Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych

Gmina Szczytniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00293931
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00293931/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 09:52
Lokalizacja
Szczytniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4953be79-b50c-4cff-98c9-f935635ff608
Identyfikator
9680856933
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty izolacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

BŁAŻEJ RUBIKOstrzeszów, PL · lot 0
310 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00293931 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szczytniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855021

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szczytniki 139

1.5.2.) Miejscowość: Szczytniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-865

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 7625001

1.5.8.) Numer faksu: 627625274

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczytniki.ug.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4953be79-b50c-4cff-98c9-f935635ff608

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293931

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088781/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytniakch - podbicie scian fundamentowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Szczegółowe uzasadnienie stanowi załącznik do Protokołu postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IOŚ.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach, polegające na podbiciu ścian fundamentowych.
Lokalizacja: Szczytniki, dz. ozn. nr ew. 89/7 (obręb ewidencyjny 0023 Szczytniki).

Budynek Urzędu Gminy znajduje się pod ścisłą ochroną konserwatorską na podstawie decyzji WKZ z dn. 12.06.1954 r. pod nr rej. KI.IV-73/88/54/ Ponadto znajduje się na terenie zabytkowego parku wpisanego do rejestru zabytków decyzją WKZ z dn. 27.03.1974 r.

Zakres prac obejmuje:
1) szczyt lewy:
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- podkłady z ubitych materiałów sypkich na podłożu gruntowym,
2) ściana tylna:
- wykopy wąskoprzestrzenne umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej,
3) ściana frontowa:
- wykopy wąskoprzestrzenne umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej,
4) szczyt prawy:
- wykopy umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej.

Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej, wykonania wszelkich badań i prób, sprawdzeń, przywrócenia terenu do stanu poprzedniego, zawiadomienia właściwego organu o rozpoczęciu robót budowlanych.
Wykonawca na własny koszt musi wykonać inwentaryzację geodezyjno-powykonawczą oraz dokumentację powykonawczą.
Wykonawca zobowiązany jest do skutecznego zawiadomienia o zakończeniu budowy lub uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu (jeżeli dotyczy) w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia odbioru końcowego.

Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przez okres
5 lat od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
Okres rękojmi ustawowy.
W przypadku, wystąpienia w materiałach opisujących przedmiot zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny". Zamawiający dopuszcza materiały i/lub rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe.
Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
W takim przypadku Wykonawca przedstawi wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami - niezłożenie takiego zestawienia oznacza, że Wykonawca zastosuje materiały i rozwiązania przyjęte w dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 310000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 310000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 310000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAL-BUD Błażej Rubik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5140321511

7.3.3) Ulica: ul. Jana Kazimierza 14

7.3.4) Miejscowość: Ostrzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 63-500

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 310000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane