przedmiotu umowy wymienionego w pkt. 1, Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej
dokumentacji projektowej dla budowy zabezpieczeń przed hałasem - ekranów akustycznych obustronnie pochłaniających, w
ciągu drogi powiatowej ul. Krakowskiej w Legionowie, w celu zabezpieczenia przed hałasem pochodzącym od ruchu
drogowego, na odcinku o długości ok. 160 m (odcinek zlokalizowany w ul. Krakowskiej w Legionowie - wzdłuż
wjazdu/wyjazdu z tunelu od ul. Piastowskiej do ronda Józefa Poniatowskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn.
„Budowa urządzeń zabezpieczających przed hałasem w drodze powiatowej Nr 1825W (ul. Krakowska) w Legionowie.”
3. W ramach realizacji umowy Wykonawca zaprojektuje bariery energochłonne – ekrany akustyczne obustronnie
pochłaniające, wskaże dokładny początek i koniec zakresu inwestycji, wykona wszystkie niezbędne opracowania
dokumentacyjno-projektowe, w tym opracuje projekt budowlany oraz wykonawczy i uzyska stosowne opinie, zgody oraz
pozwolenie na realizację robót.
4. Następnie, w oparciu o opracowaną dokumentację projektową, Wykonawca wykona roboty budowlane i uzyska w imieniu
i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie/zgłoszenie do użytkowania bez sprzeciwu.
5. W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącą infrastrukturą uzbrojenia terenu, Wykonawca opracuje dokumentację
projektową na usunięcie kolizji i uzyska wszelkie uzgodnienia i wymagane pozwolenia.
6. Zakres robót związanych z budową, przebudową lub zabezpieczeniem sieci oraz przyłączy kolidujących z inwestycją,
powinien zapewnić skuteczne usunięcie kolizji i wynikać z przyjętych przez Wykonawcę rozwiązań, obowiązujących
przepisów oraz uzyskanych przez Wykonawcę warunków technicznych usunięcia kolizji wydanych przez właścicieli lub
gestorów sieci oraz przyłączy.
7. W przypadku kolizji z istniejącą zielenią, Wykonawca uzyska zgodę na wycinkę drzew/zieleni. W ramach zadania
Wykonawca zaprojektuje i wykona obsadzenie ekranów roślinnością, a zieleń która obecnie znajduje się w miejscach pod
planowane ekrany akustyczne i w związku z tym ulegnie zniszczeniu, powinna zostać odtworzona przez Wykonawcę.
8. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia,
osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać
czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj. na stanowisku:
1) kierowca samochodów ciężarowych oraz dostawczych;
2) operator koparki – ładowarki.
Realizacja w/w czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.
Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w
tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej
działalności gospodarczej (samozatrudnienie). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy.
Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę
wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w
Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
9. Wymagany okres gwarancji:
1) gwarancja na dokumentację projektową: 36 m-cy;
2) gwarancja na roboty budowlane i materiały: min 36 miesięcy;
3) zaoferowanie gwarancji na roboty budowlane dłuższej niż 36 miesięcy będzie dodatkowo punktowane zgodnie z zapisami
Rozdziału XXIV Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert;
4) zaoferowanie gwarancji krótszej niż 36 miesięcy będzie podstawą odrzucenia oferty.
10. Wykonawca udzieli rękojmi na okres równy okresowi udzielonej gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
44212329-1 - Ekrany ochronne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45262210-6 - Fundamentowanie
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1135290,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1193428,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1135290,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562493915
7.3.4) Miejscowość: Gniewkowo
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1135290 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |