Dostawa, sadzenie oraz pielęgnacja roślinności w ramach zadania pn. Zielona metamorfoza wybranych miejsc na terenie Dzielnicy Wola w Warszawie – numer postępowania 26/ZP/26

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00293174
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00293174/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-16 14:48
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-abe87287-a069-4d97-a07b-c2faf3bd7b54
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

RoślinyKrzewyProdukty ogrodnicze i szkółkarskieUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ WALKIEWICZCzarnolas, PL · lot 0
209 656 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293174 z dnia 2026-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, sadzenie oraz pielęgnacja roślinności w ramach zadania pn. Zielona metamorfoza wybranych miejsc na terenie Dzielnicy Wola w Warszawie – numer postępowania 26/ZP/26

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja "Solidarności" 90

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/284366/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa, sadzenie oraz pielęgnacja roślinności w ramach zadania pn. Zielona metamorfoza wybranych miejsc na terenie Dzielnicy Wola w Warszawie – numer postępowania 26/ZP/26

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abe87287-a069-4d97-a07b-c2faf3bd7b54

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293174

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00618489/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Realizacja BO "Wola: Zielona metamorfoza osiedla Koło i Urlychów (...)", Bioróżnorodny mini park w Warszawie w dzielnicy Wola (...)", "Kwiaty, krzewy, drzewa i oświetlenie na Muranowie i Młynowie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215584

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 26/ZP/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 277322,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektów z budżetu obywatelskiego wybranych w 2025 r. do realizacji na rok 2026 r.:
a) DECIDUM 277: „Bioróżnorodny mini park w Warszawie, w dzielnicy Wola przy ul. Kasprzaka i Bema”,
b) DECIDUM 1390: „Kwiaty, krzewy, drzewa i oświetlenie na Muranowie i Młynowie” ul. Dzielna,
c) DECIDUM 1935: „Wola: Zielona metamorfoza osiedla Koło i Ulrychów – park kieszonkowy, nowe drzewa i krzewy” obejmująca tereny zieleni przyulicznej ul. Bitwy pod Lenino, ul. Brożka oraz teren Parku Księcia Janusza,
które obejmują w szczególności:
- dostawę roślinności,
- przygotowanie terenu pod nasadzenia roślinności,
- sadzenie roślinności,
- mulczowanie korą,
- pielęgnacja w okresie gwarancji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz sposób i warunki realizacji zamówienia (w tym standardy jakościowe wykonywanych prac) oraz warunki odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) projektowane postanowienia umowy, zwane dalej także wzorem umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ,
b) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy,
c) formularz cenowy, który stanowi załącznik nr 3 do wzoru umowy.
3. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający nie dokonał podziału niniejszego zamówienia na części, gdyż taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Dodatkowo wartość zamówienia wskazuje, że o jego udzielenie mogą ubiegać się Wykonawcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Z uwagi na powyższe dzielenie udzielanego zamówienia na mniejsze części jest niezasadne.
4. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 299 508,00 zł.
5. Gwarancja: Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres 12 miesięcy, który rozpocznie swój bieg od daty zakończenia realizacji przedmiotu umowy, potwierdzonej protokołem odbioru zakończenia prac, podpisanym przez obie Strony.
6. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej.
7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 03451000-6 - Rośliny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

03451300-9 - Krzewy

03120000-8 - Produkty ogrodnicze i szkółkarskie

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209656,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 397679,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209656,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Tilia Grzegorz Walkiewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9482166518

7.3.4) Miejscowość: Czarnolas

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209656,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

2026-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy