Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice
GMINA WERBKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00294221
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00294221/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-17 10:52
- Lokalizacja
- Werbkowice, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c37d21f6-1404-4a05-93fc-471d82bd784f
- Identyfikator
- 9191783198
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294221 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WERBKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368859
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zamojska 1
1.5.2.) Miejscowość: Werbkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-550
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 657 20 80
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@werbkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://werbkowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.werbkowice.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c37d21f6-1404-4a05-93fc-471d82bd784f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294221
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030478/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR ujętej w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255891
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIP.271.3.2026.KBR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 463405,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I „Modernizacja świetlicy wiejskiej w m. Kotorów”1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie realizacji zadania pn.: „Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice”. Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR ujętej w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.
3.1. Część I „Modernizacja świetlicy wiejskiej w m. Kotorów”.
3.1.1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na istniejącym budynku świetlicy w Kotorowie.
W ramach zakresu zamówienia, planowane roboty obejmują m. in.:
1) wymianę drewnianej konstrukcji dachowej oraz pokrycia dachowego wraz z łaceniami, kontrłatami oraz izolacją, obróbkami blacharskimi, orynnowaniem, instalację odgromową;
2) pozostałe prace maja charakter wykończeniowy i obejmują wykonanie sufitów podwieszanych, roboty tynkarskie i malarskie oraz odtworzenie oświetlenia w pomieszczeniach parteru, instalację elektryczną wewnętrzną, uziemiającą wyłącznik prądu p.poż..
3) roboty porządkowe, uprzątniecie terenu robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ Dokumentacja Techniczna - Część I Dokumentacja techniczna Kotorów świetlica.
Gwarancja.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia liczone od daty końcowego odbioru robót.
Uwaga okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert !
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
4.5.5.) Wartość części: 318688,21 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II „Modernizacja placu zabaw w miejscowości Werbkowice”1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie realizacji zadania pn.: „Modernizacja małej infrastruktury społecznej na obszarze Gminy Werbkowice w miejscowościach Kotorów i Werbkowice”. Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR ujętej w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.
3.2 . Część II „Modernizacja placu zabaw w miejscowości Werbkowice”
3.2.1. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest budowa placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym „Bajka” w miejscowości Werbkowice na działce nr ewid. 763/6 obręb: 0167 Werbkowice. W ramach inwestycji przewiduje się budowę nawierzchni bezpiecznej piaskowej, budowę ogrodzenia placu zabaw, lokalizację urządzeń zabawowych. Inwestycja ma na celu poprawę jakości przestrzeni publicznej, z której w szczególności korzystać będą dzieci.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ Dokumentacja Techniczna - Część II Dokumentacja techniczna Werbkowice plac zabaw.
Gwarancja.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia liczone od daty końcowego odbioru robót.
Uwaga okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert !
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
4.5.5.) Wartość części: 144717,58 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu na realizację zamówienia do dnia 16 czerwca 2026 roku, do godziny 12.00 wpłynęły oferty od 4 Wykonawców, przy czym na Część I zadania wpłynęły 3 oferty a na Część II zadania 1 oferta. Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia, którą Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania po terminie składania ofert a przed ich otwarciem, kwota przeznaczona na realizację zamówienia wynosiła 472 245,35 zł brutto z czego na Część I zamówienia Zamawiający przeznaczył 330 855,35 zł brutto a na Część II zamówienia przeznaczono 141 390,00 zł brutto.
Po dokonaniu oceny złożonych ofert Zamawiający dokonał analizy cen proponowanych przez Wykonawców na poszczególne części zamówienia. Z analizy wynika, że ceny ofert zaproponowane przez Wykonawców biorących udział w postępowaniu znacznie przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym unieważniono prowadzone postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 471183,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 589000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu na realizację zamówienia do dnia 16 czerwca 2026 roku, do godziny 12.00 wpłynęły oferty od 4 Wykonawców, przy czym na Część I zadania wpłynęły 3 oferty a na Część II zadania 1 oferta. Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia, którą Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania po terminie składania ofert a przed ich otwarciem, kwota przeznaczona na realizację zamówienia wynosiła 472 245,35 zł brutto z czego na Część I zamówienia Zamawiający przeznaczył 330 855,35 zł brutto a na Część II zamówienia przeznaczono 141 390,00 zł brutto.
Po dokonaniu oceny złożonych ofert Zamawiający dokonał analizy cen proponowanych przez Wykonawców na poszczególne części zamówienia. Z analizy wynika, że ceny ofert zaproponowane przez Wykonawców biorących udział w postępowaniu znacznie przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym unieważniono prowadzone postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 235455,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 235455,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |