USŁUGA ZAPEWNIENIA TRANSPORTU OSÓB - 3.2026.ZAM
Centrum Unijnych Projektów Transportowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00293685
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00293685/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 08:49
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93f57d07-5cab-4eb0-bfe6-f1780e84e843
- Identyfikator
- 7010071270
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293685 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
USŁUGA ZAPEWNIENIA TRANSPORTU OSÓB - 3.2026.ZAM
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Unijnych Projektów Transportowych
1.3.) Oddział zamawiającego: CUPT
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141007145
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Europejski 2
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-844
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@cupt.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.cupt.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-93f57d07-5cab-4eb0-bfe6-f1780e84e8431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Wspieranie Beneficjentów w przygotowaniu i realizacji inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich oraz instrumentu finansowego Unii Europejskiej „Łącząc Europę”.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
USŁUGA ZAPEWNIENIA TRANSPORTU OSÓB - 3.2026.ZAM2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93f57d07-5cab-4eb0-bfe6-f1780e84e843
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293685
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078883/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Usługa zapewnienia transportu osób.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia realizowany w ramach projektu „Korytarze Solidarności UE Ukraina" dotyczących optymalizacji i modernizacji przepływów transportowych pod względem przepustowości infrastruktury, interoperacyjności i wydajności usług na głównych przejściach granicznych PL/UA, dofinansowanych z Instrumentu „Łącząc Europę” CEF.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242777
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3.2026.ZAM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 215950,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Usługa zapewnienia transportu osób” na spotkania stacjonarne (dalej: „Usługa”), rozumiana jako przewóz okazjonalny osób, o którym mowa w art. 4 pkt 11 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.
Zgodnie z przyjętymi założeniami, Usługi transportowe będą realizowane pomiędzy siedzibą Zamawiającego w Warszawie (lub innego miejsca na terenie Warszawy wskazanego przez Zamawiającego) do miejsc spotkań położonych w Polsce oraz na terytorium Ukrainy - okolice polsko-ukraińskich przejść granicznych, tj. po stronie Ukrainy do 100 km od przejść granicznych lub na terenie państw UE sąsiadujących z Polską lub Ukrainą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Unieważnienie postępowania spowodowane jest rozbieżnością w stawkach podatku VAT zastosowanych przez poszczególnych Wykonawców w złożonych ofertach, w odniesieniu do kalkulacji ceny usług transportu na Ukrainę wynikającej z Formularza cenowego oraz wpływem zaistniałej sytuacji na dalszy tok przedmiotowego postępowania. Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy Pzp, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wada ma nieusuwalny charakter co powoduje uchybienie proceduralne, które nie może być skorygowane przez Zamawiającego w toku postępowania. Usunięcie wady postępowania jest możliwe wyłącznie poprzez unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |