Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.29.2026.AL

Politechnika Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00294810
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00294810/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 12:48
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef8cad5c-a93a-4d85-853f-81a269bc1019
Identyfikator
6310200736
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty izolacyjneRoboty malarskieMontaż konstrukcji metalowychWznoszenie płotówTynkowanieRoboty renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294810 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.29.2026.AL

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-13-30, 237-13-35

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.29.2026.AL

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef8cad5c-a93a-4d85-853f-81a269bc1019

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294810

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Remont podjazdu dla osób niepełnosprawnych do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej w Gliwicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268548

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.284.29.2026.AL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2360059,18 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81263,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Do wykonania są roboty rozbiórkowe, izolacyjne, brukarskie, stalowe, elewacyjne i zagospodarowanie terenu, w tym m.in.: zerwanie starej posadzki pochylni, budowa pochylni z wykończeniem kostką brukową, naprawa klinkieru, montaż pochwytów, czyszczenie, cynkowanie i malowanie istniejących balustrad, utwardzenie terenu kostką brukową.
2. Termin wykonania zamówienia: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45341000-9 - Wznoszenie płotów

45410000-4 - Tynkowanie

45453100-8 - Roboty renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyniku przeprowadzonych czynności postępowanie unieważniono na mocy art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie:
Cena najkorzystniejszej oferty – AMTC POLAND Sp. z o. o., tj. 128.121,98 zł brutto, przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 100.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

UWAGA! Kwota podana w pkt 4.3.1) niniejszego ogłoszenia, tj.: "Wartość zamówienia" to kwota nieuwzględniająca wartości przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w wysokości maksymalnie do 100% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane