Zakup laptopów do BCU w dziedzinie mechatroniki w Brzesku w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku”
Powiat Brzeski - Starostwo Powiatowe w Brzesku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00294396
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00294396/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-17 11:32
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-312c98d6-ce15-4111-81e5-ec0455f1498e
- Identyfikator
- 8691652725
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294396 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup laptopów do BCU w dziedzinie mechatroniki w Brzesku w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Brzeski - Starostwo Powiatowe w Brzesku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665060
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Głowackiego 51
1.5.2.) Miejscowość: Brzesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 663 31 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiatbrzeski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatbrzeski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-312c98d6-ce15-4111-81e5-ec0455f1498e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup laptopów do BCU w dziedzinie mechatroniki w Brzesku w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-312c98d6-ce15-4111-81e5-ec0455f1498e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294396
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012636/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.2.3 Wyposażenie specjalistyczne pracowni oraz pozostałe wyposazenie II w ramach projektu "Utworzenie i funkcjonowanie branzowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w Komponencie A „Odporność i konkurencyjność gospodarki,” jako inwestycja A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236213
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: E.272.3.4.2026.AK1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1845333,35 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 232536,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.2. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oraz instalacja sprzętu komputerowego – laptopów do specjalistycznych pracowni i pomieszczeń administracyjnych Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku wraz z oprogramowaniem i licencją oraz zapewnienie usług gwarancyjnych sprzętu.
3.3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.
3.4. Dodatkowe wymogi i informacje:
3.4.1. Zamawiający wymaga fabrycznie nowego systemu operacyjnego / oprogramowania biurowego, nieużywanego oraz nieaktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu.
3.4.2. Zamawiający wymaga, aby oprogramowanie systemowe było fabrycznie zainstalowane przez producenta. Natomiast Zamawiający nie wymaga, aby oprogramowanie biurowe było fabrycznie preinstalowane przez producenta komputera. Dopuszcza się dostarczenie licencji w formie elektronicznej (ESD) lub innej równoważnej, która umożliwi legalną instalację i aktywację oprogramowania biurowego na dostarczonych komputerach.
3.4.3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone oprogramowanie systemowe było oryginalne, legalne i pochodziło z autoryzowanego kanału dystrybucji producenta. Oprogramowanie powinno być dostarczone wraz z atrybutami legalności przewidzianymi przez producenta dla danej wersji systemu operacyjnego, tj. m.in. naklejką GML/COA lub – w przypadku wersji, w których producent zrezygnował z takich naklejek – inną formą uwiarygodnienia oryginalności (np. elektronicznym kluczem aktywacyjnym, certyfikatem producenta).
3.4.4. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia weryfikacji oryginalności dostarczonych programów komputerowych u Producenta oprogramowania w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jego legalności.
3.5. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona.
3.6. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był:
• fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji,
• spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie,
• dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
• zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania.
3.7. Miejsce realizacji: Branżowe Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska 2, 32-800 Brzesko.
3.8. Wymagany okres gwarancji: minimum 24 miesiące liczony od dnia podpisania protokołu odbioru ilościowego i jakościowego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi dodatkowe kryterium wyboru oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy
48620000-0 - Systemy operacyjne
48624000-8 - Pakiety oprogramowania dla systemów operacyjnych komputerów osobistych (PC)
48310000-4 - Pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 205262,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 286462,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 205262,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AVMK sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7831877703
7.3.3) Ulica: Bóżnicza 15/6
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-751
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 205262,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiotu Umowy w terminie do 1 tygodnia od dnia podpisania umowy, nie dalej jednak niż do dnia 15.06.2026 r.| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |