Nadzór Autorski dla inwestycji: "Poprawa bezpieczenstwa powodziowego poprzez modernizacje obwałowan rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bierunsko-ledzinskiego oraz miasta Tychy"

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00292981
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00292981/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-16 14:13
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1d9c325-086a-44bb-aaae-617e17429a63
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Nadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00292981 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Nadzór Autorski dla inwestycji: "Poprawa bezpieczenstwa powodziowego poprzez modernizacje obwałowan rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bierunsko-ledzinskiego oraz miasta Tychy"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nadzór Autorski dla inwestycji: "Poprawa bezpieczenstwa powodziowego poprzez modernizacje obwałowan rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bierunsko-ledzinskiego oraz miasta Tychy"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1d9c325-086a-44bb-aaae-617e17429a63

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292981

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.195 Nadzór Autorski dla inwestycji: "Poprawa bezpieczeństwa powodziowego poprzez modernizację obwałowań rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz miasta Tychy"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany jest z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko w latach 2021-2027 Działanie: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, wdrażanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253397

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.114.2026.APS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest Nadzór Autorski w rozumieniu art. 20 ust 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nad zgodnością realizacji inwestycji pn.: „Poprawa bezpieczeństwa powodziowego poprzez modernizację obwałowań rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz miasta Tychy” z Dokumentacją Projektową.
Projekt realizowany jest z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko w latach 2021-2027 Działanie: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, wdrażanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowy Nadzór Autorski nad zgodnością realizacji z Dokumentacją Projektową następujących 4 Przedsięwzięć:

Przedsięwzięcie nr 1.
„Modernizacja i nadbudowa lewostronnego obwałowania rzeki Wisły w Bieruniu-Czarnuchowicach od ujścia rzeki Przemszy (przejazd wałowy na wysokości posesji przy ul. Mielęckiego 82) do mostu na ul. Warszawskiej (droga nr 44) wraz z odwodnieniem terenu zawala rzeki Przemszy, gm. Bieruń, pow. Bieruńsko-lędziński”.

Przedsięwzięcie nr 2.
„Przebudowa i nadbudowa lewego wału rzeki Wisły oraz lewego wału rzeki Pszczynki od Ujścia Gostynki (miejsce zakończenia nadbudowy wałów rzeki Gostynki w km 0+000 ÷ 1+200) do nasypu kolejowego w m. Jedlina, gmina Bojszowy”.

Przedsięwzięcie nr 3.
„Odbudowa i przebudowa obwałowań przeciwpowodziowych rzeki Mleczna na terenie miasta Stary Bieruń, w km 1+1900÷4+350 (od mostu kolejowego przy ul. Chemików do mostu w ul. Turyńskiej”.

Przedsięwzięcie nr 4.
„Przebudowa i odbudowa obustronnych wałów przeciwpowodziowych rzeki Gostynki w km: lewy wał 4+200÷10+620, prawy wał 4+200÷11+450”.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 8 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia [OPZ].

Szczegółowy zakres robót budowlanych objętych Nadzorem Autorskim w ramach przedmiotu zamówienia określa Dokumentacja Projektowa (w tym Projekt budowlany, Projekt wykonawczy, rysunki, STWiORB, Przedmiar robót, Decyzje administracyjne, uzgodnienia, itp.) wraz z wprowadzonymi do niej wyjaśnieniami i zmianami, zamieszczona na stronie internetowej pod linkiem: https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r23653,Poprawa-bezpieczenstwa-powodziowego-poprzez-modernizacje-obwalowan-rzeki-Wisly-G.html

4.5.3.) Główny kod CPV: 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu w wyznaczonym terminie składania ofert nie wpłynęła do
Zamawiającego żadna oferta.
2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi