Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu - w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294196
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294196/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 10:47
Lokalizacja
Wysokie Mazowieckie, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a6682e1e-5c81-413d-a7eb-f55de67883e9
Identyfikator
7221336191
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO MOSTOWE MAKSBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielsk Podlaski, PL · lot 0
5 788 640,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294196 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu - w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450672604

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 8

1.5.2.) Miejscowość: Wysokie Mazowieckie

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: agnieszka.markowska@zdpwm.pl

1.5.8.) Numer faksu: agnieszka.markowska@zdpwm.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.markowska@zdpwm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpwm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdpwm

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu - w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6682e1e-5c81-413d-a7eb-f55de67883e9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294196

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015788/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu w formule "zaprojektuj i wybuduj"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230306

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 09/I/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn.: Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) – Załącznik Nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach Umowy – Załącznik Nr 9 do SWZ. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu oraz uzyskanie niezbędnych zezwoleń na realizacją inwestycji drogowej (uzyskanie decyzji ZRID), a także innych wymaganych decyzji, pozwoleń, zgłoszeń, a następnie wykonanie na podstawie przedmiotowej dokumentacji robót budowlanych, a także sprawowanie nadzoru autorskiego projektanta nad całością inwestycji w trakcie jej realizacji.
2. Zakres realizacji przedmiotu zamówienia w trybie zaprojektuj i wybuduj obejmuje:
1) opracowanie koncepcji rozbudowy drogi wraz z warstwami konstrukcyjnymi i zaakceptowanie przez Zamawiającego;
2) wykonanie dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy. Zamawiający wymaga wykonania prac projektowych z niezbędnymi czynnościami formalno – prawnymi pozwalającymi na uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych decyzji (decyzji ZRID), pozwoleń, opinii, uzgodnień w zakresie wynikającym z przepisów niezbędnych do rozpoczęcia, prowadzenia oraz zakończenia robót budowlanych obejmujących rozbudowę drogi powiatowej Nr 2616B ul. Drohicka w Ciechanowcu.
Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i zawierać w szczególności:
a) Mapę do celów projektowych, podziały działek (jeśli dotyczy);
b) Projekt budowlany (w tym: projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu i projekt techniczny) opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz Programu Funkcjonalno Użytkowego;
c) Projekt wykonawczy dla całego zakresu zamówienia opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz Programu Funkcjonalno Użytkowego;
d) Kosztorys Inwestorski i Przedmiar robót;
e) Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót;
f) Stałą Organizację Ruchu i Czasową Organizację Ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych wraz z uzyskaniem zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem;
g) Decyzję dotyczącą środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia (jeśli dotyczy);
h) Wykonanie opinii geotechnicznej, dokumentacji badań podłoża gruntowego, projektu geotechnicznego jak również dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (jeśli dotyczy);
i) Operat wodnoprawny wraz z uzyskanym pozwoleniem wodnoprawnym lub zgłoszeniem wodnoprawnym (jeśli dotyczy);
j) Uzgodnienie kolizji istniejącej infrastruktury podziemnej z gestorami mediów (o ile zajdzie taka konieczność);
k) Sporządzenie projektu oświetlenia ulicznego;
l) Sporządzenie projektu kanalizacji deszczowej;
ł) Sporządzenie projektu kanalizacji sanitarnej;
m) sporządzenie projektu sieci gazowej;
n) Sporządzenie projektu linii wodociągowej;
o) Pisemne oświadczenia projektanta o zgodności projektu z przepisami oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Nadzór autorski obejmuje czynności określone wymogami ustawy – Prawo Budowlane, w szczególności:
a) stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem;
b) uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez Kierownika Budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w terminie 14 dni od daty otrzymania takiego wniosku.
3) Zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych do właściwego dla Zamawiającego Organu Nadzoru Budowlanego (Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego) zgodnie z przepisami Prawa budowlanego. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia organu o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, a także do przedłożenia Zamawiającemu kopii tego zawiadomienia i potwierdzenia jego złożenia do organu.
4) Wykonanie prac budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej zgodnie z PFU stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ. Efektem końcowym ma być odcinek długości ok. 0,700km o nawierzchni bitumicznej szer. 6,00m, z chodnikami z kostki betonowej 6cm, zjazdami szerokości zmiennej dostosowanej do potrzeb właścicieli działek z kostki betonowej 8cm do posesji na całej długości odcinka str. L i P, krawężniki kamienne wystające 20x30x100cm, z oświetleniem ulicznym, kanalizacją deszczową i sanitarną, linią wodociągową i gazową.
5) Wykonanie i umieszczenie tablicy informacyjnej dofinansowania inwestycji zgodnie z wymaganiami jednostki dofinansowującej zadanie jak również przekazanie Zamawiającemu dokumentacji fotograficznej dokumentującej ustawioną tablice informacyjną. Koszt wykonania tablicy umieszczony ma być jako odrębna pozycja na fakturze.
6) Przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów odbiorowych;
7) Obsługę geodezyjną inwestycji;
8) Opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzację geodezyjną powykonawczą;
9) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w imieniu Zamawiającego lub zgłoszenie zakończenia robót. Po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest obowiązany powiadomić właściwy Organ Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy i uzyskać stosowne pozwolenie na użytkowanie (lub dokonać zgłoszenia zakończenia budowy), zgodnie z przepisami Prawa budowlanego.
10) Wykonanie pozostałych dokumentów i opracowań, których obowiązek opracowania został określony w PFU.
3. Dokumentacja projektowo – kosztorysowa powinna być kompletna, opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z przepisami prawa budowlanego – ustawy z dnia 7 lipca 1994r., - Prawo budowlane (Dz. U. z 2025r., poz. 418), aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno – budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej oraz przy zastosowaniu rozwiązań racjonalizujących koszty. Dokumentację projektową należy przekazać Zamawiającemu w wersji papierowej – 4 egz. (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.) oraz w wersji elektronicznej – 1 szt. (na cyfrowym nośniku informacji - pendrive lub na płycie CD).
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zażądania od Wykonawcy przedłożenia harmonogramu rzeczowo - finansowego wykonania robót z podaniem pozycji przedmiarowych robót i terminem zakończenia ich realizacji.

4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z którejkolwiek branży ujętej w Załączniku Nr 1 do Formularza oferty – FORMULARZ CENOWY OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ I WYKONANIA ROBÓT BUDOWLANYCH, w sytuacji gdy wystąpią ku temu przesłanki. Sposób rozliczenia zaistnienia ww. okoliczności określa § 5 niniejszej Umowy. Zamawiający zastrzega również sobie możliwość zażądania od Wykonawcy przedłożenia harmonogramu rzeczowo - finansowego wykonania robót z podaniem pozycji przedmiarowych robót i terminem zakończenia ich realizacji.
5. W sytuacji wystąpienia „dodatkowych robót budowlanych” wykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia podstawowego, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia protokołu konieczności wykonania robót dodatkowych i uproszczonego kosztorysu robót dodatkowych. Powyższe stanowić będzie podstawę do aneksowania niniejszej Umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 lub art. 455 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca przed rozpoczęciem tych robót zobowiązany jest uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego co do rodzaju, zakresu i wartości tych robót.

6. Wymagania dot. gwarancji: minimalny okres gwarancji jakości (wyrażony w liczbie miesięcy) – 60, maksymalny okres gwarancji jakości (wyrażony w liczbie miesięcy) – 72.

UWAGA: Udzielając gwarancji Wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały przedmiot zamówienia, więc powinien ten koszt uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy gwarancyjne będą odbywać się na wniosek
Zamawiającego, w przypadku stwierdzenia wad lub usterek objętych gwarancją, po uprzednim poinformowaniu Wykonawcy o terminie (pisemnie, w tym drogą elektroniczną).
7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę przeciwpożarową i dozór mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przejętym od Zamawiającego lub mających związek z prowadzonymi robotami. Wykonawca odpowiada za wszystkie szkody/usterki spowodowane jego działaniem na placu budowy w przedmiocie zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5788640,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5870096,28 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5788640,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "MAKSBUD" Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5430201086

7.3.3) Ulica: ul. Mickiewicza 183

7.3.4) Miejscowość: Bielsk Podlaski

7.3.5) Kod pocztowy: 17-100

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Opracowanie dokumentacji projektowej DROGOWSKAZ s.c M. Gwiazdowski, A. Sosnowski, ul. Elewatorska 13C, 15-620 Białystok

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5788640,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-10-31
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane