Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 102281D UL. LIMANOWSKIEGO - BUDOWA PRAWOSKRĘTU W UL. KRZYWOUSTEGO WRAZ Z PRZEBUDOWĄ NIEZBĘDNEJ INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
Gmina Miasto Oleśnica - Sekcja Dróg Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00294914
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00294914/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 13:10
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b764d3dd-4cbd-48f5-a18c-ef2e152bd0d5
- Identyfikator
- 9111783004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294914 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 102281D UL. LIMANOWSKIEGO - BUDOWA PRAWOSKRĘTU W UL. KRZYWOUSTEGO WRAZ Z PRZEBUDOWĄ NIEZBĘDNEJ INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Oleśnica - Sekcja Dróg Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930607446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Krzywoustego 31c
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@sdm.olesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sdm.olesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13124811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarząd dróg
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 102281D UL. LIMANOWSKIEGO - BUDOWA PRAWOSKRĘTU W UL. KRZYWOUSTEGO WRAZ Z PRZEBUDOWĄ NIEZBĘDNEJ INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b764d3dd-4cbd-48f5-a18c-ef2e152bd0d5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294914
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051442/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: Rozbudowa drogi gminnej nr 102281D ul. Limanowskiego -budowa prawoskrętu w ul. Krzywoustego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252506
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji wymaganych przepisami, które pozwolą Zamawiającemu rozpocząć realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot zamówienia.
2. Zadanie projektowe obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 102281D UL. LIMANOWSKIEGO - BUDOWA PRAWOSKRĘTU W UL. KRZYWOUSTEGO WRAZ Z PRZEBUDOWĄ NIEZBĘDNEJ INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ” na odcinku około 100 m do skrzyżowania z ul. B. Krzywoustego w tym:
1) rozbudowa istniejącego odcinka drogi z wykonaniem prawoskrętu. Droga zlokalizowana na dz. nr 167 AM 35, dz. nr 166/1 AM 35, obręb Oleśnica, Gmina Oleśnica;
2) analiza potrzeb i możliwości zlokalizowania zatoki autobusowej;
3) wykonanie badań geologicznych w celu określenia nośności konstrukcji jezdni i w zależności od wyników przyjęcie odpowiedniej technologii projektowej;
4) zapewnienie prawidłowego odwodnienia do obecnego stanu drogi.
5) ewentualna przebudowa kolizji z istniejącą infrastrukturą;
6) kategoria ruchu KR3;
7) pozostała część pasa drogowego. Do wycinki ująć wyłącznie drzewa konieczne ze względu na stan lub kolidujące z projektem. Istniejące drzewa należy wkomponować w projektowaną infrastrukturę. Nowe tereny gruntowe objąć obsiewem mieszanką nasion traw trawnikowych.
3. Główny zakres rzeczowy:
1) Pozyskanie materiałów geodezyjnych.
2) Opracowanie mapy do celów projektowych.
3) Opracowanie projektu koncepcyjnego drogi.
4) Opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej badań podłoża gruntowego.
5) Opracowanie dokumentacji projektowej, składającej się z:
a) projektu budowlanego (we wszystkich branżach) 3 egzemplarze wraz z ostateczną decyzją pozwolenie na budowę lub zaświadczeniem o braku sprzeciwu właściwego organu w formie papierowej, 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DWG i PDF zapisany na płycie CD),
b) projektu wykonawczego – 3 egzemplarze wraz z ostateczną decyzją ZRID, pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o braku sprzeciwu właściwego organu, w formie elektronicznej (plik w formacie DWG i PDF zapisany na płycie CD),
c) przedmiarów robót – w 3 egz. w formie papierowej 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DWG i PDF zapisany na płycie CD),
d) zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu - w 3 egz, w formie papierowej 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DWG i PDF zapisany na płycie CD),
e) zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu - w 3 egz. w formie papierowej 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DWG i PDF zapisany na płycie CD),
f) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, 3 egzemplarze w formie papierowej, 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DOC i PDF zapisany na płycie CD),
6) Opracowanie planu wycinki / nasadzenia drzew i krzewów wraz z uzyskaniem decyzji na wycinkę - jeśli konieczne.
7) Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (tzw. STWiORB) – w 3 egz. w formie papierowej, 1 egz. w formie elektronicznej (plik w formacie DOC i PDF zapisany na płycie CD),
8) Opracowanie kosztorysu inwestorskiego - w 1 egz. dla każdego rodzaju robót.
9) Uzyskanie wszystkich decyzji lub dokumentów, których potrzeba wyniknie w trakcie projektowania, w celu uzyskania zezwolenia na realizację.
10) Uzyskanie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych, prawomocnego pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w niniejszej SWZ, w tym w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:W terminie przewidzianym na składanie ofert, wyznaczonym na dzień 28.05.2026r. godz. 10.00, w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty od następujących Wykonawców:
1. Certigos Engineering sp. z o.o., Ul. Brzezińska 8b, 44-203 Rybnik
NIP 6423233789 - cena 260 760,00 zł
2 DROGTIM SP Z O.O., UL. Jedności Narodowej 81/2A, 50-262 Wrocław
NIP 8982304319 - cena 299 751,00 zł.
Stosownie do art. 255 pkt 3 Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Celem takiego uregulowania jest ochrona Zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych. Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp odnieść należy do kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 30 000,00 złotych brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć tejże kwoty do ceny najniższej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania: art. 255 pkt. 3 Pzp, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 260760,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 299751,00 PLN
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |