Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach

Gmina Jasienica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294698
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294698/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 12:26
Lokalizacja
Jasienica, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbc87dd1-d654-4652-ac42-290c7f38c56d
Identyfikator
9372634680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty rozbiórkoweRoboty izolacyjneRoboty elewacyjneRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty sanitarneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

MATEUSZ WOJSŁAWKaniów, PL · lot 0
15 621 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294698 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jasienica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182255

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strumieńska 60

1.5.2.) Miejscowość: Jasienica

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-385

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 334726200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jasienica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jasienica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jasienica.logintrade.net/zapytania_email,230752,725db0202731a10056dee4593431f7fe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbc87dd1-d654-4652-ac42-290c7f38c56d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294698

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045321/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazńcowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jasienica wraz z instalacją OZE (w ramach ochrony powietrza atmosferycznego i klimatu) – budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach” dofinansowanego przez Unię Europejską – NextGenerationEU w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244859

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 13756119,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót związanych z termomodernizacją budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach, tj.:
 roboty przygotowawcze,
 docieplenie ścian zewnętrznych,
 docieplenie stropu poddasza,
 docieplenie stropodachu,
 termo i hydroizolacja ścian fundamentowych w gruncie,
 wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
 modernizacji instalacji centralnego ogrzewania,
 modernizacja systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej,
 montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku,
 modernizacja oświetlenia wewnętrznego,
 remont części dachu (oznaczonej w dokumentacji projektowej jako segmenty od A1 do A6) wraz z uzupełnieniem lub wymianą częściową elementów deskowania, łat, kontrłat, podsufitki (co obejmuje 100% elementów do wymiany) wraz z modernizacją pokrycia dachowego (wymiana dachówki betonowej na blachę na rąbek stojący) oraz obróbkami blacharskimi, stopniami kominiarskimi, śniegołapami, orynnowaniem, remontem kominów i inst. odrgromowej,
 demontaż i wymiana „podsufitki” - okładziny wewnątrz budynku (segment A 5),
 roboty wykończeniowe i porządkowe,
 przeszkoleniu osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania zainstalowanych urządzeń i instalacji (m.in pomp ciepła, instalacji FV oraz kotłów gazowych) wraz z dostarczeniem Użytkownikowi (Dyrekcji Szkoły) obiektu instrukcji obsługi i konserwacji, kart gwarancyjnych, atestów oraz certyfikatów zamontowanych urządzeń oraz sprzętów.
Uwaga: Jeżeli w Dokumentacji Projektowej, STWiORB znajdują się informacje dotyczące powierzchni objętej remontem dachu oraz rodzaju materiału zastosowanego na pokrycie dachowe, za nadrzędne i obowiązujące należy brać powyższe zapisy niniejszego SWZ.
Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 3 do SWZ,
 dokumentacja oraz STWiORB - załącznik nr 4 do SWZ,
 pytania wykonawców i odpowiedzi udzielone przez Zamawiającego w poprzednim postępowaniu ZP.271.8.2026 – załącznik nr 6 do SWZ.
Wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wynosi 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania protokołu odbioru końcowego robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15621000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22138770,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15621000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Remontowo - Budowlana "MAT-BUD" Wojsław Mateusz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Faktoria CD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6521652398

7.3.3) Ulica: Słoneczna 8

7.3.4) Miejscowość: Kaniów

7.3.5) Kod pocztowy: 43-514

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15621000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane