Opracowanie dok. projektowej oraz usług objętych prawem opcji zw. z pełnieniem nadzoru autorskiego - „Termomodernizacja budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13A”.

Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294409
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294409/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-17 11:35
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6bc5d2fc-6595-4deb-9d31-c6b5150e3938
Identyfikator
9542588939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąDoradcze usługi inżynieryjne i budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

XPROJECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
206 915,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294409 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dok. projektowej oraz usług objętych prawem opcji zw. z pełnieniem nadzoru autorskiego - „Termomodernizacja budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13A”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Porcelanowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-246

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dok. projektowej oraz usług objętych prawem opcji zw. z pełnieniem nadzoru autorskiego - „Termomodernizacja budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13A”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bc5d2fc-6595-4deb-9d31-c6b5150e3938

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294409

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042778/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn: Termomodernizacja budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13A

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115585

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KISA/DZP/TP/8/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji związanych z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13A”.

I. Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje:
1. Opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie dostosowania budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice Zawodzie przy ul. Marcinkowskiego 13 A w Katowicach do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/niezbędnych decyzji zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. z późn. zm. dla realizacji przedsięwzięcia.
2. Wykonanie aktualizacji audytu energetycznego uwzględniającego kompleksową termomodernizację budynku Działu Zawodzie MDK Bogucice - Zawodzie (z uwzględnieniem mierzalnych wskaźników projektu)
3. Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla potrzeb termomodernizacji obiektu, prac remontowo - budowlanych, modernizacyjnych, ulepszeń, które dostosują obiekt do aktualnie obowiązujących przepisów wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/niezbędnych decyzji zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. z późn. zm. dla realizacji przedsięwzięcia.
Przedmiotowa dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z ustaleniami, wytycznymi oraz zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa:
- specyfikacja techniczna- Załącznik nr 10 do SWZ
- plan sytuacyjny - Załącznik nr 8 do SWZ
- projektowane postanowienia umowne załącznik nr 12 do SWZ.

Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od daty odbioru wykonanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 206915,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206915,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 206915,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Xproject Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971857635

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 206915,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie jest udzielane w imieniu i na rzecz Miasta Katowice (adres: ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice) przez Katowickie Inwestycje S.A.
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi