Wykonanie zadania dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn.: "Przebudowa nawierzchni ulicy Dworcowej w Lubaniu - droga gminna nr G108991D".
Gmina Miejska Lubań
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00292963
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00292963/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-16 14:10
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cbea6b41-cc5b-4bc8-a095-2cb24ef5d265
- Identyfikator
- 6131568359
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292963 z dnia 2026-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie zadania dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn.: "Przebudowa nawierzchni ulicy Dworcowej w Lubaniu - droga gminna nr G108991D".
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubań
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 7 Dywizji 14
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: boi.um@miastoluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.luban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-miejska-luban1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie zadania dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn.: "Przebudowa nawierzchni ulicy Dworcowej w Lubaniu - droga gminna nr G108991D".2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbea6b41-cc5b-4bc8-a095-2cb24ef5d265
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292963
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033921/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa nawierzchni ulicy Dworcowej w Lubaniu - droga gminna nr G108991D
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220285
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania dofinansowanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn.: „Przebudowa nawierzchni ulicy Dworcowej w Lubaniu – droga gminna nr G108991D”.
2. Zakres robót obejmuje:
Przebudowę nawierzchni jezdni i chodnika ulicy Dworcowej w Lubaniu zlokalizowanej na działkach nr 58 i 83 w obrębie 0003 Lubań, jednostka ewidencyjna 021001, powiat lubański.
W ramach zadania zostanie wykonane frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej i ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej – warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W o gr. 8 cm i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego SMA11 o gr. 4cm. Należy wykonać odnowę oznakowania poziomego i pionowego ulic, przebudowę przejść dla pieszych poprzez malowanie pasów w kolorystyce biało-czerwonej wykonane technologią chemoutwardzalną, przebudowę oświetlenia drogowego poprzez montaż przy przejściach dla pieszych doświetlających je lamp hybrydowych SOLAR LED-50HP ze znakiem aktywnym D-6 (2 lampy błyskowe), przebudowę nawierzchni ulicy na przejściu dla pieszych na wysokości Galerii Handlowej INBAG oraz na wysokości hotelu Zaułek (dz. nr 79/4, obręb 0003 Lubań) w formie progu zwalniającego (wyniesione przejście dla pieszych) zgodnie z rysunkiem nr 2. W ramach prac zostanie również wymieniona nawierzchnia istniejących chodników na nową w formie zgodnej z istniejącą. Ułożone zostaną na nowo krawężniki z kamienia granitowego. Popękane i uszkodzone krawężniki zostaną wymienione na nowe. W ramach prac zostanie wymieniony na nowy kabel zasilający lampy oświetlenia ulicznego wraz z bednarką.
Do obowiązków Wykonawcy będzie należało wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz wykonanie docelowego projektu organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód w tym zakresie.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i montażu dwóch tablic informacyjnych w miejscach wskazanych przez Zamawiającego wg wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. poz. 953 ze zm.).
6. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik Nr 7 do SWZ,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1780000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2214817,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1780000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB ELTOR Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131572438
7.3.3) Ulica: Al. Niepodległości
7.3.4) Miejscowość: Lubań
7.3.5) Kod pocztowy: 59-800
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
nawierzchnie bitumiczne
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1780000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |