Przebudowa i remont wnętrza podwórzowego ul. Nowowiejska, Reja, Piastowska, Krzywa, Sienkiewicza we Wrocławiu.

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00293700
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00293700/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 08:53
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8a2b9458-2092-4fc9-87de-7459a542b82d
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneStudzienki kanalizacyjneInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie znaków drogowychUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzewRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneUsługi kontroli i nadzoru technicznegoRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychMonitoring ekologiczny projektu budowlanegoWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEMYSŁAW DRABIKBrzeg, PL · lot 0
14 775 237,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293700 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont wnętrza podwórzowego ul. Nowowiejska, Reja, Piastowska, Krzywa, Sienkiewicza we Wrocławiu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wroclawskiemieszkania.ezamawiajacy.pl/pn/WROCMIE/demand/278515/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont wnętrza podwórzowego ul. Nowowiejska, Reja, Piastowska, Krzywa, Sienkiewicza we Wrocławiu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a2b9458-2092-4fc9-87de-7459a542b82d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293700

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044157/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.25 73_Zagospodarowanie wnętrza podwórzowego w kwartale ulic: Krzywa - Piastowska - Sienkiewicza - Reja - Nowowiejska we Wrocławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Zagospodarowanie wnętrza podwórzowego Piastowska - Sienkiewicza - Reja – Nowowiejska we Wrocławiu” nr FEDS.06.01-IZ.00-0014/25 dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu nr 6 „Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska” Działania nr 6.1 „Rozwój lokalny - strategie ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179792

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WM/TP/140/2026/G

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 11763054,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa i remont wnętrza podwórzowego ul. Nowowiejska, Reja, Piastowska, Krzywa, Sienkiewicza we Wrocławiu.
Przebudowa i remont wnętrza podwórzowego ul. Nowowiejska, Reja, Piastowska, Krzywa, Sienkiewicza we Wrocławiu, na części działek nr 91/5, 106/3, 106/19, 107/1, 107,3, 115, 118, 120/3 oraz dz.nr 107/4, 89 (w części) obejmujące m.in.: rozbiórkę budynku gospodarczego i zespołu garaży, nawierzchni i obiektów małej architektury, budowie placu zabaw i boiska rekreacyjnego do piłki nożnej i koszykówki z ogrodzeniami, trzech wiat na rowery o wys. 2,5 m, miejsc selektywnej zbiórki odpadów w formie dwóch wiat śmietnikowych o wys. 2,4 m i trzech zespołów półpodziemnych pojemników na odpady, budowie utwardzonych miejsc postojowych, ciągów komunikacji pieszej i jezdnej oraz przebudowie istniejących, budowie obiektów małej architektury i infrastruktury technicznej: oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej, drenażu oraz zabezpieczenie istniejących sieci kablowych (enn), ciepłowniczych i teletechnicznych oraz zagospodarowanie zieleni, wraz z 3 letnią pielęgnacją zieleni po zakończonej realizacji oraz zabezpieczeniem zadaszenia piaskownicy.
Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia określają: STWIORB oraz Dokumentacja projektowa wraz z dokumentami formalnymi (m.in. decyzjami: Pozwolenie na budowę nr 229/2025 z dnia 04.02.2025 r.), stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

71313450-4 - Monitoring ekologiczny projektu budowlanego

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14775237,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17090016,06 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14775237,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P&D Przemysław Drabik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9880200048

7.3.4) Miejscowość: Brzeg Dolny

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14775237,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 670 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

zakres zamówienia obejmuje pielęgnację zieleni wraz z zabezpieczaniem zadaszenia piaskownicy wykonywaną przez okres 3 lat od dnia odbioru końcowego robót
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane