Pobranie, transport i utylizacja padłych zwierząt lub ich części własnym transportem z pasów dróg publicznych, wewn., terenów gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek Miasta Łódź
Urząd Miasta Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00295012
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00295012/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 13:28
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ab9ffe6-beb6-4f70-bdf3-352d7151068e
- Identyfikator
- 7250028902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295012 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pobranie, transport i utylizacja padłych zwierząt lub ich części własnym transportem z pasów dróg publicznych, wewn., terenów gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek Miasta Łódź
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pobranie, transport i utylizacja padłych zwierząt lub ich części własnym transportem z pasów dróg publicznych, wewn., terenów gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek Miasta Łódź2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ab9ffe6-beb6-4f70-bdf3-352d7151068e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295012
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Pobranie, transport i utylizacja padłych zwierząt lub ich części własnym transportem z pasów dróg publicznych, wewnętrznych, terenów gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek Miasta Łodzi w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.03.2026 r.” zawarto umowę obowiązującą do dnia 31 marca 2026 r.
Utrzymanie właściwego stanu sanitarnego Miasta Łodzi wymaga zapewnienia ciągłości usług związanych z niezwłocznym usuwaniem i utylizacją padłych zwierząt z terenów publicznych, gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek. Przerwa w świadczeniu tych usług mogłaby skutkować powstaniem zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego oraz pogorszeniem estetyki przestrzeni publicznej, co negatywnie wpływałoby na bezpieczeństwo mieszkańców oraz wizerunek miasta.
c.d. uzasadnienia w Informacjach dodatkowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-IV.271.40.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest pobranie, transport i utylizacja padłych zwierząt lub ich części własnym transportem z pasów dróg publicznych, wewnętrznych, terenów gminnych niezabudowanych, zbiorników wodnych oraz rzek Miasta Łódź.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90524300-9 - Usługi usuwania odpadów biologicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6811703282
7.3.3) Ulica: Pawłowska 4
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 256500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-05-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d. Uzasadnienia wyboru trybuW chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem nowego postępowania przetargowego, którego realizacja planowana jest od dnia 1 czerwca 2026 r. Postępowanie to będzie obejmować rozszerzony zakres obowiązków wykonawcy, w tym doprecyzowanie zapisów dotyczących pobierania próbek od martwej zwierzyny w celu dalszej analizy weterynaryjnej. Nowe wymagania wynikają z konieczności dostosowania procedur do aktualnych standardów sanitarnych oraz przepisów z zakresu bioasekuracji.
Zamawiający przewiduje, że wprowadzenie zmian w dokumentacji postępowania może skutkować zwiększoną liczbą zapytań od wykonawców oraz koniecznością wydłużenia czasu niezbędnego do opracowania i ogłoszenia ostatecznej wersji Specyfikacji Warunków Zamówienia, a następnie wyboru wykonawcy. Z tego względu istnieje konieczność zapewnienia ciągłości realizacji usług w okresie przejściowym pomiędzy zakończeniem obecnej umowy a rozpoczęciem realizacji nowego zamówienia.
W celu zabezpieczenia interesu publicznego, ochrony zdrowia i życia mieszkańców oraz utrzymania odpowiedniego poziomu czystości i porządku na terenie miasta zasadne jest zawarcie umowy w trybie zamówienia z wolnej ręki z dotychczasowym wykonawcą na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Wykonawca ten realizował dotychczas usługę w sposób należyty, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, posiada odpowiednie zaplecze techniczne, doświadczenie oraz znajomość specyfiki terenu, co gwarantuje utrzymanie wymaganych standardów sanitarnych i organizacyjnych.
Mając powyższe na uwadze, zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki uznaje się za w pełni uzasadnione ze względu na konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług, ochronę zdrowia publicznego oraz interesu mieszkańców Miasta Łodzi.
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |