„Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294058
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294058/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-17 10:22
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e63337a-f175-4e4a-a81e-965849676a92
Identyfikator
8510010504
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

DEDECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
1 045 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294058 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320785039

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ludwika Solskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-323

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 91 4855100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@wfos.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wfos.szczecin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3e63337a-f175-4e4a-a81e-965849676a92

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e63337a-f175-4e4a-a81e-965849676a92

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294058

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00610043/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Sporządzenie dokumentacji technicznej na roboty budowlane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214429

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS/ZO/BC/203/010/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 740000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest:
1.1.1. opracowanie pełnobranżowej i kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i technicznego wraz z STWIORB (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych);
1.1.2. uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę umożliwiającą realizację prac budowlanych w budynku;
1.1.3. pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych;
1.2. Przedmiot zamówienia dotyczy dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy
i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie zgodnie ze specyfikacją opisaną w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej zwany OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz załącznikiem 1a do SWZ czyli “Kompleksowa i wielobranżowa koncepcja architektoniczno-budowlana dla przedsięwzięcia pn.: „Remont budynku przy ul. Władysława Szafera 10 w Szczecinie na działce o numerze 17/51, obręb 2046 Szczecin” sporządzoną przez FASADA S.C. Zamawiający rezygnuje z uzyskania certyfikatu BREEAM dla budynku po przebudowie, w związku z tym zapisy o certyfikacji nie obowiązują.
1.3. Oferta musi obejmować całość przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1.1 powyżej.
1.4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 7 do SWZ oraz OPZ.
1.5. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 Pzp.
Termin wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę: do 300 dni od dnia zawarcia umowy.
Uwaga! Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona całościową, kompletną dokumentację projektową wraz z STWIORB (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) oraz uzyska
w imieniu Zamawiającego decyzję o pozwoleniu na budowę umożliwiającą realizację prac budowlanych w budynku oraz prac budowlanych związanych z budową garażu podziemnego.
Termin wykonania w zakresie pełnienia nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, wynosi nie dłużej niż w okresie 36 miesięcy od daty podpisania końcowego protokołu odbioru dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1045500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1045500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1045500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DEDECO SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 852 100 17 56

7.3.3) Ulica: AL. WOJSKA POLSKIEGO 8/41A

7.3.4) Miejscowość: SZCZECIN

7.3.5) Kod pocztowy: 70-471

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1. Część dotycząca: PROJEKTANT BRANŻY KONSTRUKCYJNEJ
Podwykonawca: KONSTRUKTOR SP. ZO.O.

2. Część dotycząca: PROJEKTANT BRANŻY SANITARNEJ
Podwykonawca: FASADA S.C. Włodzimierz Borniński Hanna Bornińska

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1045500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania przedmiotu umowy obejmuje:
– opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, w terminie 240 dni,
– pełnienie nadzoru autorskiego do 36 miesięcy od daty podpisania końcowego protokołu odbioru dokumentacji projektowej.
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi