Usługa rozliczania mediów w lokalach w budynkach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00294800
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00294800/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 12:46
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e68ca041-b88d-4314-bf69-23c05c96aa2c
- Identyfikator
- 2090002942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Odczyty licznikówUsługi w zakresie przetwarzania i rozliczania
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294800 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa rozliczania mediów w lokalach w budynkach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302538131
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 57
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-770
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkzl.poznan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zkzl.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa rozliczania mediów w lokalach w budynkach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e68ca041-b88d-4314-bf69-23c05c96aa2c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294800
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274367
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.201.33.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 389167,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odczytu urządzeń pomiarowych oraz rozliczenie kosztów mediów za okresy:
a) od 01.07.2025 r. do 30.06.2026 r.;
b) od 01.07.2026 r. do 30.06.2027 r.;
c) od 01.07.2027 r. do 30.06.2028 r.
w 2989 lokalach położonych w budynkach wykazanych w załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65500000-8 - Odczyty liczników
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66133000-1 - Usługi w zakresie przetwarzania i rozliczania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że odrzucił ofertę Wykonawcy ENERGOSYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Adres: Nieszawska 10, 61-021 Poznań NIP:7830013975 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 6 w związku z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.Uzasadnienie:
Wykonawca złożył ofertę za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego w postaci plików
w formacie *.pdf, w plikach o nazwie:
formularz_ofertowy_zal_nr_1_swz,oswiadczenie_o_aktualnosci_informacji_zawartych_w_oswiadczeniu_zal_nr_7_do_swz, oswiadczenie_o_braku_podstaw_do_wykluczenia_zal_nr_2_swz,
oswiadczenie_o_spelnieniu_warunkow_udzialu_w_postepowaniu_zal_nr_3_swz, wykaz_uslug_zal_nr_6_do_swz.
Ww. dokumenty nie zostały podpisane żadnym z podpisów wymaganych przez Zamawiającego, który stanowi, że ofertę, w tym oświadczenia, sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub
w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
Powyższy wymóg jest odzwierciedleniem treści art. 63 ust. 2 ustawy Pzp, stanowiącym, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Oznacza to, że w przypadku braku odpowiedniego podpisu elektronicznego złożona oferta będzie nieważna.
Z art. 73 §1 Kodeksu cywilnego wynika natomiast, że niezachowanie postaci elektronicznej oferty opatrzonej podpisem zaufanym albo osobistym, stanowiącej dokumentową formę czynności prawnej, skutkuje jej nieważnością. Złożenie oferty w niewłaściwej formie jest uchybieniem nieusuwalnym. Złożone przez Wykonawcę dokumenty (oferta oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp) nie zostały podpisane żadnym z podpisów (kwalifikowanym lub zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym).
W związku z powyższym oferta Wykonawcy jest niezgodna z przepisami Pzp, a także nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy na podstawie:
- art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy,
- art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Jednocześnie działając na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zawiadamia, że unieważnia w/w postępowanie.
Uzasadnienie:
Oferta złożona w niniejszym postępowaniu podlegała odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający zobligowany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy PZP, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284074,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 284074,56 PLN
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |