Zagospodarowanie Skweru im. rtm. W. Pileckiego w Pabianicach

Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294549
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294549/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 11:58
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-63c01aa2-9074-418a-9ebe-5b77ba01792b
Identyfikator
7311962756
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294549 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie Skweru im. rtm. W. Pileckiego w Pabianicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamkowa 16

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@um.pabianice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.um.pabianice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63c01aa2-9074-418a-9ebe-5b77ba01792b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie Skweru im. rtm. W. Pileckiego w Pabianicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63c01aa2-9074-418a-9ebe-5b77ba01792b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294549

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041351/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Zagospodarowanie Skweru im. rtm. W. Pileckiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225533

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 480000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót związanych z zagospodarowaniem Skweru im. rtm. W. Pileckiego w Pabianicach, zgodnie z dokumentacją projektową. Zakres zamówienia obejmuje teren wskazany w dokumentacji projektowej, położony w obrębie P-13 jed. ewid 100802_1 Miasto Pabianice. Skwer znajduje się u zbiegu ulic Kilińskiego oraz Grobelnej. Powierzchnia opracowania wynosi łącznie 858,00 m2 .
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego polegającą na:
a) zawężeniu szerokości alei głównej do 3m z wymianą nawierzchni z kostki betonowej na nawierzchnię wodoprzepuszczalną w obrzeżu stalowym,
b) zmianie nawierzchni istniejących ciągów pieszych z płyt chodnikowych na nawierzchnię wodoprzepuszczalną w obrzeżu stalowym,
2) budowę nowych ciągów pieszych o nawierzchni wodoprzepuszczalnej w obrzeżu stalowym ze wskazaniem lokalizacji pomnika rtm. Witolda Pileckiego
3) budowę elementów małej architektury (siedziska na murku gabionowym, ławki parkowe wolnostojące, kosze na śmieci, maszt flagowy, pomnik rtm. Witolda Pileckiego),
4) nasadzenia zieleni.
4.3. Obowiązkiem Wykonawcy jest urządzenie zaplecza sanitarnego oraz placu budowy na czas budowy.
4.4. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany został w dokumentacji projektowej, zgodnie z którą należy wykonać przedmiot zamówienia.
4.5. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien uwzględnić wszelkie niezbędne koszty do prawidłowego wykonania oraz funkcjonowania Przedmiotu zamówienia zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego wskazanymi w wytycznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zakończyło się unieważnieniem postępowania, gdyż cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert nie podlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 419664,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 538493,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane