Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli w Gminie Słupno w celu realizacji ustawowego obowiązku dowozu uczniów do szkół.

GMINA SŁUPNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00293787
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00293787/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-17 09:17
Lokalizacja
Słupno, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-945b82e2-4fbf-4e45-9f4c-81c47db7ebd7
Identyfikator
7743213464
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie publicznego transportu drogowegoNieregularny transport osób

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293787 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli w Gminie Słupno w celu realizacji ustawowego obowiązku dowozu uczniów do szkół.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SŁUPNO

1.3.) Oddział zamawiającego: Wójt Gminy Słupno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015997

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Miszewska 8A

1.5.2.) Miejscowość: Słupno

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-472

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@slupno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugslupno.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-945b82e2-4fbf-4e45-9f4c-81c47db7ebd7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli w Gminie Słupno w celu realizacji ustawowego obowiązku dowozu uczniów do szkół.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-945b82e2-4fbf-4e45-9f4c-81c47db7ebd7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293787

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047760/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli w Gminie Słupno w celu realizacji ustawowego obowiązku dowozu uczniów do szkół.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263944

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BFZ.271.1.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli , dla których organem prowadzącym jest Gmina Słupno oraz usług przewozów okazjonalnych na potrzeby szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowo-edukacyjnych prowadzonych przez Gminę Słupno w okresie 01.09.2026r. – 30.06.2027r. oraz 01.09.2027r. – 30.06.2028r.”.
2. Przedmiot zamówienia swym zakresem obejmuje:
1) Element I:
Dostawa biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Słupno (Szkoła Podstawowa w Słupnie, Szkoła Podstawowa w Liszynie, Szkoła Podstawowa w Święcieńcu, Przedszkole Samorządowe w Słupnie z oddziałami przedszkolnymi w Liszynie i Święcieńcu – w transzach miesięcznych – na 20 miesięcy nauki szkolnej. Uprawnieni do przejazdów (uczniowie placówek jw.) na podstawie biletów miesięcznych korzystać z usługi przewozów na określonych dalej trasach, w dni nauki szkolnej w okresie: 01.09.2026r. – 30.06.2027r. oraz 01.09.2027r. – 30.06.2028r., w ramach zorganizowanej przez Wykonawcę komunikacji publicznej w transporcie drogowym, realizowanej na liniach regularnych oraz dostawa biletów dla opiekunów dowozu;
2) Element II:
Przewozy okazjonalne na potrzeby szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowo-edukacyjnych prowadzonych przez Gminę Słupno. Usługa polega na przewozie dzieci na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze organizowane poza siedzibami szkół i przedszkoli dostępnymi w czasie przerw w wykonywaniu zadań przewozów opisanych w ppkt 1) (Element I) oraz tuż po zakończeniu takich zadań, jak również przewozy wykonywane w dni inne niż dni nauki szkolnej;
3) Element III:
Przewozy okazjonalne na potrzeby szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowo-edukacyjnych prowadzonych przez Gminę Słupno. Przewozy wykonywane z wykorzystaniem innego taboru, niż służący do wykonywania zadań opisanych w ppkt 1).
Przewidywany termin realizacji zamówienia: 01.09.2026r. – 30.06.2028r.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60140000-1 - Nieregularny transport osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu ogłoszonym w BZP pod nr 2026/BZP 00263944 w dniu 27.05.2026r. do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 16.06.2026r. do godz. 9:00 do Zamawiającego wpłynęło 5 ofert, których przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający obecnie nie dysponuje środkami pozwalającymi na zwiększenie budżetu przeznaczonego na realizację zamówienia.
Wobec powyższego zasadnym jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy