Budowa drogi pożarowej nr 6 – Etap I w leśnictwie: Gołepole, Jacewko na terenie Nadleśnictwa Sarbia
Nadleśnictwo Sarbia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00294129
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00294129/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-17 10:34
- Lokalizacja
- Czarnków, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-68fdde28-bf64-4cbe-bd04-38c512786f88
- Identyfikator
- 7630011664
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294129 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi pożarowej nr 6 – Etap I w leśnictwie: Gołepole, Jacewko na terenie Nadleśnictwa Sarbia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Sarbia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570064487
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sarbka 46
1.5.2.) Miejscowość: Czarnków
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sarbia@pila.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sarbia.pila.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/pn/lasy/demand/281720/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi pożarowej nr 6 – Etap I w leśnictwie: Gołepole, Jacewko na terenie Nadleśnictwa Sarbia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68fdde28-bf64-4cbe-bd04-38c512786f88
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294129
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00249489/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi pożarowej nr 6 - ETAP I i ETAP II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232065
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.3.2026_09
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3295582,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegające na budowie drogi pożarowej nr 6 (etap I) w leśnictwach Gołepole i Jacewko. Inwestycja położona jest w oddziałach leśnych nr 45, 46, 59, 60, 76, 77, 93, 94, 110, 111, 130, 131 leśnictwa Gołepole oraz w oddziałach leśnych nr 10 i 11 leśnictwa Jacewko, w km 0+000 ÷ 3+474,62 zlokalizowanego na częściach działek ewidencyjnych nr 7045/3, 7046/3, 7060, 7059/3, 7077, 7076, 7094, 7093, 7111, 7110, 7131, 7130, 6010/1, 6011/1, 6010/2, 6011/2 w obrębie ewidencyjnym 005 Ooleśnica, 300103_2 Gmina Chodzież, pow. Chodzieski, woj. Wielkopolskie.
Na całej długości droga usytuowana jest na isniejącym dukcie leśnym.
W km 0+000÷3+474,62 zaprojektowano jezdnię o szerokości 3,50 m o przekroju daszkowym z pochyleniem 3%. Wzdłuż jezdni projektuje się pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m z nachleniem 6% w kierunku drzewostanu.
Km 0+000÷3+420,00
Zaprojektowano nawierzchnię z mieszanki kruszywa niezwiązanego (skała lita) grubości 12 cm – na podbudowie z mieszanki kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie (skała lit) o grubości 18 cm.
Km 3+420,00÷ 3+474,62
Zaprojektowano warstwę ścieralną z betonu asfaltowego gr. 4 cm, warstwę wiążącą z betonu asfaltowego gr. 8 cm na podbudowie z mieszanki kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie (skała lita) o grubości 18 cm.
W celu zwiększenia nośności podbudowy zastosowano geosiatkę o sztywnych węzłach umieszczona pomiędzy podbudową a warstwą mrozoochronną o szerokości 4,00 m.
W związku z występowaniem w km 0+000 ÷ 3+474,62 w podłożu gruntów
organicznych do grupy G-2 , przewidziano warstwę mrozoochronną grubości 15 cm
Dla swobodnego wymijania się pojazdów i zapewnienia bezpieczeństwa ruchu wzdłuż przebudowywanej drogi zaprojektowano 15 mijanek o nawierzchni z mieszanki kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie. Szerokość poszerzenia na mijance wynosi 3,00 m, długość 23,00 m, skosy wjazdowe i wyjazdowe o długości 21,00 m.
W celu połączenia drogi z przyległym terenem projektuje się zjazdy na drogi główne i boczne.
Na zjazdach na linie oddziałowe zaprojektowano nawierzchnię z mieszanki kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie na długości 20,00 m, na pozostałych zjazdach przewidziano zjazdy długości 10,00 m z analogiczną nawierzchnią.
Szczegółowy przebieg drogi wraz z lokalizacją jej elementów wyposażenia został przedstawiony na Rys. nr. 3.1 i 3.2 (Dokumentacja projektowa – załącznik nr 8)
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i uzgodnienia (zatwierdzenia) we własnym zakresie projektu tymczasowej zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót drogowych w obrębie skrzyżowania drogi pożarowej nr 6 z drogą wojewódzką nr 183.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki do SWZ:
1) Załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy,
2) Załącznik nr 8 do SWZ - Dokumentacja projektowa,
3) Załącznik nr 9 do SWZ - Specyfikacja Techniczna,
4) Załącznik nr 10 do SWZ - Przedmiar Robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
44132000-4 - Elementy przepustów
71354000-4 - Usługi sporządzania map
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3045084,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3966790,84 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3045084,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-MASZ PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTU I MASZYN DROGOWYCH S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8542128309
7.3.3) Ulica: Na Grobli 4
7.3.4) Miejscowość: Stargard
7.3.5) Kod pocztowy: 73-110
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3045084,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |