Promocja Miasta Bielska-Białej w serialu komediowo – kryminalnym Genialna M.

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294677
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294677/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-17 12:22
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a8b2ec2-bf8e-42d1-802f-6ea11c479aeb
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie promocji

Wykonawcy

1 przyznane

TELEWIZJA POLSAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
430 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294677 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Promocja Miasta Bielska-Białej w serialu komediowo – kryminalnym Genialna M.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Promocja Miasta Bielska-Białej w serialu komediowo – kryminalnym Genialna M.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a8b2ec2-bf8e-42d1-802f-6ea11c479aeb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294677

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251339

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Producent serialu zawarł umowę z autorami scenariusza, na mocy której nabył wyłączne, nieograniczone w czasie autorskie prawa majątkowe do rozporządzania i korzystania ze scenariusza, w tym wyłączne prawo wykonania utworów audiowizualnych na podstawie scenariusza. Na mocy zawartej umowy Producent jest wyłącznie uprawniony do realizacji Serialu na podstawie w/w scenariusza.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.59.2026.WM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 350000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Producenta na rzecz Miasta Bielska-Białej usługi polegającej na:
1. Umieszczeniu fabuły Serialu w Bielsku-Białej oraz ulokowaniu nazwy Miasta Bielsko-Biała, zgodnie z opisem i w ramach scen zawartych w załączniku nr 1 do OPZ.
2. Przygotowaniu i dystrybucji informacji prasowej na temat miejsca realizacji zdjęć do Serialu.
3. Wykonaniu podczas zdjęć do Filmu realizowanych na terenie Bielska-Białej fotosów oraz włączenie ich do oficjalnego pakietu fotosów Serialowych.
4. Przygotowaniu i zapewnieniu publikacji w kanałach Aktorów (biorących udział w zdjęciach na terenie Miasta) materiałów informujących o miejscu realizacji zdjęć do Serialu – tj. w Bielsku-Białej.
5. Zamieszczeniu w napisach końcowych Serialu podziękowań dla Zamawiającego za pomoc w realizacji Serialu wraz z logo Zamawiającego.
6. Polsat przekaże Zamawiającemu minimum 10 zdjęć z planu zdjęciowego mającego miejsce na terenie Bielska-Białej, w terminie na co najmniej 30 dni przed premierą Serialu do wykorzystania w mediach społecznościowych w celach informacyjnych dot. współpracy Zamawiającego z Polsatem i jego Licencjobiorcą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 430500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polsat Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1130054762

7.3.3) Ulica: Ostrobramska 77

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 04-175

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 430500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi