Zakup i dostawa: beczkowozów do wody pitnej, pojemników na paliwo oraz pomp z wyposażeniem do wody brudnej.

GMINA OLSZTYNEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00293728
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00293728/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-17 09:01
Lokalizacja
Olsztynek, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a265da4-d114-4cb8-8b10-cdc5381a5d5c
Identyfikator
7393756269
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Cysterny do transportu wodyZbiornikiAparatura do filtrowania wodyPompy

Wykonawcy

2 przyznane

DEFENCE SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSulejówek, PL · lot 1
41 487,9 PLN
BM SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 2
53 105,25 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293728 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa: beczkowozów do wody pitnej, pojemników na paliwo oraz pomp z wyposażeniem do wody brudnej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLSZTYNEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743663

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratusz 1

1.5.2.) Miejscowość: Olsztynek

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-015

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 895195450

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@olsztynek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://olsztynek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://olsztynek.logintrade.net/zapytania_email,229715,9600462a6d913c56cb1b32a40a4bdbe3.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa: beczkowozów do wody pitnej, pojemników na paliwo oraz pomp z wyposażeniem do wody brudnej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a265da4-d114-4cb8-8b10-cdc5381a5d5c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293728

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000097/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Zakup i dostawa: beczkowozów do wody pitnej, pojemników na paliwo oraz pomp z wyposażeniem do wody brudnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IOS.271.1.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 208149,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zakres zadania został opisany w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ – Opis przedmiotu zamówienia -Zaktualizowany w dniu 4.05.2026 r. - „Część I: Zakup i dostawa beczkowozów do wody pitnej”– dalej: OPZ
dla części I.
2) Zadanie obejmuje zakup i dostawę beczkowozów o następującej pojemności:
a) beczkowozy do przewozu wody pitnej o pojemności 5000 l – 2 sztuki,
b) beczkowóz do przewozu wody pitnej o pojemności nie mniejszej niż 3000 l i nie większej niż 4000 l – 1 sztuka.
3) Wymagania techniczne i użytkowe opisane przez Zamawiającego w ww. OPZ dla części I - Zaktualizowany w dniu 4.05.2026 r., w kolumnie „Wymagania Zamawiającego”.
4) Zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.5.5.) Wartość części: 122816,37 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zakres zadania został opisany w załączniku nr 2 do niniejszej SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Zaktualizowany w dniu 4.05.2026 r. - „Część II: „Zakup i dostawa pojemników na paliwo” – dalej: OPZ dla części II.
2) Zadanie obejmuje zakup i dostawę pojemników na paliwo o następującej pojemności:
a) zbiornik na paliwo o pojemności 5000 l – 2 sztuka,
b) zbiornik na paliwo o pojemności min. 200 l – 2 sztuka,
c) zbiornik na paliwo o pojemności min. 450 l – 1 sztuka,
d) zbiornik na paliwo o pojemności min. 100 l – 1 sztuka,
3) Wymagania techniczne i użytkowe opisane przez Zamawiającego ww. OPZ dla części II - Zaktualizowany w dniu 4.05.2026 r. , w kolumnie „Wymagania Zamawiającego”.
4) Zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44611000-6 - Zbiorniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42912310-8 - Aparatura do filtrowania wody

4.5.5.) Wartość części: 35828,16 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zakres zadania został opisany w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ – Opis przedmiotu zamówienia „Część III: Zakup i dostawa pomp z wyposażeniem do wody brudnej o wysokiej wydajności - 5 sztuk”– dalej: OPZ dla części III.
2) Wymagania techniczne i użytkowe opisane przez Zamawiającego ww. OPZ dla części III, w kolumnie „Wymagania Zamawiającego”.
3) Zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42122000-0 - Pompy

4.5.5.) Wartość części: 49504,88 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w zakresie części I zamówienia nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i odmówił zawarcia umowy.
Zamawiający rozważył możliwość zastosowania art. 263 ustawy Pzp, tj. dokonania ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wyboru oferty najkorzystniejszej.
W wyniku przeprowadzonej analizy Zamawiający ustalił jednak, że upłynął termin związania ofertami, a określony w dokumentach zamówienia termin realizacji zamówienia do dnia 15 czerwca 2026 r. stanowić będzie istotną przeszkodę w zwarciu zobowiązania przez wykonawców.
W konsekwencji Zamawiający uznał, że dalsze prowadzenie postępowania nie doprowadzi do skutecznego zawarcia i wykonania umowy na warunkach określonych w dokumentach zamówienia, wobec powyższego podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w zakresie części I zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118080,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 216480,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 41487,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55596,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 41487,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BM Solutions sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5273149465

7.3.3) Ulica: Rynek

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-116

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 41487,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-15

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 53105,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 83018,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 53105,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Defence Solutions Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971895707

7.3.3) Ulica: Aleja Piłsudskiego

7.3.4) Miejscowość: Sulejówek

7.3.5) Kod pocztowy: 05-070

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 53105,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-15
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy